Zwolnienie z opodatkowania środków otrzymanych na podstawie ugody, z tytułu zadośćuczynienia za śmierć mamy i babci z ubezpieczenia OC sprawcy.
Możliwość zaliczenia wydatków ponoszonych na składki na ubezpieczenie na życie dla udziałowca (wspólnika będącego członkiem zarządu) i pracownika jako kosztów uzyskania przychodów Spółki.
Skutki podatkowe przeniesienia na najemcę kosztów ubezpieczenia wynajmowanych samochodów osobowych.
Obowiązki Spółki jako płatnika w związku z zawarciem umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.
Obowiązki płatnika w związku z opodatkowaniem Dopłat wyrównawczych związanych z wypłatą świadczenia z Umowy ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym.
1. Usługi Ubezpieczeń oraz Usługi Towarzyszące nabywane przez Wnioskodawcę od nierezydentów, nie mieszczą się w zakresie przedmiotowym przychodów opodatkowanych podatkiem u źródła określonych w art. 21 ust. 1 ustawy o CIT, a w konsekwencji, na Wnioskodawcy nie ciążą i nie będą ciążyć obowiązki płatnika określone w art. 26 ust. 1 tej ustawy. 2. W związku z wypłatą wynagrodzenia za Usługi Ubezpieczeń
Obowiązki płatnika z tytułu wypłat świadczeń z ubezpieczeniowego funduszu kapitałowego na rzecz uposażonych.
"Kwota należna Korzystającemu do wypłaty" w związku z rozliczeniem umowy leasingu a przychód podatkowy.
Czy w opisanym stanie faktycznym powstanie podatek dochodowy od dochodu spółek z tytułu ukrytych zysków od opłaty wstępnej i ubezpieczenia.
Czy w przypadku otrzymanego odszkodowania w związku z wystąpieniem szkody w obiekcie, który ewidencyjnie składa się z wielu środków trwałych, wartość tego odszkodowania będzie podlegała zwolnieniu na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 54a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych do wysokości sumy wszystkich poniesionych przez Wnioskodawcę wydatków na wytworzenie we własnym zakresie oraz zakup środków
Usługi ubezpieczeniowe, których źródło znajduje się poza Polską nie są usługami zawierającymi się w art. 21 ust. 1 pkt 2a, zatem Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych
Brak obowiązku podawania numeru KSeF w komunikacie płatności w sytuacji gdy płatności dokonuje ubezpieczyciel w ramach wypłaty odszkodowania (w sytuacji gdy nie występuje jako nabywca/sprzedawca na fakturze ustrukturyzowanej).
Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, wydatki ponoszone przez Wnioskodawcę na opłacanie składek ubezpieczeniowych (wpłacanych zarówno na rachunek podstawowy w części ochronnej, jak i inwestycyjnej oraz na rachunek dodatkowy w części inwestycyjnej) z tytułu polisy na rzecz ubezpieczonych, tj. pracownika oraz Członka Zarządu, pełniącego swą funkcję na podstawie powołania, będą stanowiły koszty uzyskania
Możliwość zaliczenia przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych ze wszystkimi składkami opłacanymi za pracowników w ramach programu motywacyjnego w związku z zawarciem na ich rzecz umowy ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym.
Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, wydatki ponoszone przez Wnioskodawcę na opłacanie składek ubezpieczeniowych (wpłacanych zarówno na rachunek podstawowy w części ochronnej, jak i inwestycyjnej oraz na rachunek dodatkowy w części inwestycyjnej) z tytułu polisy na rzecz ubezpieczonych, tj. pracownika oraz członka zarządu, pełniącego swą funkcję na podstawie powołania, będą stanowiły koszty uzyskania
Obowiązki płatnika w związku z zawarciem z ubezpieczycielem umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej oraz uiszczaniem z tego tytułu składki ubezpieczeniowej u osób objętych ochroną ubezpieczeniową w ramach polisy grupowej.
Możliwość uznania za koszty uzyskania przychodu składki regularnej opłacanej od ubezpieczenia na życie wspólnika spółki jawnej.
Możliwość uznania za koszty uzyskania przychodu składki regularnej i dodatkowej opłacanych od ubezpieczenia na życie wspólnika spółki jawnej.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów składki ubezpieczeniowej oraz rozpoznania przychodu z tytułu zapłaty opłaty abonamentowej za świadczone usługi.
Wydatki ponoszone przez Spółkę na rzecz czy to zagranicznych podatników, którzy nie mają na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej siedziby lub zarządu czy też na rzecz polskich podatników z tytułu pośrednictwa ubezpieczeniowego tj. usług brokerskich nie stanowią zapłaty za świadczenia, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 2a ustawy o CIT, a co za tym idzie Spółka nie jest zobowiązana do poboru tzw. podatku
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 37 ustawy usług pośrednictwa ubezpieczeniowego świadczonych na rzecz agenta ubezpieczeniowego.
Czy wynagrodzenie wypłacane w przeszłości i to które będzie wypłacane w przyszłości przez Spółkę za Usługi Ubezpieczeniowe na rzecz Zakładów Ubezpieczeń nie mieści się w katalogu zawartym w art. 21 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a tym samym nie podlega opodatkowaniu podatkiem u źródła w Polsce i po stronie Spółki nie istnieją żadne obowiązki jako płatnika?
W zakresie ustalenia, czy w świetle przepisów art. 15 ust. 1 w zw. z art. 16 ust. 1 pkt 59 ustawy CIT Spółka może zaliczać na bieżąco do kosztów uzyskania przychodów równowartości zapłaconych Składek Regularnych oraz Składek Dodatkowych opłacanych w oparciu o Umowy Ubezpieczenia na Życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym, gdzie Ubezpieczającym jest Spółka, a Ubezpieczonymi Pracownicy, Zleceniobiorcy