Prawo do przechowywania Dokumentów zakupowych wyłącznie w formie elektronicznej oraz zachowanie prawa do odliczenia podatku naliczonego z ww. Dokumentów.
Obowiązki płatnika w związku z udostępnianiem samochodu służbowego członkowi zarządu, będącemu rezydentem podatkowym Niemiec.
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku złożenia deklaracji VAT-26 oraz jej aktualizacji.
Brak możliwości obniżenia kwoty podatku VAT należnego o kwotę podatku VAT naliczonego w związku z nabyciem towarów i usług przy realizacji Projektu.
Brak prawa do odzyskania podatku VAT naliczonego od wydatków poniesionych na realizację inwestycji.
Opodatkowanie dochodów uzyskiwanych na terytorium Polski przez osoby mające miejsce zamieszkania we Francji oraz obowiązków płatnika z tego tytułu.
Obowiązki płatnika w związku z udostępnieniem Prezesowi samochodu służbowego do celów służbowych, w tym w celu dojazdu z miejsca zamieszkania do miejsca wykonywania obowiązków służbowych i z powrotem.
Obowiązki płatnika w związku z wykorzystywaniem przez prezesa zarządu samochodu służbowego do celów służbowych.
Odliczenie 100% kwoty podatku naliczonego od wydatków poniesionych na czynsz najmu i paliwo.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia samochodu służbowego.
Obowiązki płatnika – wykorzystywanie samochodów służbowych do celów prywatnych.
Brak możliwości odliczenia 100% podatku VAT naliczonego od zakupu pojazdu, jeżeli VAT-26 został złożony 18 marca 2024 r.
Ustalenie czy ponoszone przez Spółkę wydatki nie podlegają opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek.
Powstanie przychodu w związku z wykorzystywaniem samochodu służbowego do celów prywatnych.
Prawo do pełnego odliczenia podatku VAT od wydatków dotyczących samochodów służbowych, które są parkowane przy domu pracownika.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania, że samochody służbowe są wykorzystywane wyłącznie do działalności gospodarczej, zgodnie z art. 86a ust. 4 ustawy oraz prawa do odliczania 100% podatku naliczonego od wydatków dotyczących tych samochodów służbowych.
Prawo do pełnego odliczenia podatku VAT od wydatków związanych z użytkowaniem poolowego samochodu służbowego.
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem kosztów na ładowanie samochodów elektrycznych wykorzystywanych zarówno do celów służbowych, jak i prywatnych.
Brak prawa do odliczenia 100% podatku VAT naliczonego od wydatków, o których mowa w art. 86a ust. 2 ustawy.
Ustalenie podstawy opodatkowania podatkiem VAT w przypadku sprzedaży samochodu służbowego przez Spółkę oraz prawa do odliczenia podatku VAT od wyposażenia dodatkowego nowo zakupionego samochodu.
Ustalenie czy po zmianie w lipcu 2023 r. przeznaczenia samochodu i rozpoczęciu wykorzystywania samochodu nie tylko do celów działalności gospodarczej (zaczął on być wykorzystywany także przez wspólnika do celów nie związanych z działalnością gospodarczą) powinni Państwo naliczyć podatek od ukrytych zysków (w związku z art. 28m ust. 4 pkt 2 lit. b ustawy o PDOP) od odliczonego przy zakupie samochodu
Ustalenie wysokości przychodu do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych, w związku z nieodpłatnym korzystaniem przez członka zarządu z samochodu służbowego dla celów prywatnych.