Ustalenie, co jest przychodem w kantorze wymiany walut: czy różnica pomiędzy sprzedażą waluty a ceną nabycia (spread), czy wartość sprzedaży waluty.
Skutki podatkowe wykonywanej działalności w zakresie wymiany walut.
Ustalenia, co jest przychodem w kantorze wymiany walut, czy różnica pomiędzy sprzedażą waluty a ceną nabycia (spread), czy wartość sprzedaży waluty
W przypadku zamiany jednej waluty obcej na inną walutę obcą nie powstają różnice kursowe od własnych środków na dzień zamiany walut, ponieważ w związku z zamianą jednej waluty na inną nie dochodzi do faktycznego wypływy środków w walucie obcej (wyzbycia się ich), a ma miejsce jedynie zamiana jednej waluty na inną.
1. Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym dochody z tytułu opisanej we wniosku działalności, tj. w zakresie prowadzenia rachunków służących do korzystania z walut wirtualnych i umożliwiających dokonywanie transakcji wymian pomiędzy nimi oraz dochody ze zbycia walut wirtualnych, będą stanowić dla Spółki przychody z innych źródeł przychodów? 2. Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki,
W zakresie prawidłowości ustalania przychodów i kosztów uzyskania przychodów w prowadzonej działalności kantorowej.
sposób opodatkowania czynności związanych z obrotem walutą wirtualną
Koszty uzyskania przychodów art. 22 ust. 1 oszustwo, zagarnięta kwota w prowadzonej działalności gospodarczej w zakresie kantoru.
w zakresie sposobu ewidencjonowania na kasie fiskalnej usług wymiany walut
Jednostki Bitcoin lub inne wirtualne waluty, które Wnioskodawca w ramach własnej działalności gospodarczej zamierza sprzedawać zarówno za pośrednictwem wirtualnej giełdy walut wirtualnych jak i na podstawie umów kupna sprzedaży pomiędzy stronami będą wpisywać się w formę prawnego środka płatniczego (dla celów VAT). Jednostki Bitcoin poprzez akceptację stron transakcji jako alternatywnego środka płatniczego
Czy Wnioskodawca może stratę środków obrotowych (tj. towaru handlowego w działalności kantorowej) uznać na mocy art. 22 ust. 1 jako koszty uzyskania przychodów?
w zakresie sposobu ewidencjonowania obrotu dewizami w podatkowej księdze przychodów i rozchodów
w zakresie uznania usług pośrednictwa za usługi zwolnione na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 7 ustawy
W jaki sposób należy ustalić przychód (dochód) w sytuacji opisanej w stanie faktycznym, t.j. w obrocie walutami obcymi we własnym imieniu i na własny rachunek oraz pośrednictwie przy transakcjach sprzedaży walut obcych?
Czy różnicę, wyrażoną w złotych polskich, powstałą w wyniku zaistniałych w dniu nabycia i dniu sprzedaży walut różnic kursowych, należy opodatkować podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
czy Spółka postępuje prawidłowo zaliczając odpowiednio do przychodów finansowych opodatkowanych podatkiem dochodowym od osób prawnych ( różnice kursowe dodatnie) oraz do kosztów uzyskania przychodów ( różnice kursowe ujemne) różnice kursowe, które powstają w związku z odsprzedażą do banków walut obcych zgromadzonych przez Spółkę na rachunkach walutowych, a które to waluty zostały uzyskane przez Spółkę
Pytanie Spółki dotyczy właściwego rozpoznania kosztu i przychodu w sytuacjach, gdy regulowanie zobowiązań następuje walutą zakupioną poza bankiem lub waluta pochodząca z wpływów z tytułu eksportu jest zbywana na podstawie umowy sprzedaży zawieranej z podmiotem nie będącym bankiem (np: firmą brokerską, kantorem).