W zakresie skutków podatkowych ustanowienia na Pana rzecz nieodpłatnej służebności mieszkania przez Pana syna za zgodą jego żony.
Skutki podatkowe ustanowienia na rzecz Wnioskodawczyni nieodpłatnej służebności mieszkania przez syna za zgodą jego żony.
W zakresie skutków podatkowych ustanowienia nieodpłatnej służebności mieszkania na rzecz matki przez córkę za zgodą męża córki.
Umowa darowizny, której przedmiotem będzie nieruchomość obciążona ograniczonym prawem rzeczowym w postaci nieodpłatnego dożywotniego użytkowania lub nieodpłatnej dożywotniej służebności mieszkania nie podlega pcc na podstawie art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. d) upcc.
Obowiązki notariusza jako płatnika od umowy nieodpłatnego ustanowienia służebności mieszkania - ustalenie podstawy opodatkowania gdy nieruchomość jest obciążona hipoteką oraz zastosowanie zwolnienia, o którym mowa w art. 4a.
Skutki podatkowe ustanowienia na rzecz Wnioskodawczyni nieodpłatnej służebności mieszkania przez syna za zgodą jego żony.
Umowa o dożywocie nie została wymieniona w katalogu czynności opodatkowanych podatkiem od spadków i darowizn – jeżeli w jej ramach zostały ustanowione nieodpłatne użytkowanie lub służebności, które zostały wymienione w katalogu tytułów objętych tym podatkiem – to jako integralna część umowy o dożywocie, tytuły te również nie podlegają opodatkowaniu podatkiem.
Opodatkowanie podatkiem VAT otrzymanego wynagrodzenia z tytułu służebności mieszkania na podstawie umowy.
Opodatkowanie wynagrodzenia za ustanowienie służebności mieszkania.
W zakresie skutków podatkowych ustanowienia na Państwa rzecz nieodpłatnej służebności mieszkania przez Państwa córkę za zgodą jej męża.
W zakresie obowiązków notariusza jako płatnika od umowy nieodpłatnego ustanowienia służebności mieszkania.
Nabycie prawa majątkowego tytułem ustanowienia przez małżeństwo C. na Pani rzecz osobistej dożywotniej służebności mieszkania jako wynagrodzenie za przeniesienie przez Panią własności udziałów w nieruchomości na rzecz ustanawiających służebność nie podlega podatkowi od spadków i darowizn.
W związku z zawarciem przez Panią umowy przeniesienia własności nieruchomości w trybie art. 231 § 2 Kodeksu cywilnego, w której wynagrodzeniem jest ustanowienie dożywotniej, osobistej służebności mieszkania, nie będzie Pani miała obowiązku zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych.
Opodatkowanie kwoty otrzymanej z tytułu zrzeczenia się służebności osobistej mieszkania.
Darowizna od ojca (art. 4a) oraz ciotek obciążona ustanowieniem służebności mieszkania
Skutki podatkowe ustanowienia na rzecz Wnioskodawcy nieodpłatnej służebności mieszkania przez wnuka za zgodą jego żony.
Skutki podatkowe ustanowienia na rzecz Wnioskodawczyni nieodpłatnej służebności mieszkania przez wnuka za zgodą jego żony.
W zakresie skutków podatkowych ustanowienia na Pani rzecz nieodpłatnej służebności mieszkania przez Pani córkę za zgodą jej męża.
Jako że nabycie ograniczonego prawa rzeczowego (nieodpłatnej służebności mieszkania) nastąpi na podstawie umowy zawartej pomiędzy Panią (matką jako nabywcą prawa) a Pani synem, to w sytuacji, gdy żona Pani syna (Pani synowa) wyrazi zgodę, o której mowa w art. 37 § 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego na ustanowienie ww. służebności, nabycie to skorzysta ze zwolnienia przewidzianego w art. 4a ustawy
Skutki podatkowe ustanowienia na rzecz Wnioskodawczyni nieodpłatnej służebności mieszkania przez córkę za zgodą jej męża.
Nabycie ograniczonego prawa rzeczowego (nieodpłatnej służebności mieszkania) nastąpi na podstawie umowy zawartej wyłącznie pomiędzy ojcem jako nabywcą prawa a córką. Zatem w sytuacji, gdy mąż córki (zięć) wyrazi zgodę, o której mowa w art. 37 § 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego na ustanowienie ww. służebności, nabycie to skorzysta ze zwolnienia przewidzianego w art. 4a ustawy o podatku od spadków
W zakresie skutków podatkowych ustanowienia na Pana rzecz nieodpłatnej służebności mieszkania przez Pana syna za zgodą jego żony.