Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości amortyzacji nieruchomości przy zastosowaniu indywidualnej stawki amortyzacyjnej.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości amortyzacji nieruchomości przy zastosowaniu indywidualnej stawki amortyzacyjnej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia wysokości kosztów uzyskania przychodów ze sprzedaży środków trwałych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości obniżenia stawek amortyzacyjnych, istnienia związku stosowanych stawek amortyzacyjnych z okresem ekonomicznej użyteczności środków trwałych, zaliczania odpisów amortyzacyjnych do kosztów uzyskania przychodów, zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów podatkowej wartości netto środków trwałych w momencie ich sprzedaży lub likwidacji, możliwości
Czy lokale mieszkalne powstałe z lokalu użytkowego, uprzednio wykorzystywanego przez okres ponad 60 miesięcy będą podlegały amortyzacji przy zastosowaniu indywidualnych stawek amortyzacyjnych, o których mowa w art. 22j ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Wpływ zmiany roku podatkowego na wartość rocznego odpisu amortyzacyjnego od środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych.
Czy stawką właściwą dla amortyzacji środka trwałego, zgodnie z klasyfikacją wydaną przez GUS, zakwalifikowanego do grupy 2 rodzaj 211, tj.: sieć telekomunikacyjna podziemna i naziemna, łącząca budynki z serwerem, nadajnikami i masztami odbiornikami, będzie stawka 10%?Czy Spółka może odpisać bezpośrednio w koszty poszczególne urządzenia sieci internetowej, tj.: routery, konwertery, switche, anteny o
Czy Spółka może uznać, że budynki użytkowane ww. warunkach, są używane w warunkach pogorszonych w rozumieniu art. 16i ust. 2 pkt 1 updop oraz dokonywać ich amortyzacji z wykorzystaniem współczynnika podwyższającego 1,2?
ustalenie, czy obniżenie stawek amortyzacyjnych, o którym mowa w art. 16i ust. 5 ustawy o PDOP, może zostać dokonane do dowolnej wysokości (np. nawet do poziomu 0,01%) (pytanie oznaczone we wniosku Nr 3)
ustalenie, czy wymagane jest istnienie związku stosowanych stawek amortyzacyjnych dla celów podatkowych z faktycznym okresem ekonomicznej użyteczności środków trwałych (pytanie oznaczone we wniosku Nr 4)
ustalenie, czy Spółka będzie mogła zastosować obniżone stawki amortyzacyjne w stosunku do nowo nabytych środków trwałych od samego początku, czyli począwszy od miesiąca, w którym środki te zostaną wprowadzone do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)
ustalenie, Spółka będzie mogła obniżyć stawki amortyzacyjne tylko dla niektórych/wybranych środków trwałych z danej grupy czy rodzaju począwszy od pierwszego miesiąca kolejnego roku podatkowego lub od miesiąca, w którym środki te zostały wprowadzone do ewidencji, amortyzując pozostałe środki trwałe należące do tej samej grupy czy rodzaju według stawek amortyzacyjnych dotychczas stosowanych (pytanie
ustalenie, czy Spółka będzie mogła począwszy od pierwszego miesiąca każdego następnego roku podatkowego dokonać dalszego obniżenia wcześniej obniżonych stawek amortyzacyjnych lub dowolnego podwyższenia jednakże do poziomu nie wyższego niż wynika to z Wykazu (pytanie oznaczone we wniosku Nr 6)
ustalenie, czy Spółka będzie mogła dokonać obniżenia stawek amortyzacyjnych dla środków trwałych ujętych w ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych począwszy od pierwszego miesiąca każdego kolejnego roku podatkowego (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)
Wnioskodawca nie będzie mógł ustalić indywidualnej stawki amortyzacyjnej dla tego środka trwałego tj. lokalu mieszkalnego w oparciu o przepisy art. 22j ust. 1 pkt 3 ww. ustawy.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia stawki amortyzacji
Czy ma Pani prawo do zastosowania przyspieszonej stawki amortyzacyjnej w wysokości 10% wartości lokalu mieszkalnego, które aktualnie wynajmuje?
Czy w przypadku amortyzacji domku kempingowego, ulepszonego w sposób opisany powyżej i wprowadzonego po dokonanym ulepszeniu do ewidencji środków trwałych spółki, można zastosować indywidualną stawkę amortyzacyjną, o której mowa w art. 22j ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w wysokości 20%, co odpowiada 5-letniemu okresowi amortyzacji?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia stawki amortyzacyjnej.
Czy kwalifikując budynek handlowo-usługowy trwale związany z gruntem do grupy 103 KŚT pozycja inne, można zastosować do niego indywidualną stawkę amortyzacji i dokonać jego umorzenia w ciągu 36 miesięcy, zgodnie z art. 22j ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości obniżenia stawek amortyzacyjnych oeaz określenie wysokości kosztów uzyskania przychodów ze sprzedaży środków trwałych.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów
Czy Spółka, w związku z działaniem Księgowej wbrew woli Spółki, ma prawo do zmiany stawki amortyzacyjnej na ustalaną indywidualnie w wysokości 10% poprzez skorygowanie dokonanych już odpisów amortyzacyjnych od momentu wprowadzenia budynku do ewidencji środków trwałych Spółki?