Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 59.11.12.0, PKWiU 58.19.2.
Możliwość zaliczenia wydatków na czesne za studia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej.
Prawo do odliczenia podatku VAT z faktur otrzymanych od organizatora.
Zastosowania wyłączenia przewidzianego w art. 15e ust. 11 pkt 1 do nabywanych usług w celu świadczenia przez Wnioskodawcę usług komercjalizacji.
Usługi świadczone przez nową spółkę założoną przez Wnioskodawcę w celu świadczenia na jego rzecz usług związanych z nieruchomością będą stanowiły dla Wnioskodawcy ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 pkt 3 ustawy o CIT
Czy Spółce przysługuje prawo do odliczenia od podstawy opodatkowania w zeznaniu rocznym Wydatków marketingowych, o których mowa we wniosku, na podstawie art. 18eb ust. 1 ustawy o CIT.
Nieuznanie podejmowanych przez Wnioskodawcę czynności w ramach przeprowadzonych wspólnych akcji marketingowych za świadczenie usług opodatkowane podatkiem VAT.
Moment powstania obowiązku podatkowego świadczonych przez Wnioskodawcę usług promocyjno-marketingowych.
Ustalenie, czy prowadzona przez Spółkę działalność, obejmująca fazy 1-3 wskazanego Projektu, przedstawione w opisie stanu faktycznego, stanowi działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o CIT (dalej: „Działalność B+R”), co uprawnia Wnioskodawcę do dokonania odliczenia, o którym mowa w art. 18d ust. 1 ustawy o CIT (dalej: ulga B+R).
Wskazane przez Państwa wydatki związane z nabyciem gadżetów o których mowa we wniosku będą mogły stanowić koszty uzyskania przychodów, zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT i nie będą wyłączone z tych kosztów na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy o CIT.
Prawo do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego przy nabyciu usług marketingowych.
Czy usługi świadczone przez Wspólnika w ramach działalności gospodarczej na rzecz Spółki będą stanowiły dla Spółki ukryty zysk, w rozumieniu art. 28m ust. 3 ustawy o CIT, a w konsekwencji będą podlegały opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek po stronie Spółki?
Czy Spółka będzie mieć prawo do rozpoznania w kosztach uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych wydatków związanych z nabyciem Usług marketingowych.
Prawo do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego przy nabyciu Usług marketingowych.
Obowiązki płatnika w związku ze świadczeniem usług opiekuńczych przez zleceniobiorców na terytorium Niemiec.
Przychody z USA jako przychody z działalności wykonywanej osobiście.
Podatek od towarów i usług w zakresie wskazania podstaw opodatkowania.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania, że bony emitowane przez Spółkę są bonami różnego przeznaczenia; ustalenie podstawy opodatkowania z tytułu dostawy towarów lub usług dokonanych przez Spółkę w jej sklepach, w zamian za bon zrealizowany w całości lub w części oraz ustalenie podstawy opodatkowania usługi marketingowej Spółki na rzecz producenta oraz usługi marketingowej Partnera na rzecz
Dotyczy braku posiadania stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce oraz opodatkowania realizowanych dostaw towarów.
Ustalenie, czy należności z tytułu licencji gier komputerowych oraz należności z tytułu procesu dystrybucji, świadczenia usługi serwisowej i marketingowej dotyczących oprogramowania będą polegały opodatkowaniu podatkiem u źródła.
Uznanie nabywanych od agencji marketingowych i hoteli usług organizacji Wydarzeń za kompleksowe usługi oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Określenie miejsca świadczenia usług zarządzania i marketingu, świadczonych na rzecz Kontrahenta, który nie posiada siedziby działalności gospodarczej na terytorium Polski.
Ustalenie, czy należności z tytułu licencji gier komputerowych oraz należności z tytułu procesu dystrybucji, świadczenia usługi serwisowej i marketingowej dotyczących oprogramowania będą polegały opodatkowaniu podatkiem u źródła.