Interpretacje

Interpretacja
27.03.2003 Podatki

Gdzie i według jakiego prawa podlega opodatkowaniu zaległe wynagrodzenie wypłacone podatnikowi przez polską spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością za pracę wykonaną w Niemczech?

Interpretacja
15.12.2003 Podatki

W jakiej wysokości należy zastosować koszty uzyskania przychodu oraz kwotę wolną od podatku, jeżeli wynagrodzenie za m-c grudzień 2003 r. zostanie wypłacone w m-cu styczniu 2004?

Interpretacja
09.01.2004 Podatki

Czy w 2004 r. zapomogi wypłacone w wypadku indywidualnych zdarzeń losowych, klęsk żywiołowych, długotrwałej choroby lub śmierci są wolne od podatku dochodowego od osób fizycznych?

Interpretacja
20.01.2004 Podatki

Czy wypłacone członkowi zarządu spółki z o.o. wynagrodzenie stanowi dla spółki koszt uzyskania przychodu ?

Interpretacja
22.01.2004 Podatki

Pracownik wykonywał w 2003 r. pracę za granicą przez cały rok. Jak ustalić dochód do opodatkowania, jeżeli w niektórych miesiącach uzyskał przychód brutto niższy od równowartości należnych diet ? Czy ustalać dochód w poszczególnych miesiącach do wysokości uzyskanego w danym miesiącu dochodu, czy za cały okres pobytu w skali roku podatkowego?

Interpretacja
25.01.2004 Podatki

Czy skoro do przychodów ujmowane są przychody niezapłacone przez inwestorów, do kosztów uzyskania przychodów winny być również ujmowane naliczone, lecz niewypłacone, niedokonane lub niepostawione do dyspozycji wynagrodzenia oraz nieopłacone składki ZUS w części finansowanej przez płatnika?

Interpretacja
04.03.2004 Podatki

Czy od kwoty zwróconego Jednostce podatku dochodowego z zagranicy (Francji) pobranego z tytułu wypłaconych wynagrodzeń dla pracowników za miesiące od IV-IX/2003 r., którzy przepracowali za granicą mniej niż 183 dni i wpłaconego w miesiącu XII 2003 r. do Urzedu Skarbowego w Polsce, należy naliczyć odsetki i za jaki okres?

Interpretacja
05.03.2004 Podatki

Czy w przypadku uzyskiwania w roku 2004 dochodów z działalności gospodarczej opodatkowanych podatkiem dochodowym według stawki 19% (podatek liniowy), a jednocześnie uzyskiwania dochodów ze stosunku pracy, dochody ze stosunku pracy mogą być opodatkowane według skali progresywnej przy zastosowaniu ulgi w podatku w wysokości 530,08 zł ?

Interpretacja
08.03.2004 Podatki

Czy podlega opodatkowaniu wynagrodzenie wyegzekwowane i wypłacone w 2003 r. przez komornika sądowego na podstawie wyroku sądu w sytuacji, gdy sąd zasądził wynagrodzenie w kwocie netto? III ZP 13/01, uchwała składu 3 sędziów SN

Interpretacja
15.03.2004 Podatki

W związku z licznymi zajęciami komorniczymi obejmującymi wynagrodzenie brutto łącznie ze składkami na ubezpieczenie społeczne i podatek dochodowy od osób fizycznych, a także odsetkami, dokonywanymi z konta naszego zakładu na rzecz pracowników, zarówno obecnych, jak i byłych. Osoby zatrudnione mają dokonywane potrącenia z bieżących list płac na składki społeczne oraz zdrowotne, natomiast osoby zwolnione

Interpretacja
23.03.2004 Podatki

Spółka wprowadza nowy system wynagradzania pracowników w którym kwoty zawarte w umowach o pracę będą wyrażone w kwocie netto a nie w kwocie brutto. W związku z czym, pyta w jakim zakresie obliczone i wypłacone w ten sposób wynagrodzenie stanowiłoby koszt uzyskania przychodów w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Interpretacja
30.03.2004 Podatki

Czy zaległe wynagrodzenia za godziny nocne wraz z odsetkami, wynagrodzenia netto za czas przestoju wraz z odsetkami, wynagrodzenia za 2002 roku wraz z odsetkami, odprawy pieniężne, odszkodowanie za skrócony okres wypowiedzenia zasądzone wyrokami Sądu a otrzymane w 2003 roku za pośrednictwem Komornika Sądowego podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
02.04.2004 Podatki

1. Czy osobom otrzymującym honoraria z tytułu udziału w organach stanowiących spółki z ograniczoną odpowiedzialnością będącym jednocześnie pracownikami tej spółki przysługuje odliczenie kosztów uzyskania przychodów określonych w art. 22 ust. 2 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych od obu tytułów przychodu, tj.:raz - od uzyskiwanych przychodów ze stosunku służbowego (praca),dwa - od przychodów

Interpretacja
23.04.2004 Podatki

Prowadzę działalność gospodarczą i w 2003 r. zatrudniałam w firmie pracowników na podstawie umów o pracę. Z powodu ciężkiej sytuacji finansowej w jakiej się znalazłam w drugiej połowie roku nie wypłaciłam części należnych pracownikom wynagrodzeń. Listy płac z zarachowaną kwotą wynagrodzeń były sporządzane na bieżąco, jednakże pracownicy, którzy nie odebrali do dzisiaj należnego im wynagrodzenia nie

Interpretacja
27.04.2004 Podatki

Czy w przypadku wypłaty zaległych wynagrodzeń byłym pracownikom, płatnik, tj. spółka z o.o. w likwidacji ma obowiązek pobierania i odprowadzania zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych, czy też tylko zawiadomić o tym Urząd Skarbowy i poinformować byłych pracowników o konieczności zapłacenia podatku od otrzymanego wynagrodzenia ?

Interpretacja
28.04.2004 Podatki

Czy w 2004 r. całość dofinansowań do wynagrodzeń z PFRON dla pracowników niepełnosprawnych zatrudnionych w zakładzie pracy chronionej będzie wolna od podatku dochodowego, natomiast zostanie objęta opodatkowaniem począwszy od 2005 r.

Interpretacja
29.04.2004 Podatki

Kto ma obowiązek pobrać zaliczkę na podatek dochodowy od zaległego wynagrodzenia wypłaconego w trybie egzekucji komorniczej?

Interpretacja
30.04.2004 Podatki

Zaliczenie w koszty uzyskania przychodu wynagrodzenia wypłacanego przez Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością z tytułu umowy o pracę jedynemu udziałowcowi.

Interpretacja
24.05.2004 Podatki

Spółka pyta czy ma obowiązek przekazywania do urzędu skarbowego informacji o wynagrodzeniach wypłacanych przez podmiot będący nierezydentem osobom fizycznym będącym nierezydentami za świadczenie na rzecz rezydenta usług (wykonania pracy ORD - W).

Interpretacja
24.05.2004 Podatki

Zgodnie z przedstawionym stanem stanem faktycznym, pracownik zatrudniony w Spółce na umowę o pracę, złożył pisemny wniosek o obliczanie i pobieranie od swoich miesięcznych wynagrodzeń zaliczki na podatek dochodowy w wysokości 25%, a nie jak dotychczas 19%.

Poprzednia Następna