Wydanie interpretacji indywidualnej, która dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie braku zwolnienia od podatku sprzedaży prawa użytkowania wieczystego działki oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentującej zbycie prawa użytkowania wieczystego.
Skoro zniesienie współwłasności nastąpi odpłatnie (ze spłatą), to podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Bez znaczenia dla podstawy opodatkowania będzie wartość poniesionych wydatków.
Dotyczy zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT sprzedaży lokali mieszkalnych oraz braku prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących koszty remontu.
Zbycie opisanej nieruchomości nie mogło korzystać ze zwolnienia od podatku od towarów i usług. Suma wydatków poniesionych na ulepszenia przekroczyła 30% wartości początkowej nieruchomości.
Dotyczy zwolnienia sprzedaży kamienicy od opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 oraz możliwości rezygnacji z tego zwolnienia.
zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy dla sprzedaży Lokalu
dostawa lokalu użytkowego będzie korzystała ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT do transakcji dostawy przebudowanych Nieruchomości traktowanych jako towar handlowy.
w zakresie zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży nieruchomości zabudowanej budynkiem na działce
Tym samym w przedstawionej we wniosku sytuacji sprzedaż w drodze licytacji działek nr X/11 (zabudowanej budynkiem), X/17 (zabudowanej budynkami) oraz działki nr X/8 stanowiącej drogę dojazdową, która jest budowlą nie będzie dokonywana w ramach pierwszego zasiedlenia, ponieważ pierwsze zasiedlenie budynków i budowli nastąpiło przez ich używanie na potrzeby własnej działalności gospodarczej Dłużnika.
Przedmiotem wątpliwości Zainteresowanych jest kwestia obłożenia opisanej transakcji podatkiem od towarów i usług, a tym samym zarówno kwestia statusu Zainteresowanych jako podatników VAT w związku z czynnością sprzedaży, jak i konieczność uiszczenia podatku VAT należnego od tej transakcji. Ponieważ jak wykazano powyżej sprzedaż działki będzie podlegała opodatkowaniu, do rozstrzygnięcia kwestii zobowiązania
1. Czy w przypadku ulepszonych środków trwałych okres 5 lat, o którym mowa w powyższym przepisie powinien być liczony od momentu wprowadzenia środka trwałego do ewidencji środków trwałych, czy też od momentu jego ulepszenia? 2. Czy fizyczne przeniesienie miejsca lokalizacji środka trwałego, stanowiącego wydatek kwalifikowany, poza Strefę powoduje niespełnienie warunku określonego w punkcie 1 interesującego
zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla sprzedaży lokalu mieszkalnego i garażu
W rozpatrywanej sprawie dostawa ww. budynków, nie będzie dokonana w ramach pierwszego zasiedlenia, ani przed nim, gdyż jak wynika z okoliczności zdarzenia przyszłego budynki zostały już zasiedlone z uwagi na wykorzystywanie ich w ramach prowadzonej działalności. Jednocześnie pomiędzy pierwszym zasiedleniem ww. budynków a planowaną dostawą działek powstałych z podziału działki nr X. nie upłynie okres
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie konsekwencji podatkowych sprzedaży gruntów rolnych oraz rozwiązania umów dzierżawy gruntów.
Czy koszty poniesione z tytułu przebudowy bramy i podjazdu można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu ?Jaka cześć kosztów z tytułu przebudowy może być zaliczona do kosztów uzyskania przychodu ?
dot. opodatkowania sprzedaży prawa użytkowania wieczystego gruntu wraz z budynkami
Z przedmiotowego pisma podatnika wynika, że firma zamierza dokonać sprzedaży nieruchomości - dwóch działek będących w wieczystym użytkowaniu oraz położonych na nich budynków biurowych.Nieruchomość I - nabyta przez Spółkę w marcu 1998 r. - wprowadzona do ewidencji środków trwałych w marcu 1998 r. Jej wartość początkowa wynosiła X1 (działka) oraz Y1 (budynek).Nieruchomość II - nabyta przez Spółkę grudniu