Brak możliwości odliczenia podatku VAT od towarów i usług zakupionych w związku z realizacją przedsięwzięcia.
Zwolnienie od podatku usług przeprowadzania naukowo-lekarskich sekcji zwłok pacjentów na zlecenie innych jednostek medycznych, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy.
Względem nabywanych w Projekcie towarów oraz usług dokumentowanych fakturami nie przysługuje Państwu prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Możliwość opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (IP Box).
Brak prawa do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących wydatki ponoszone przez Instytut w związku z realizowanym projektem badawczym.
W zakresie ustalenia, czy wydatki w postaci składek na ZUS od nagród na rzecz pracowników, wypłaconych z zysku po opodatkowaniu, w części dotyczącej pracodawcy, pokryte z kosztów bieżących Wnioskodawcy stanowią zgodnie z art. 15 ust. 1 Ustawy CIT dla Wnioskodawcy koszty uzyskania przychodów oraz czy wydatki te mogą zostać uznane za wydatki przeznaczone na cele statutowe i tym samym korzystające ze
Brak prawa do pomniejszenia podatku VAT należnego o kwotę podatku VAT naliczonego z tytułu nabycia towarów i usług związanych z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie towarów i usług w związku z realizacją projektu.
Nie przysługuje/nie będzie Państwu przysługiwało prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od towarów i usług związanych z realizacją projektu.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym prowadzone przez Spółkę Badania przedstawione w opisie stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego, stanowią działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o CIT (dalej: „działalność B+R”), co uprawnia Wnioskodawcę do korzystania z ulgi B+R?
W tym przypadku nie dochodzi do świadczenia usług bądź dostawy towarów przez Państwa na rzecz Uniwersytet 2. Zatem nie dochodzi do czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem VAT, wymienionych w art. 5 ust. 1 ustawy.
Uznanie otrzymanego dofinansowania za podstawę opodatkowania oraz sposobu udokumentowania otrzymanego dofinansowania.
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP Box).
Uznanie otrzymanego dofinansowania za podstawę opodatkowania w części przypadającej na czynności realizowane przez Państwa w Projekcie, wystawienie faktur na rzecz NCBiR, wystawienie faktur korygujących.
Opodatkowanie przychodów ze świadczenia usług sklasyfikowanych według PKWiU 72.19.3 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Obowiązki płatnika – możliwość zaklasyfikowania pracy wykonywanej przez pracowników jako działalności badawczo-rozwojowej, o której mowa w art. 22 ust. 9b pkt 8 ustawy o PDOF.
W zakresie możliwości opodatkowania kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (IP BOX)
W zakresie ulgi na działalność badawczo – rozwojową, o której mowa w art. 26e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (między innymi wynagrodzenia, sprzęt specjalistyczny, środki trwałe, usługi doradcze – koszty kwalifikowane, kwestia ewidencjonowania kosztów kwalifikowanych, definicja B+R).
W zakresie ulgi na działalność badawczo – rozwojową, o której mowa w art. 26e ustawy (definicja, materiały i surowce, sprzęt specjalistyczny, aparatura, wynagrodzenia, amortyzacja – koszty kwalifikowane).