Interpretacje

Interpretacja
08.02.2023 Podatki

Zastosowanie zwolnienia od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. b ustawy o PIT, oraz obowiązków płatnika, wobec zwrotu kosztów podróży zleceniobiorców.

Interpretacja
04.02.2022 Podatki

Pana pracodawca nie jest podmiotem, o którym mowa w art. 30 ust. 1 pkt 15 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Wynagrodzenie wypłacone Panu z tytułu Zakazu Konkurencji nie powinno być opodatkowane podatkiem w wysokości 70% na podstawie ww. przepisu.

Interpretacja
29.10.2020 Podatki

ustalenie: momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów płatności, które zostaną dokonane na rzecz Spółki duńskiej, wysokości w jakiej ww. płatności mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów

Interpretacja
05.08.2019 Podatki

Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na objęcie certyfikatów inwestycyjnych FIZ w przypadku odpłatnego zbycia certyfikatów inwestycyjnych na rzecz osób trzecich lub odpłatnego zbycia (wykupu) certyfikatów inwestycyjnych na rzecz FIZ w celu ich umorzenia oraz sposobu określenia wysokości tych kosztów.

Interpretacja
08.02.2016 Podatki

w jakiej dacie oraz w jaki sposób należy określić koszt uzyskania przychodów w związku ze sprzedażą akcji nabytych w zamian za wkład niepieniężny, tj. zastosowania art.15 ust.1k pkt 1 updop.

Interpretacja
21.12.2015 Podatki

Obowiązek zgłoszenia Spółdzielni jako czynnego podatnika podatku od towarów i usług.

Interpretacja
20.11.2015 Podatki

Czy Spółka będzie uprawniona do podwyższenia, uprzednio obniżonych stawek amortyzacyjnych dla wybranych środków trwałych do dowolnego poziomu, nie wyższego jednak niż wynikającego z Wykazu, począwszy od pierwszego miesiąca każdego kolejnego roku podatkowego?

Interpretacja
20.11.2015 Podatki

Czy Spółka będzie uprawniona do obniżenia stawek amortyzacyjnych dla wybranych środków trwałych do dowolnego poziomu (nawet do 0%) począwszy od miesiąca, w którym środki te zostały wprowadzone do ewidencji albo od pierwszego miesiąca każdego następnego roku podatkowego?

Interpretacja
14.10.2015 Podatki

Czy przy obliczaniu maksymalnej wysokości zwolnienia od podatku dochodowego o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 63a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, należy brać pod uwagę 65% (maksymalna intensywność pomocy dla Wnioskodawcy zgodnie z obowiązującymi go przepisami) wartości wydatków inwestycyjnych kwalifikujących się do objęcia pomocą publiczną faktycznie poniesionych

Interpretacja
17.07.2015 Podatki

zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT usług świadczonych w ramach Systemowej Terapii Rodzin

Interpretacja
16.07.2015

1. Możliwość obniżenia stawek amortyzacyjnych dla niektórych samochodów osobowych do poziomu 1% ze skutkiem od początku roku podatkowego lub od miesiąca, w którym samochody zostały wprowadzone do ewidencji środków trwałych.2. Uprawnienie do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów pomniejszających przychód uzyskany ze sprzedaży samochodów osobowych (amortyzowanych zarówno wg maksymalnej, jak i obniżonej

Interpretacja
03.03.2015 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości obniżenia stawek amortyzacyjnych oeaz określenie wysokości kosztów uzyskania przychodów ze sprzedaży środków trwałych.

Interpretacja
19.02.2015 Podatki

Czy Spółka, w związku z działaniem Księgowej wbrew woli Spółki, ma prawo do zmiany stawki amortyzacyjnej na ustalaną indywidualnie w wysokości 10% poprzez skorygowanie dokonanych już odpisów amortyzacyjnych od momentu wprowadzenia budynku do ewidencji środków trwałych Spółki?

Interpretacja
02.10.2014 Podatki

Czy na podstawie art. 16i ust. 5 ustawy CIT możliwe jest obniżenie stawek amortyzacyjnych w odniesieniu do nabytych w przyszłości środków trwałych do dowolnej wysokości, w tym także do poziomu 0%? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)

Interpretacja
02.10.2014 Podatki

Czy po dokonaniu obniżenia stawek amortyzacyjnych w stosunku do stawek ujętych w Wykazie, Spółka ma prawo do podwyższenia uprzednio obniżonych stawek amortyzacyjnych do dowolnego poziomu, nie wyższego jednak niż poziom wynikający z Wykazu? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)

Interpretacja
15.04.2014 Podatki

Możliwość podwyższenia stawek amortyzacyjnych w odniesieniu do budynków i budowli używanych w warunkach pogorszonych.

Interpretacja
24.02.2014 Podatki

Czy Spółka może według własnego uznania podwyższyć od pierwszego miesiąca każdego następnego roku podatkowego uprzednio obniżone stawki amortyzacji podatkowej dla wszystkich środków trwałych amortyzowanych metodą liniową, do dowolnej wysokości, nie wyższej jednak niż stawki amortyzacyjne wskazane w Wykazie stawek amortyzacyjnych?

Interpretacja
17.01.2014 Podatki

Możliwość obniżenia i podwyższenia stawek amortyzacyjnych środków trwałych.

Interpretacja
15.01.2014 Podatki

Czy Spółka może dokonać obniżenia stawek amortyzacyjnych, o którym mowaw art. 16i ust. 5 ustawy o PDOP, dla wartości niematerialnych i prawnych do dowolnej wysokości stawki amortyzacji podatkowej?

Interpretacja
08.01.2014 Podatki

1. Czy na podstawie art. 16i ust. 5 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych możliwe jest obniżenie stosowanych stawek amortyzacyjnych dla ŚT do dowolnej wysokości (w tym nawet do 0%)? 2. Czy po dokonaniu obniżenia stawek amortyzacyjnych w stosunku do ujętych w Wykazie, Spółka będzie uprawniona do podwyższenia tych stawek do poziomu nie wyższego niż wynikający z Wykazu? 3. W jakim terminie Spółka

Interpretacja
19.12.2013 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie wysokości stosowanych stawek amortyzacyjnych.

Poprzednia Następna