Czy kwotę składki ubezpieczeniowej uznać należy za świadczenie pieniężne ponoszone za pracownika, a tym samym za dochód ze źródła przychodów, o którym mowa w art. 9 ust. 2 w związku z art. 11 ust. 1 oraz art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych stanowiący podstawę wymiaru składki na ubezpieczenie społeczne?
Czy Wnioskodawczyni i Jej małżonek jako rodzice mający na utrzymaniu niepełnosprawnego uczącego się syna mogą skorzystać z odliczenia od dochodów za 2010 r., wydatku poniesionego na zabieg neurochirurgiczny polegający na usunięciu zniekształcenia tętniczo-żylnego w strukturach prawego płata potylicznego mózgu w ramach ulgi rehabilitacyjnej jako wydatku na zabiegi rehabilitacyjne?
Wśród wydatków, których poniesienie uprawnia do korzystania z ulgi rehabilitacyjnej nie ma wydatków na leczenie i diagnostykę dziecka za granicą. Należy w tym miejscu nadmienić, iż ulgi podatkowe (w tym ulga rehabilitacyjna) są wyjątkiem od zasady równości i powszechności opodatkowania, a przepisy dotyczące ich zakresu winny być interpretowane ściśle, nie rozszerzająco. Mając na uwadze przedstawiony
Podatnik prowadzi działalność gospodarczą w zakresie gabinetu lekarskiego w Polsce. Organizuje gabinet lekarski w Londynie. W tym celu odbywa podróże do Londynu i ponosi koszty podróży ? diety, bilet na samolot. W związku z tym powstała wątpliwość czy powyższe koszty może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej w Polsce działalności gospodarczej.