Odliczenie od dochodu darowizny dla kościelnej osoby prawnej na cele charytatywno opiekuńcze
Czy w przypadku użycia (przeznaczenia) kapitału zapasowego na podwyższenie kapitału zakładowego Spółki na podstawie uchwały Zgromadzenia Wspólników Spółki dochód (przychód) wspólnika Spółki - Konwentu będzie uznany za dochód (przychód) z działalności niegospodarczej kościelnej osoby prawnej na podstawie art. 55 ust. 2 uspkk, jak też art. 17 ust. 1 pkt 4a lit. a updop i tym samym na Spółce nie będą
W zakresie ustalenia, czy Wnioskodawca jest zwolniony z obowiązku prowadzenia dokumentacji wymaganej przez przepisy Ordynacji Podatkowej i składania do właściwego Urzędu Skarbowego zeznania CIT-8 wraz z załącznikami oraz sprawozdania finansowego z zakresu prowadzonej działalności zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 4a lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Czy Parafia prowadząca przedszkole jest zobowiązana do prowadzenia dokumentacji wymaganej przez przepisy Ordynacji podatkowej?
Czy możliwe będzie odliczenie całej przekazanej kwoty darowizny od dochodu na podstawie art. 26 ust. 6d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych mając takie, wyżej wymienione, dowody na podstawie art. 55 ust. 7 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczpospolitej Polskiej (Dz. U. Nr 29, poz. 154, z późn. zm.)?
Czy darowizna na cele charytatywno-opiekuńcze przekazana obdarowanej parafii podlega w całości (bez limitu) wyłączeniu z podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Należy stwierdzić, że darowizny przekazane przez Wnioskodawczynię na cele działalności charytatywno-opiekuńczej na rzecz parafii w całości będą podlegały wyłączeniu z podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Czy Parafia przeznaczając środki na cele wymienione w pkt 3 zobowiązana jest do prowadzenia dokumentacji wymaganej przez przepisy podatkowe, ewidencji przychodów i wydatków i składania deklaracji CIT?
Czy Dom jako wyodrębniona kościelna jednostka organizacyjna może korzystać ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób prawnych, jeśli środki uzyskane za pobyt mieszkańców przekazuje do Parafii?
Czy dochody Parafii, w postaci otrzymanych od Domu dochodów z jego działalności mogą być wydatkowane na: - inwestycje, remonty i zakup środków trwałych dotyczących Domu, - pomoc w zapewnieniu wypoczynku dzieciom i młodzieży znajdującym się w potrzebie, - udzielanie pomocy osobom znajdującym w szczególnej potrzebie, - cele oświatowo- wychowawcze i kulturalne, - inwestycje sakralne w zakresie: rozbudowy
Czy dochody Parafii, w postaci otrzymanych od Domu dochodów z jego działalności, są zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych z niegospodarczej działalności statutowej czy też z pozostałej działalności?
Czy działalność wykonywana przez Spółkę może być uznana za działalność charytatywno- opiekuńczą w rozumieniu przepisu art. 17 ust. 1 pkt 4a lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i w związku z tym, czy w tym zakresie można stosować przepisy art. 38 i 39 ustawy o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w RP?
Czy dochody uzyskiwane w ramach Spółki podlegają zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie przepisów ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, czy też na podstawie przepisów ustawy z dnia 17 maja 1989 r. o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w RP lub ustawy z dnia 17 maja 1989 r. o gwarancjach wolności sumienia i wyznania?
Czy działalność wykonywana przez Spółkę może być uznana za działalność charytatywno- opiekuńczą w rozumieniu przepisu art. 17 ust. 1 pkt 4a lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i w związku z tym, czy w tym zakresie można stosować przepisy art. 38 i 39 ustawy o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w RP?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie odliczenia od dochodu darowizny na kościelną działalność charytatywno-opiekuńczą.
Czy powyższa darowizna podlega odliczeniu od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych w sytuacji gdy dochód z którego Wnioskodawca dokonał przedmiotowej darowizny uzyskał z pozarolniczejdziałalności gospodarczej prowadzonej w formie spółki osobowej(jawnej), a jako osoba fizyczna wybrał opodatkowanie uzyskiwanego w spółce dochodu, zgodnie z art. 9a ust. 2, w sposób i na zasadach
Na wstępie należy zaznaczyć, iż niniejsza interpretacja dotyczy konsekwencji podatkowych dla Wnioskodawcy jako podatnika podatku dochodowego od osób prawnych w związku z wypłatą dywidendy jedynemu udziałowcowi - kościelnej osobie prawnej. W zakresie obowiązków płatnika wydano odrębne rozstrzygnięcie.
Czy dochody uzyskiwane w ramach szpitala powinny być zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych? Jeżeli tak, to które przepisy regulują podstawę zwolnienia z podatku dochodowego - czy przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych czy przepisy ustawy o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w RP czy przepisy ustawy o gwarancjach wolności sumienia i wyznania? Czy działalność wykonywana
Należy stwierdzić, iż Wnioskodawczyni osiągająca dochód z tytułu odpłatnego zbycia udziałów w spółkach mających osobowość prawną nie może odliczyć od uzyskanego z tego tytułu dochodu darowizny na kościelną działalność charytatywno - opiekuńczą i tym samym pomniejszyć podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym.
Odliczenie od dochodu darowizny na rzecz kościelnej działalności charytatywno opiekuńczej.
Odliczenie od dochodu darowizny na rzecz kościelnej działalności charytatywno opiekuńczej.
Czy wpłaty dokonywane przez klientów powinny być traktowane przez Spółkę jako przychód?
Czy wpłaty dokonywane przez klientów powinny być traktowane przez Spółkę jako przychód?
Czy wydatki związane z dokonywaniem darowizn na zlecenie zagranicznego Zleceniodawcy będą stanowiły dla Zleceniobiorcy w całości koszty uzyskania przychodów i art. 16 ust. 1 pkt 14 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz. U. z 2000 r. Nr 54 poz. 654 z późn. zm. ) nie znajdzie w tym wypadku zastosowania?