Ocena, czy na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 6a ustawy o CIT podatnik może nie zaliczać do przychodów podatkowych wartości wynagrodzenia w części skalkulowanej jako stanowiącej zwrot wydatków, które nie zostały zaliczone do kosztów uzyskania przychodów.
Ustalenie obowiązku płatnika co do wykazania zwrotu kosztów przejazdu członkom Młodzieżowej Rady, zarówno pełnoletnim jak i niepełnoletnim, w rocznej informacji o wypłaconych podatnikowi kwotach z tytułu pełnienia obowiązków społecznych i obywatelskich.
Skoro zniesienie współwłasności nastąpi odpłatnie (ze spłatą), to podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Bez znaczenia dla podstawy opodatkowania będzie wartość poniesionych wydatków.
Określenie podstawy opodatkowania z tytułu świadczenia na rzecz sądu usług biegłego sądowego.
Obowiązki płatnika w związku z opodatkowaniem zwrotu pracownikowi kosztów używania samochodu prywatnego w celach służbowych, w tzw. jazdach lokalnych.
Czy Spółka, w przypadku otrzymania kontrybucji, może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów: odpisów amortyzacyjnych, wydatki na nabycie składników majątkowych nieprzekraczających 10 000 zł, oraz koszt leasingu operacyjnego, oraz ustalenie, czy kwota kontrybucji stanowi przychód podatkowy
Czy otrzymany przez Spółkę zwrot równowartości nakładów poniesionych na wybudowanie przyłącza cieplnego, w przypadku odstąpienia przez odbiorcę od realizacji umowy przyłączeniowej, stanowi dla Spółki przychód do opodatkowania w momencie obciążenia odbiorcy fakturą.
Dotyczy ustalenia, czy w opisanym we Wniosku stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym, Wnioskodawca ma prawo rozpoznać wydatki na Prace (refakturowane przez BH na TSS, a następnie refakturowane przez TSS na TP) jako koszty uzyskania przychodu na zasadach ogólnych, a kwotę zwrotu poniesionych wydatków otrzymaną przez TSS od TP (w ramach refaktury) powinien ująć jako przychód podatkowy
Brak powstania przychodu z tytułu otrzymania nieoprocentowanej pożyczki, ustalenie momentu powstania ewentualnego przychodu oraz brak powstania przychodu z tytułu otrzymania zwrotu od pożyczkodawcy wartości zapłaconego podatku z tytułu otrzymanej nieoprocentowanej pożyczki.
Ocena, czy zwrócone wydatki niestanowiące kosztów uzyskania przychodów stanowią przychód podatkowy
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą zawodowym kuratorom sądowym ryczałtu na pokrycie zwiększonych kosztów dojazdów służbowych.
Kwota pieniężna otrzymywana przez spółkę od innego podmiotu z grupy kapitałowej nie stanowi zwrotu wydatków niezaliczonych do kosztów uzyskania przychodów.
Kwota pieniężna otrzymywana przez spółkę od innego podmiotu z grupy kapitałowej nie stanowi zwrotu wydatków niezaliczonych do kosztów uzyskania przychodów.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą kuratorom sądowym ryczałtu na pokrycie zwiększonych kosztów dojazdów służbowych w świetle zwolnienia przedmiotowego z art. 21 ust.1 pkt 23b ustawy PIT.
Obowiązki płatnika w związku z wypłacaniem pracownikom świadczeń z tytułu pracy zdalnej.
Stawka ryczałtu z tytułu uczestnictwa w zagranicznych konferencjach i kongresach obejmujących rejestrację na konferencję, bilety lotnicze, hotele, transport naziemny, diety.
Koszty uzyskania przychodów - koszty utrzymania i nauki za studia na kierunku lekarskim.
Opodatkowanie zwrotu świadczeń i zwrotu kosztów procesu oraz zastosowania zwolnienia z opodatkowania w zakresie odsetek.
Przychody otrzymane przez Państwa z tytułu zwrotów wydatków inwestycyjnych na realizację projektu (…) w ramach opisanego w stanie faktycznym mechanizmu rekompensat, dokonywane przez operatorów systemów przesyłowych (…) nie mogą zostać uznane za „nieodpłatne świadczenia” i nie podlegają zwolnieniu od podatku dochodowego od osób prawnych w myśl art. 17 ust. 1 pkt 21 ustawy o CIT.
Dotyczy ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy zgodnie z którym ponoszone przez Wnioskodawcę koszty częściowego pokrycia wydatków nabywcy na utylizację towarów, transport i obsługę, zgodnie z zawartym porozumieniem, stanowią dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz.U. 2021 poz. 1800 ze zm., winno być: t.j
Odszkodowanie otrzymane z OC radcy prawnego wypłacone spółce przez zakład ubezpieczeń za sporządzenie błędnej opinii prawnej stanowi przychód podatkowy wspólnika spółki (z uwzględnieniem zapisów art. 8 ust. 1 ustawy PIT) kwalifikujący się do przychodu z innych źródeł, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy PIT uwzględniając zwolnienie przedmiotowe z art. 21 ust. 1 pkt 4 ustawy PIT.