Czy wartość zakupionych artykułów spożywczych na zorganizowaną imprezę kulturalno - rozrywkową z zabawą i konkursami dla pracowników, emerytów, rencistów i ich rodzin stanowi ich przychód, o którym mowa w art. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, pomimo, że nie można ustalić wartości świadczenia przypadającej na daną osobę?
Czy wzięcie udziału przez pracownika i członka jego rodziny w imprezie integracyjnej zorganizowanej przez pracodawcę będzie prowadzić do powstania u pracownika przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, a w konsekwencji, czy Spółka powinna zwiększać przychody pracowników z tytułu umowy o pracę w związku z tym, że wzięli oni udział w imprezie integracyjnej?
Czy koszty wynajmu autokaru pokryte z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych dla pracowników i emerytów będzie podlegać zwolnieniu z podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy kwota dofinansowania z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych dla pracowników i emerytów spotkań, imprez okolicznościowych będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
1) Czy na mocy art. 35 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz Konwencją między Rzeczpospolitą Polską a Królestwem Niderlandów w sprawie unikania podwójnego opodatkowania Wnioskodawca czyli Bank ma obowiązek pobierać i odprowadzać zaliczki miesięczne na podatek dochodowy z tytułu wypłacanej emerytury zagranicznej pochodzącej z Holandii, zgodnie z oświadczeniem Klienta, a przykazywanej
Skutki podatkowe wypłaty świadczeń uprawnionym członkom rodziny zmarłych emerytów lub rencistów.
Od jakiej daty powinien być liczony 5-letni termin, którego upływ, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie uprawnia do zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych z tytułu odpłatnego zbycia nieruchomości nabytej w drodze spadku i w drodze działu spadku?
Czy Spółka ma obowiązek pobrać zryczałtowany podatek dochodowy z tytułu umorzenia niespłaconej części pożyczki przez emerytów i rencistów, w związku z łączącym ich uprzednio z zakładem pracy (SPZOZ) stosunkiem pracy?
skutki podatkowe wypłaty emerytowanej nauczycielce zatrudnionej wcześniej w innej szkole zapomogi pieniężnej
opodatkowanie świadczeń uzyskanych przez pracowników i emerytów tytułem wycieczki zorganizowanej przez zakład pracy
Czy płatnik ma obowiązek uzyskiwać informacje od innych podmiotów (innych zakładów pracy lub związków zawodowych) o wysokości udzielanych pracownikowi lub emerytowi i renciście, z którym łączył pracodawcę uprzednio stosunek pracy w roku podatkowym zapomóg i świadczeń, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 26, 38 i 67 ustawy o podatku od osób fizycznych lub żądać od świadczeniobiorcy (pracownika lub emeryta
Czy zwolnione są z podatku dochodowego świadczenia socjalne otrzymane przez emerytów i rencistów wojskowych oraz świadczenia socjalne otrzymywane prze osoby pobierające wojskowe renty rodzinnej?
1) Czy z tytułu wypłaty emerytom świadczeń pieniężnych Wnioskodawca był zobowiązany do pobrania podatku dochodowego? 2) Czy świadczenia pieniężne wypłacone emerytom mieszczą się w grupie świadczeń zwolnionych od podatku?
Zakres ustalenia dla potrzeb zwolnienia wartości świadczeń finansowanych ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych przyznanych przez pracodawcę pracownikom.
Zakres zwolnienia z opodatkowania wartości świadczeń finansowanych ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych przyznanych przez pracodawcę pracownikom, emerytom i rencistom.
Zakres opodatkowania wartości świadczeń, finansowanych ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych przyznanych przez pracodawcę pracownikom, emerytom i rencistom.
Czy od dnia 1 stycznia 2011 r. (zmiana przepisów) dodatek mieszkaniowy wypłacany emerytowanym nauczycielom/rencistom należy zaliczy do świadczeń podlegających zwolnieniu z podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 38, w myśl którego zwolnione z podatku są świadczenia otrzymywane przez emerytów lub rencistów w związku z łączącym ich uprzednio z zakładem pracy stosunkiem pracy do wysokości nieprzekraczającej
Czy świadczenia wskazane w stanie faktycznym na rzecz byłych pracowników Uczelni kwalifikują się do zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych określonego w art. 21 ust. 1 pkt 38 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: Ustawa o PIT)?
Czy można zastosować zwolnienie z opodatkowania zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 38 ustawy o podatku dochodowym w stosunku do świadczenia rzeczowego jakim będzie posiłek podany rencistom i emerytom w restauracji, podczas spotkania kulturalno-oświatowego?
Czy otrzymany przez emerytów i rencistów ekwiwalent pieniężny w zamian świadczenia rzeczowego jakim są bony towarowe podlega opodatkowaniu zryczałtowanym 10% podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy należy pobrać zryczałtowany 10% podatek dochodowy od wartości świadczenia z tytułu uczestnictwa emeryta i rencisty w imprezie kulturalno-okolicznościowej?
opodatkowania świadczeń dla członków rodzin emerytów i rencistów w szczególności współmałżonka, małoletnich dzieci w postaci uprawnień do ulgowych przejazdów środkami transportu i wynikających z tego tytułu obowiązków informacyjnych
Skutki podatkowe sfinansowania wycieczki ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych dla byłych pracowników (emerytów i rencistów).