Interpretacje

Interpretacja
05.02.2024 Podatki

Obowiązki płatnika związane z rozliczeniami pracowniczymi osoby niepełnosprawnej.

Interpretacja
29.07.2021 Podatki

Opłata od środków spożywczych w zakresie: - wyłączenia z opłaty wprowadzenia na rynek krajowy napojów, w których udział masowy soku owocowego wynosi nie mniej niż 20%, zawartość cukru nie przekracza 5g/100 ml oraz zawierających substancje słodzące - wyłączenia z opłaty wprowadzenia na rynek krajowy napojów, w których udział masowy soku owocowego wynosi nie mniej niż 20%, zawartość cukru nie przekracza

Interpretacja
17.07.2018

Skoro Wnioskodawca spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych, który co do zasady obowiązany jest do opodatkowania uzyskanych dochodów podatkiem dochodowym od osób prawnych według zasad wynikających z tej ustawy, to niezależnie od faktu działania w sferze zadań publicznych określonych w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie i

Interpretacja
04.08.2010 Podatki

Czy od wypłacanego mężowi wynagrodzenia Wnioskodawczyni powinna naliczać zaliczki na podatek dochodowy?

Interpretacja
14.05.2008 Podatki

Do którego roku podatkowego należy zaliczyć dofinansowanie do wynagrodzeń zatrudnionych niepełnosprawnych należne za miesiące listopad-grudzień 2007 roku?W którym roku podatkowym należy ująć zwrot dofinansowania za rok 2007, dokonany 13 lutego 2008 roku na rachunek PFRON?

Interpretacja
28.06.2006 Podatki

Czy w świetle ustawy o podatku dochodowym Spółka prawidłowo ustala moment opodatkowania dotacji otrzymanej z PFRON z przeznaczeniem na dofinansowanie wynagrodzenia osób niepełnosprawnych, składki emerytalnej obciążającej pracowników, składek ZUS obciążających pracodawcę?

Interpretacja
17.02.2006 Podatki

Czy zaliczki wpłacana na konto spółki przez PFRON dotyczące zwrotu podwyższonych kosztów zatrudnienia osób niepełnosprawnych stanowią dla spółki przychód podatkowy?

Interpretacja
28.07.2005 Podatki

Czy otrzymany zwrot wydatków na podstawie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych, w części dotyczącej środków trwałych nie będzie stanowił przychodu ani z pozarolniczej działalności gospodarczej, ani przychodu zwolnionego z opodatkowania?

Interpretacja
10.03.2004 Podatki

1. Czy otrzymane przez pracodawcę dofinansowanie do wynagrodzenia osób niepełnosprawnych na podst. art.26 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej (..) będzie stanowiło przychód podlegający opodatkowaniu p.d.o.p. oraz2. Czy koszty wynagrodzenia osób niepełnosprawnych sfinansowane z PFRON będą kosztem uzysk.przych.