Interpretacje

Interpretacja
03.09.2024 Podatki

Możliwości skorzystania z zaniechania poboru podatku od kwoty umorzonego zobowiązania.

Interpretacja
19.08.2024 Podatki

Skutki podatkowe odpłatnego zbycia na podstawie umowy cesji praw z umowy kredytowej.

Interpretacja
13.08.2024 Podatki

Czy po otrzymaniu rabatu od Kontrahenta unijnego Wnioskodawca powinien skorygować koszty uzyskania przychodów poprzez zmniejszenie kosztów uzyskania przychodów poniesionych w okresie rozliczeniowym, w którym otrzymano dokument potwierdzający przyczyny korekty oraz po jakim kursie należy przeliczyć kwotę rabatu wyrażoną w walucie Euro na złote?

Interpretacja
09.05.2024 Podatki

Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku w odniesieniu do umorzonej kwoty kredytu.

Interpretacja
21.02.2024 Podatki

Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku, w związku z umorzeniem kwoty kredytu udzielonego na cele mieszkaniowe.

Interpretacja
16.02.2024 Podatki

Opodatkowanie przychodu ze zbycia kryptoaktywów ryczałtem od przychodów osób zagranicznych przenoszących miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,

Interpretacja
19.01.2024 Podatki

W zakresie ustalenia, czy na wartość kosztu uzyskania przychodów Wnioskodawcy związanego ze sprzedażą zorganizowanej części przedsiębiorstwa składa się m.in. wartość nominalna środków pieniężnych w walucie polskiej wchodzących w skład zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

Interpretacja
16.01.2024 Podatki

Stosowanie zaniechania poboru podatku dochodowego w stosunku do kwoty umorzonej wierzytelności oraz kwoty wypłaconej nadpłaty z tytułu kredytu mieszkaniowego.

Interpretacja
09.01.2024 Podatki

Zaniechanie poboru podatku przy umorzeniu przez bank kwoty kapitału i odsetek z kredytu hipotecznego udzielonego na własne cele mieszkaniowe.

Interpretacja
20.10.2023 Podatki

Możliwość zastosowania zaniechania poboru podatku dochodowego, przy umorzeniu przez bank kwoty kapitału i odsetek od kredytu hipotecznego, we frankach szwajcarskich (CHF), udzielonego małżonkom na cele mieszkaniowe - zakup domu, na podstawie rozporządzenia Ministra Finansów z 11 marca 2022 r.

Interpretacja
13.07.2023 Podatki

Umorzenie przez bank części kwoty kredytu (przewalutowanie kredytu po niższym kursie), który Pani zaciągnęła w 2008 r., stanowić będzie dla Pani przychód w rozumieniu art. 11 ust. 1 ustawy o PIT, z tytułu nieodpłatnych świadczeń klasyfikowany do źródła, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 9 w zw. z art. 20 ust. 1 ww. ustawy, podlegający opodatkowaniu PIT.

Interpretacja
21.06.2023 Podatki

Spełnienie obowiązków wynikających z art. 108a ustawy o VAT w związku z dokonywaniem płatności z zastosowaniem mechanizmu podzielonej płatności w sposób opisany we wniosku.

Interpretacja
27.04.2023 Podatki

Zastosowanie mechanizmu podzielnej płatności w sytuacji gdy płatność za faktury następuje w całości lub w części w walucie obcej.

Interpretacja
08.12.2022 Podatki

W stosunku do uzyskanego przychodu związanego z umorzeniem w 2022 r. przez bank kwoty wierzytelności z tytułu kredytu hipotecznego, znajdzie zastosowanie zaniechanie poboru podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 11 marca 2022 r. w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego od niektórych dochodów (przychodów) związanych z kredytem hipotecznym

Interpretacja
26.10.2022 Podatki

W zakresie ustalenia, czy przy uregulowaniu przez kontrahentów Spółki należności bądź zapłacie przez Spółkę zobowiązań, wynikających z faktur krajowych wystawionych w walucie obcej, w sytuacji, gdy płatność zarówno kwoty netto jak i podatku od towarów i usług dokonywana jest w walucie obcej, powstają różnice kursowe w rozumieniu art. 15a ustawy o CIT, od tej części płatności, która odpowiada wartości

Interpretacja
14.10.2022 Podatki

Dotyczy rozliczania różnic kursowych w związku z zawartą umową faktoringu odwróconego.

Interpretacja
22.11.2021 Podatki

Na Wnioskodawcy będzie ciążył obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych w związku z nabywaniem monet ze złota dewizowego, każdorazowo, kiedy kwota zakupu przekroczy wartość 1000 zł. Obowiązek uiszczenia podatku od czynności cywilnoprawnych nie wystąpi jedynie wówczas, gdy zostaną spełnione przesłanki, o których mowa w art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

Interpretacja
16.02.2021 Podatki

czy w związku z dokonaniem przez Polskie Spółki zapłaty, na podstawie Porozumienia, w polskich złotych na rzecz Wnioskodawcy, która w efekcie reguluje (w części lub całości) wierzytelność (wyrażoną w walucie obcej) przysługującą Wnioskodawcy od Spółki cypryjskiej, Wnioskodawca będzie obowiązany do rozpoznania różnic kursowych na podstawie art. 15a ust. 1 ustawy o CIT

Poprzednia Następna