Przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej w Sp. z .o. o i wypłata zysku.
Opodatkowanie przychodu w związku z otrzymaniem środków pieniężnych z tytułu częściowego zwrotu wkładu wniesionego do spółki.
Skutki podatkowe przekazania praw do logo w celu zwolnienia się z długu w ramach świadczenia w miejsce wykonania (datio in solutum).
Skutki podatkowe wypłaty "zatrzymanego" zysku - obowiązki płatnika.
Pożyczki udzielone przez Spółkę będą podlegały opodatkowaniu VAT i jednocześnie będą korzystać ze zwolnienia od tego podatku, to w sprawie zastosowanie znajdzie wyłączenie z opodatkowania PCC, o którym mowa w art. 2 pkt 4 lit. b) ustawy. Rodzaj waluty udzielonej pożyczki pozostaje bez wpływu na wydane rozstrzygnięcie.
Skutki podatkowe sprzedaży udziałów - określenie kosztów uzyskania przychodu.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży udziału w niezabudowanej działce nr 1.
W zakresie skutków podatkowych podwyższenia kapitału zakładowego w związku z aportem nieruchomości gruntowych.
W zakresie skutków podatkowych wniesienia wkładu niepieniężnego do nowo zawiązanej spółki akcyjnej.
Zawarcie umów pożyczek, gdzie Spółka 1 udzieliła/udzieli pożyczki Spółce 2, nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Opodatkowanie otrzymanej rekompensaty kapitałowej w postaci dopłaty wniesionej na podstawie art. 178 § 1 Kodeksu spółek handlowych.
Skutki podatkowe podwyższenia kapitału zakładowego spółki poprzez wniesienie wkładów niepieniężnych.
Wniesienie zespołu składników materialnych i niematerialnych do spółki kapitałowej, traktowane na gruncie analizowanej ustawy jako zmiana umowy spółki, nie będzie podlegało opodatkowaniu PCC; będzie wyłączone z opodatkowania PCC.
Przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej w sp. z o.o.
Wniesienie zespołu składników materialnych i niematerialnych do spółki kapitałowej, traktowane na gruncie analizowanej ustawy jako zmiana umowy spółki, nie będzie podlegało opodatkowaniu PCC; będzie wyłączone z opodatkowania PCC.
Przepis określający zwolnienie od podatku dotyczący udzielania pożyczek przez wspólnika spółce kapitałowej, nie może mieć zastosowania do umowy spółki komandytowo-akcyjnej i jej zmiany. W związku z tym w opisanej sytuacji nie ma zastosowania zwolnienie określone w art. 9 pkt 10 lit. i) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.