Nieuznanie Należności Gwarancyjnych wypłacanych przez Sprzedającego na rzecz Kupującego za wynagrodzenie za jakiekolwiek świadczenie podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, które miałby wykonać Kupujący na rzecz Sprzedającego oraz brak obowiązku Kupującego do udokumentowania fakturą otrzymanych od Sprzedającego Należności Gwarancyjnych.
Brak obowiązku dokonania korekt podstawy opodatkowania wykazanych na fakturach dokumentujących sprzedaż usługi produkcyjnej/montażu na rzecz Spółki matki w związku z dokonywaną korektą rentowności. Dokumentowanie korekty rentowności usługi produkcyjnej/montażu przy pomocy not księgowych lub innych dokumentów księgowych niestanowiących faktur/faktur korygujących.
Prawo do obniżenia przez Wnioskodawcę podstawy opodatkowania oraz kwoty należnego VAT, z tytułu wpłat (...) na rzecz NFZ w związku z dostawami Leków dokonanych przez B. do szpitali.
Brak wpływu dokonywanych płatności wyrównawczych w modelu dystrybucyjnym na rozliczenie podatku VAT oraz sposobu dokumentowania dokonywanych płatności wyrównawczych.
Brak wpływu dokonywanych płatności wyrównawczych w modelu serwisowym na rozliczenie podatku VAT oraz sposobu dokumentowania dokonywanych płatności wyrównawczych.
Obowiązek odprowadzania podatku VAT z tytułu uzyskiwanego wynagrodzenia za realizację świadczeń z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i mediacji. - Udokumentowanie ww. czynności notą księgową.
Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania, sposób dokumentowania udzielanych rabatów pośrednich, prawo i termin obniżenia podatku należnego z tytułu udzielanych rabatów pośrednich oraz konieczność odzwierciedlenia czynności udzielania rabatu w ewidencji VAT.
Opodatkowanie usług świadczonych przez lekarza weterynarii (niebędącego pracownikiem Inspekcji Weterynaryjnej) na rzecz Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz sposób udokumentowania tych czynności.
Opodatkowanie i udokumentowania korekty cen mającej na celu wyrównanie ogólnego poziomu rentowności Dystrybutora.
Skutki podatkowe darowizny oraz zwrotu odwołanej darowizny niezabudowanych działek.
interpretacja indywidualna dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy opisane korekty przeprowadzane przez Spółkę po zakończeniu roku w efekcie weryfikacji cen transferowych dotyczące wartości transakcji z podmiotem powiązanym są neutralne na gruncie VAT, w szczególności nie prowadzą do zmiany podstawy opodatkowania i korygowania rozliczeń VAT, a w konsekwencji czy Spółka powinna
Czy opisane korekty przeprowadzane przez Spółkę po zakończeniu roku w efekcie weryfikacji cen transferowych dotyczące wartości transakcji z podmiotem powiązanym są neutralne na gruncie VAT, w szczególności nie prowadzą do zmiany podstawy opodatkowania i korygowania rozliczeń VAT, a w konsekwencji czy Spółka powinna udokumentować ww. korekty poprzez noty księgowe.
Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania i podatku VAT należnego w związku z udzielaniem Rabatów, określenie momentu obniżenia podstawy opodatkowania.
Uznanie korekt rozliczeń za zdarzenie niepodlegające opodatkowaniu podatkiem VAT oraz brak obowiązku dokumentowania tych zdarzeń fakturami.
Dotyczy ustalenia, czy zapłacona przez Wnioskodawcę kara umowna za przekroczenie terminu wykonania umowy objęta notą księgową (…) z dnia (…) w kwocie (…), stanowi koszt uzyskania przychodów, na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych z dnia 15 lutego 1992 r.
Dotyczy uznania rozliczeń wyrównawczych związanych z korektą rentowności za zdarzenie niepodlegające opodatkowaniu podatkiem VAT oraz braku obowiązku dokumentowania tych zdarzeń fakturami.
Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku należnego w związku z Obniżką Należności, o której mowa w § 50b ust. 1 Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf, sposób rozliczenia dokonanej Obniżki Należności oraz możliwość dokumentowania Obniżki Należności za pomocą innego dokumentu niż faktura VAT (np.
Wpływ dokonywanej korekty dochodowości na rozliczenie podatku VAT, prawo do odliczenia oraz sposób dokumentowania dokonywanych rozliczeń wyrównawczych.
Brak wpływu dokonywanej korekty dochodowości na rozliczenie podatku VAT, brak obowiązku obliczenia kwoty podatku naliczonego, o której mowa w art. 86 ust. 2 ustawy, zgodnie ze sposobem określenia proporcji, wskazanym w art. 86 ust. 2a ustawy oraz sposob dokumentowania dokonywanych rozliczeń wyrównawczych.
Uznanie rozliczeń pomiędzy Instytutem a Partnerem za czynności pozostające poza zakresem opodatkowania podatkiem od towarów i usług. Sposób udokumentowania ww. rozliczeń.
Określenie miejsca świadczenia Usług Windykacji oraz dokumentowania rozliczeń finansowych pomiędzy Partnerami.
Określenie miejsca świadczenia Usług Windykacji oraz dokumentowania rozliczeń finansowych pomiędzy Partnerami.
Dotyczy uznania rozliczeń wyrównawczych związanych z korektą rentowności za zdarzenie niepodlegające opodatkowaniu podatkiem VAT oraz braku obowiązku dokumentowania tych zdarzeń fakturami.