Działalność Spółki, w tym działalność Zleceniobiorców, nie będą skutkowały dla Wnioskodawcy powstaniem zakładu w Polsce w rozumieniu art. 4a pkt 11 lit. c Ustawy CIT oraz art 5 ust. 5 polsko-bułgarskiej UPO, a w konsekwencji na Wnioskodawcy nie będzie ciążył ograniczony obowiązek podatkowy na gruncie Ustawy CIT.
Należy zgodzić się ze stanowiskiem Wnioskodawcy, że realizowane przez Wnioskodawcę usługi montażu okien i drzwi w miejscu wskazanym przez klienta stanowią integralny element prowadzonej przez Państwa działalności objętej decyzją o wsparciu i na obszarze wskazanym w tej decyzji, z której dochód podlega w całości zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34a updop
Spółka prowadzi całkowitą działalność gospodarczą w Polsce, a usługa outsorcingowa realizowana na rzecz Spółki u kontrahenta w Republice Czeskiej jest działalnością pomocniczą, w związku z tym przychody Spółki podlegają w całości opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce.
Wybór formy opodatkowania ryczałtu oraz ustalenia, czy usługi pomocnicze (outsourcingowe) i wynagrodzenia Prezesa Zarządu stanowią ukryte zyski.
Ustalenie, czy oddział Wnioskodawcy w Niemczech można będzie zakwalifikować jako zakład w rozumieniu art. 5 ust. 1 umowy między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i od majątku, podpisana w Berlinie dnia 14 maja 2003 r.
Obowiązki płatnika w związku ze świadczeniem usług opiekuńczych przez zleceniobiorców na terytorium Niemiec.
Opodatkowanie transakcji zbycia walut wirtualnych (...) oraz brak uznania transakcji zbycia walut wirtualnych (...) za transakcje pomocnicze w rozumieniu art. 90 ust. 6 ustawy.
Czy opisane w zdarzeniu przyszłym przemieszczenie i magazynowanie produktów DOW do centr dystrybucyjnych znajdujących się poza Terenem inwestycji wpływa (będzie wpływać) na możliwość oraz zakres korzystania przez Wnioskodawcę ze zwolnienia CIT na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34a updop, w odniesieniu do dochodu ze sprzedaży produktów DOW, a więc produktów, których cały cykl produkcyjny będzie realizowany
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 62.02.30.0 .
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 62.02.30.0 .
Obowiązki płatnika w związku ze świadczeniem usług opiekuńczych przez zleceniobiorców na terytorium Niemiec.
Skutki podatkowe dotyczące rozliczenia związanego z zawartym Kontraktem różnicowym.
Uznanie, że opisywana pożyczka znajdzie się poza regulacjami ustawy o VAT oraz uznanie, że transakcja udzielenia pożyczki ma charakter pomocniczy względem prowadzonej działalności gospodarczej i nie stanowi jej elementu, a w związku z tym Spółka może zaniechać ustalania proporcji zgodnie z art. 90 ust. 6 pkt 2 ustawy o VAT.
Rozdzielenie przychodów podlegających opodatkowaniu ryczałtem o różnych stawkach, na te osiągane jako Agent Ubezpieczeniowy (wolny zawód – 17%) i na te osiągane jako Osoba Fizyczna Wykonująca Czynności Agencyjne (OFWCA – 15%).
sposób wyliczenia wartości sprzedaży, o której mowa w art. 113 ust. 1 ustawy
Skutki podatkowe związane z zawarciem umowy wirtualnej sprzedaży (zakupu) energii elektrycznej oraz umowy sprzedaży (zakupu) Gwarancji Pochodzenia.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18a ustawy usług prania świadczonych na rzecz Szpitala.
zastosowanie zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy dla usług udzielania pożyczek
zastosowanie zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy dla usług udzielania pożyczek
zwolnienie z VAT czynności polegającej na świadczeniu usług za wynagrodzeniem podejmowanych przez Spółkę w ramach Umowy polegającej na zabezpieczeniu ceny energii elektrycznej na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 39 ustawy, ustalenie podstawy opodatkowania z tytułu czynności wykonywanych przez Spółkę w ramach Umowy, wliczenie obrotu z tytułu wykonywania przez Spółkę czynności zabezpieczenia ceny energii
1. Czy fakt wykorzystania przez Spółkę magazynów położonych poza TRI do magazynowania produktów objętych Decyzjami wraz z produktami nabywanymi od podmiotów trzecich wpływa na zakres korzystania przez Spółkę ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34a ustawy o CIT? 2. Czy wykorzystanie przez Spółkę magazynów znajdujących się poza TRI w związku z magazynowaniem
W zakresie ustalenia, czy czyszczenie i selekcja surowca poza strefą przez podmiot wyspecjalizowany jako usługa pomocnicza powoduje, że dochody ze sprzedaży wyrobów wyprodukowanych w strefie będą w całości zwolnione od podatku dochodowego.
czy: - w celu kalkulacji dochodu zwolnionego z opodatkowania PDOP na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34a Ustawy o PDOP Spółka powinna uwzględnić całość przychodów osiąganych ze sprzedaży Wyrobów Gotowych oraz całość kosztów związanych z ich produkcją, bez konieczności wyodrębnienia organizacyjnego działalności Spółki związanej z magazynowaniem surowca, - w celu kalkulacji dochodu zwolnionego z opodatkowania
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy dla tej czynności oraz braku obowiązku stosowania proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 2 i 3 ustawy.