Elementem przesądzającym o uznaniu danego pojazdu za środek transportu jest jego przeznaczenie, którym jest przewóz osób lub rzeczy z miejsca na miejsce. W przypadku wózków widłowych ten warunek jest spełniony. Jest to bowiem pojazd mechaniczny o napędzie silnikowym, przystosowany do załadunku, rozładunku i przewozu materiałów - czasami o znacznej masie - w transporcie, co do zasady, bliskim. Zatem
Ustalenie, czy usługi szkoleniowe prowadzenia kursów obsługi i/lub konserwacji urządzeń technicznych, przy obsłudze i konserwacji, do których wymagane jest/będzie posiadanie kwalifikacji potwierdzonych zaświadczeniem kwalifikacyjnym mogą/będą mogły korzystać ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy.
Uznanie wyodrębnionych w oddzielnych pozycjach na fakturach sprzedażowych części będących materiałem eksploatacyjnym, transportu i zużytego paliwa jako świadczenie kompleksowe z usługami serwisowania i usługami wynajmu wózków widłowych oraz braku obowiązku oznaczania tych elementów składowych w ewidencji JPK_VAT kodami odpowiednio „07”, „13” oraz „02”.
zwolnienie z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 updop dochodu osiąganego z tytułu sprzedaży Wózków widłowych poddanych uprzednio czynnościom naprawy/regeneracji i ulepszenia przez Wnioskodawcę
Amortyzacja leasingowanych wózków widłowych i odrębnie ba-terii do nich
Czy Wnioskodawca, wynajmujący wózek widłowy od podatnika mającego siedzibę na terytorium Wielkiej Brytanii (mającego brytyjską rezydencję podatkową) i będącego jednocześnie właścicielem należności i dokonując na rzecz tego podatnika wypłaty należności za usługę najmu wózka widłowego, powinien obliczyć, pobrać i wpłacić zryczałtowany podatek dochodowy (withholding tax) od tej wypłaty?
prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki sfinansowane ze środków otrzymanych z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, które są przeznaczone na zakup nowych prostowników do ładowania baterii trakcyjnych oraz modernizację wózków widłowych
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT świadczonych przez Wnioskodawcę usług szkoleniowych.
zwolnienia z opodatkowania kursów dla kierowców wózków jezdniowych oraz szkoleń z obsługi urządzeń transportu bliskiego (operator suwnic, żurawi, podestów, wciągniki, dźwigi towarowo-osobowe) i szkoleń na uprawnienia elektryczne, energetyczne, gazowe
stawki podatku dla prowadzonych szkoleń: obsługi wózków widłowych oraz zamienny wysięg - stawki podatku dla prowadzonych szkoleń: obsługi żurawi H., podesty samojezdne i załadowcze, hakowy
Zwolnienie od podatku VAT usług na operatora wózka widłowego oraz na stanowisko elektryka.
Czy Spółka ma obowiązek pobrać i odprowadzić podatek u źródła w Polsce z tytułu użytkowanych przez Nią wskazanych w stanie faktycznym przedmiotów?
Czy Spółka ma obowiązek pobrać i odprowadzić podatek u źródła w Polsce z tytułu użytkowanych przez Nią wskazanych w stanie faktycznym przedmiotów?
Czy Spółka ma obowiązek pobrać i odprowadzić podatek u źródła w Polsce z tytułu użytkowanych przez Nią wskazanych w stanie faktycznym przedmiotów?
Opodatkowanie usługi krótkoterminowego wynajmu wózka widłowego na terenie krajów Unii Europejskiej
Obowiązek złożenia dokumentu VAT-23 i wpłacenia podatku w terminie 14 dni w związku z wewnątrzwspólnotowym nabyciem wózków widłowych.
Świadczona przez Wnioskodawcę usługa prowadzenia kursów zawodowych dla operatorów wózków widłowych, korzysta ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit.a ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług szkoleniowych.
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku VAT.
Czy w świetle przepisów art. 27 ust. 3 i ust. 4 pkt 6 ustawy o VAT, wózek widłowy samobieżny podnośnikowy i dźwig samojezdny na podwoziu samochodu ciężarowego należy zaliczyć do środków transportu i Spółka nie będzie zobowiązana rozpoznać w kraju importu usług od wynajmu tych środków transportu?
Czy podatnik może rozliczać się dalej tj. od 1 stycznia 2007 r. w formie zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych, czy musi rozliczać się na zasadach ogólnych?