Ustalenie miejsca opodatkowania dostaw dokonywanych w składzie celnym, zastosowanie stawki VAT 0%, brak obowiązku rejestracji oraz zastosowanie mechanizmu odwrotnego.
Wywóz z terytorium kraju produktów stanowiących Państwa własność do składu celnego znajdującego się na terytorium Wielkiej Brytanii, a następnie ich sprzedaż na tym terytorium, podlega opodatkowaniu na terytorium kraju jako eksport towarów.
Opodatkowanie nieodpłatnego przekazania towarów w składzie celnym oraz rozliczenie podatku VAT z tytułu eksportu towarów.
Prawo do odliczenia i terminu zwrotu podatku naliczonego zawartego w cenie nabycia gąsek srebra, oraz termin zwrotu podatku.
Braku obowiązku rozliczenia podatku od towarów i usług z tytułu importu towarów, uznanie dostawy towarów ze składu celnego za transakcje niepodlegające opodatkowaniu podatkiem VAT oraz rozliczenie ww. transakcji jako eksport towarów.
Brak obowiązku rozliczenia podatku od towarów i usług z tytułu importu towarów, uznania opisanej transakcji za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów ze stawką 0% VAT bez wykazywania kodów tej transakcji.
dostawa Towarów dokonywana w składzie celnym (tj. na terytorium kraju) stanowi odpłatną dostawę towarów, która w myśl § 9 ust. 1 w zw. z § 9 ust. 2 rozporządzenia podlega opodatkowaniu stawką 0% VAT
konsekwencje podatkowe związane z przywozem z krajów trzecich towarów nieunijnych do składu celnego w Polsce
Zastosowanie 0% stawki VAT dla usług transportu międzynarodowego towarów importowanych do składu celnego na podstawie posiadanych dokumentów.
Uznanie dostawy ze składu celnego za transakcję krajową opodatkowaną stawką 0% oraz możliwości wyrejestrowania się dla celów podatku VAT i rozliczenia transakcji w ramach mechanizmu odwrotnego obciążenia przez nabywcę.
Nabycia Towarów o statusie celnym nieunijnym od podatników podatku od wartości dodanej uprzednio przywiezionych do składu celnego na terytorium państwa członkowskiego (Belgii i Niemiec) z terytorium państwa trzeciego i objętego tam procedurą składowania celnego a następnie przemieszczenie i wprowadzenie tych Towarów do składu celnego na terytorium kraju (Polski) stanowi wewnątrzwspólnotowe nabycie
W zakresie uznania transakcji dostawy ze składu celnego za eksport towarów oraz obowiązku rejestracji jako podatnik.
Czy w świetle okoliczności przedstawionych w opisie stanu faktycznego, dochody osiągane przez Spółkę ze sprzedaży towarów na terytorium Unii Europejskiej; poza Unią Europejską, lub Polski nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych na terenie Polski?
1. Czy przedmiotowa transakcja, w wyniku której produkty kompensacyjne zostały wywiezione z terytorium kraju i dostarczone do Nabywcy posiadającego siedzibę w X, stanowi eksport towarów w rozumieniu art. 2 pkt 8 ustawy o VAT?2. Czy dokumenty zgromadzone przez Spółkę, potwierdzające wywóz towarów poza terytorium Unii Europejskiej, są wystarczające dla zastosowania preferencyjnej stawki 0% VAT z art.
1. Czy dostawa towarów o statusie celnym wspólnotowy do wolnego obszaru celnego podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w wysokości 0%?2. Czy dostawa towarów o statusie celnym niewspólnotowy" do wolnego obszaru celnego podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w wysokości 0%?3. Czy dla zastosowanie stawki 0% dla dostaw do WOC zgodnie z art. 83 ust. 1 pkt 22 lit. b znaczenie ma,
uznanie dostawy ze składu celnego za transakcję krajową i opodatkowanie stawką 0%
uznanie dostawy ze składu celnego za transakcję krajową i opodatkowanie stawką 0%
Obowiązek rozpoznania czynności opodatkowanej w postaci importu towarów w przypadku przemieszczenia towarów z kraju trzeciego na terytorium Polski niepowodującego powstania długu celnego.
Opodatkowanie w kraju dostaw towarów niewspólnotowych, transportowanych w procedurze tranzytu z terytorium kraju do państwa trzeciego.
opodatkowanie towarów wprowadzanych spoza Wspólnoty do składu celnego (na terytorium Polski), objętych procedurą składu celnego i transakcji dotyczących wywozu towarów ze składu celnego do krajów spoza Wspólnoty
W zakresie importu towarów do magazynu czasowego składowania oraz eksportu towarów z tego magazynu.
Import towarów i eksport towarów, do którego zastosowanie ma stawka w wysokości 0%
Podatek od towarów i usług w zakresie miejsca świadczenia i opodatkowania transakcji sprzedaży towarów nabytych od kontrahenta spoza terytorium Unii Europejskiej.