Uznanie że przedmiotu Transakcji nie należy zakwalifikować jako „przedsiębiorstwo” lub „zorganizowaną część przedsiębiorstwa”, sprzedaż budynków oraz budowli zlokalizowanych na nieruchomościach gruntowych będzie stanowiła dostawę zwolnioną z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 Ustawy o VAT, dostawa składających się na przedmiot Transakcji rzeczy ruchomych, w tym urządzeń
Ocena możliwości zastosowania zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych względem wydatków na spłatę kredytu hipotecznego zaciągniętego na zakup lokalu mieszkalnego, w stosunku do którego nie doszło do przeniesienia własności.
Uznania Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT w związku ze sprzedażą ½ udziału w prawie własności nieruchomości zabudowanej oraz zwolnienia od podatku VAT sprzedaży ½ udziału w nieruchomości zabudowanej.
Skoro Upadła – jako podatnik – miała obowiązek złożenia deklaracji podatkowej, to prawo do złożenia wniosku o stwierdzenie nadpłaty należy do niej, a nie do syndyka.
Obowiązki informacyjne - umorzenia zobowiązań przez Sąd związanych z postępowaniem upadłościowym.
Czy w sytuacji opisanej we wniosku syndyk masy upadłości ma prawo do złożenia wniosku o stwierdzenie nadpłaty w podatku dochodowym od osób fizycznych za lata 2017/2018 (czynność techniczna) bez dokonywania korekt deklaracji PIT36L.
Uznanie, że przedmiot transakcji należy zakwalifikować jako „przedsiębiorstwo” lub „zorganizowana część przedsiębiorstwa” w rozumieniu art. 6 pkt 1 ustawy o VAT (pytanie nr 1), zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy sprzedaży budynków oraz budowli zlokalizowanych na „Nieruchomości 1” oraz budynków i budowli zlokalizowanych na „Działkach Zabudowanych w ramach Nieruchomości
Sprzedaż przez syndyka działki z położonymi na niej budynkiem mieszkalnym i budynkiem warsztatowym będzie zwolniona z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Otrzymanie nagrody i odprawy oraz wykazanie tych świadczeń w zeznaniu podatkowym za 2021 r. - pobranie części przez syndyka.
Przywrócenie Nieruchomości do masy upadłości oraz sprzedaż Nieruchomości przez Syndyka masy upadłości.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości niemieszkalnej będącej częścią masy spadkowej w upadłości konsumenckiej, która wykorzystywana była w działalności.
Skutki podatkowe sprzedaży udziału w nieruchomości przez syndyka . Wydatkowanie części przychodu z odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości – cele mieszkaniowe – spłata kredytu hipotecznego, wynajęcie nieruchomości.
Obliczenie i odprowadzanie zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych z tytułu osiągnięcia dochodów powstałych w wyniku działania syndyka.
Określenie czy składniki majątku mające być przedmiotem sprzedaży przez Wnioskodawcę w ramach postępowania upadłościowego stanowią przedsiębiorstwo lub jego zorganizowaną część.
Zwolnienie od podatku dostawy nieruchomości wchodzących w skład masy upadłości.
Czy we wskazanym stanie faktycznym (winno być: stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym) prawidłowo został określony podmiot obowiązany do odprowadzenia zaliczki na podatek od osób prawnych oraz przeznaczone na ten cel środki.
Skutki podatkowe postępowania upadłościowego spółki jawnej i czynności syndyka dla jej wspólników.
Skutki podatkowe postępowania upadłościowego spółki jawnej i czynności syndyka dla jej wspólników (obowiązki podatkowe, zaliczki, podatek)
Skutki podatkowe postępowania upadłościowego spółki jawnej i czynności syndyka dla jej wspólników (obowiązki podatkowe syndyka i podatnika, zaliczki, podatek, zeznanie).
Nieuznanie zbywanych składników majątkowych za przedsiębiorstwo czy zorganizowaną jego część, a w konsekwencji braku wyłączenia tej transakcji z opodatkowania podatkiem VAT, oraz prawa do odliczenia podatku VAT przez nabywcę w związku z transakcją nabycia składników majątkowych wchodzących w skład masy upadłościowej.
Brak możliwość wspólnego rozliczenia się ze względu na nie pozostawanie we wspólności majątkowej z małżonkiem na skutek ogłoszenia upadłości.