Skuteczność zmiany roku podatkowego w sytuacji spóźnionego poinformowania o tej zmianie naczelnika właściwego urzędu skarbowego.
Opodatkowanie przychodu z najmu prywatnego oraz możliwość dokonania korekty złożonych zeznań podatkowych.
Dotyczy możliwości dokonania korekty zeznania przez Bank w związku z zapłatą składki na pokrycie funduszu pomocowego.
W związku z rozwiązaniem lub odwróceniem przez Spółkę Przejmującą rezerw i odpisów aktualizujących, włączając w to rozwiązanie odpisów aktualizujących należności których nieściągalność uprzednio nie została uprawdopodobniona na podstawie art. 16 ust. 2a pkt 1 ustawy o CIT, które zostały przejęte przez Spółkę Przejmującą w związku z Transakcją w ramach Działu, nie powstanie po stronie Spółki Przejmującej
Moment powstania przychodu ze sprzedaży udziałów i złożenia korekty zeznania PIT-38.
1. Wnioskodawca zalicza się do III grupy podatkowej i sprawował opiekę nad spadkodawczynią przez okres ponad 2 lat od dnia zawarcia umowy o opiekę z podpisami notarialnie poświadczonymi, ma więc prawo do skorzystania z ulgi mieszkaniowej w związku z nabyciem lokalu mieszkalnego tytułem spadku, mimo że jest współwłaścicielem innych lokali mieszkalnych. 2. Jeżeli Wnioskodawca nie złoży zeznania o nabyciu
Prawo do obniżenia stawek amortyzacji za nieprzedawnione lata podatkowe.
Skutki podatkowe sądowego stwierdzenia nieważności umowy kredytowej.
Skutki podatkowe inwestowania w instrumenty finansowe za pośrednictwem zagranicznych banków i instytucji.
Skutki podatkowe złożenia korekty zeznania podatkowego za lata poprzednie.
Możliwość obniżenia stawek amortyzacji dla wybranych środków trwałych od 1 stycznia 2024 roku do wysokości 0% oraz ustalenie, czy Spółka jest uprawniona do obniżenia stawek amortyzacyjnych dla wybranych środków trwałych za lata 2018-2023 i złożenia korekty zeznania CIT-8 za każdy rok objęty zmianą.
Skutki podatkowe złożenia w 2024r. korekty zeznania PIT-37 za rok 2021 w zakresie możliwości skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 77.32.10.0 oraz dokonania korekty złożonego zeznania podatkowego za 2023 r.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 58.21.20.0 oraz PKWiU 58.21.30.0.
W zakresie ustalenia, czy na gruncie przedstawionego opisu stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego, Spółka jest i będzie uprawniona na podstawie art. 18db updop, do rozliczania Ulgi IP za Miesiące.
Czy Spółka jest uprawniona do wstecznego obniżenia stawek amortyzacyjnych od przyjętych do amortyzacji środków trwałych do dowolnej wysokości (wyższej niż 0%), w tym również za wcześniejsze lata podatkowe?
Możliwość skorzystania z rozliczenia w sposób przewidziany dla osoby samotnie wychowującej dziecko.
Czy uzyskanie decyzji APA spowoduje obowiązek korekty rozliczeń CIT w zakresie, w jakim koszty usług objętych decyzją APA dotyczące 2018 roku zostały rozliczone przez Spółkę na podstawie art. 60 ust. 1 Ustawy nowelizującej w ramach zeznania podatkowego składanego za rok 2022 i 2023
Czy uzyskane w roku podatkowym 2023 Środki w ramach Programu 1 i Programu 2 w świetle art. 12 ust. 4 pkt 14 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 2805 z późn. zm.), nie stanowiły przychodu podatkowego i w rezultacie Spółka będzie uprawniona do korekty zeznania CIT-8 za rok 2023 w tym zakresie; - Czy jeśli odpowiedź na pytanie oznaczone