Zwolnienie z opodatkowania wycofania lokalu ze środków trwałych spółki i przekazania go do majątku prywatnego wspólników.
Wycofanie nieruchomości ze środków trwałych Spółki cywilnej i przekazanie jej do majątków prywatnych wspólników będzie czynnością opodatkowaną podatkiem VAT na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 1 w zw. z art. 7 ust. 2 pkt 1 ustawy korzystającą ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Brak opodatkowania podatkiem VAT czynności wycofania z działalności gospodarczej nieruchomości do majątku prywatnego w związku z przeznaczeniem go na najem krótkoterminowy oraz braku obowiązku korekty podatku VAT naliczonego oraz możliwości zwolnienia usług zakwaterowania z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności zniesienia współwłasności łącznej nieruchomości i przekazania własności udziałów w nieruchomości do majątków osobistych Wspólników.
Niepodleganie opodatkowaniu czynności nieodpłatnego przekazania na rzecz wspólników spółki budynku użytkowego (hali); brak obowiązku dokonania korekty podatku od wydatków remontowo-inwestycyjnych budynku użytkowego (hali) w związku z nieodpłatnym przekazaniem na rzecz wspólników spółki ww. budynku; brak obowiązku zapłaty podatku od towarów i usług w związku z nieodpłatnym przekazaniem na rzecz wspólników
Skutki podatkowe zbycia składnika majątku wycofanego z działalności gospodarczej.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT czynności wycofania środków trwałych z majątku przedsiębiorstwa do majątku prywatnego.
Skutki podatkowe przekazania w darowiźnie lokalu mieszkalnego wycofanego z działalności gospodarczej.
Ustalenie czy wycofanie nieruchomości o charakterze mieszkalnym rodzi konieczność dokonania korekty odliczonego przy jej nabyciu podatku VAT oraz wyłączenie transakcji zbycia przedsiębiorstwa z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Zbycie nieruchomości mieszkalnej wykorzystywanej w ramach prowadzonej działalności gospodarczej polegającej na wynajmie pokoi gościnnych.
1. Czy Spółka może obniżyć stawki amortyzacyjne do dowolnej wysokości wyższej niż 0% dla ŚT wykorzystywanych w ramach Działalności strefowej, wprowadzonych do ewidencji przed dniem 1 stycznia 2021 r., w tym środków trwałych modernizowanych po 31 grudnia 2020 r., ale wprowadzonych do ewidencji przed dniem 1 stycznia 2021 r.? (dotyczy zaistniałego stanu faktycznego) 2. Czy wymagane jest istnienie związku
Podleganie opodatkowaniu czynności nieodpłatnego przekazania na rzecz wspólników spółki udziałów w działce zabudowanej, udziałów w działce niezabudowanej oraz braku zwolnienia z podatku od towarów i usług dla tej czynności.
Możliwości opodatkowania ryczałtem przychodów z najmu nieruchomości po wycofaniu jej z prowadzonej działalności gospodarczej.
Nieodpłatne wycofanie Nieruchomości ze Spółki będzie stanowić dostawę towarów zwolnioną z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy. Przy nieodpłatnym wycofaniu Nieruchomości z majątku Spółki, przekazując ją na cele osobiste Wspólników, po upływie 10 lat od dnia nabycia, na Wnioskodawcy nie będzie ciążyć obowiązek korekty kwoty podatku odliczonego. Przy nieodpłatnym wycofaniu Samochodów
Nieodpłatne wycofanie nieruchomości z majątku spółki jawnej do majątku prywatnego wspólników.
Skutki podatkowe w zakresie podatku od towarów i usług wycofania budynku z działalności gospodarczej na cele prywatne.
W zakresie zwolnienia od podatku wycofania środka trwałego (działki zabudowanej budynkiem i budowlami wraz z infrastrukturą techniczną) z działalności gospodarczej do majątku osobistego.
Zwolnienie od podatku wycofania środka trwałego (działki nr 1 zabudowanej budynkami rekreacji indywidualnej) z działalności gospodarczej do majątku osobistego, zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy oraz konieczność dokonania korekty odliczonego podatku naliczonego od wydatków poniesionych na wytworzenie ww. środka trwałego.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie planowanej sprzedaży udziału w nieruchomości wykorzystywanej w działalności gospodarczej.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności wycofania środka trwałego z prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej i przekazanie go na potrzeby prywatne; Zastosowanie zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy w przypadku wycofania środka trwałego z prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej i przekazania go na potrzeby prywatne; Brak obowiązku
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT nieodpłatnego przekazania prawa użytkowania wieczystego gruntu oraz własności posadowionego na tym gruncie budynku do majątku wspólników Spółki, w części odpowiadającej przysługującym im udziałom w zyskach i stratach spółki komandytowej
zwolnienie z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy w przypadku wycofania budynku firmy ze środków trwałych i przeznaczenia na potrzeby własne
zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT przekazania lokali mieszkalnych na cele osobiste