Możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej bez względu na uzyskany przez uczące się dziecko żołd oraz dochody z umowy zlecenie.
Możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej na dzieci z poprzedniego związku we wspólnym rozliczeniu rocznym małżonków.
Możliwość skorzystania ze wspólnego rozliczenia z małżonkiem za 2022 i 2023 r. oraz dokonanie odliczenia na starsze dziecko w ramach ulgi prorodzinnej.
Ulga prorodzinna na pełnoletniego niepełnosprawnego syna pobierającego rentę socjalną.
Możliwość wspólnego rozliczenia małżonków i skorzystania ulgi prorodzinnej na pełnoletnie i małoletnie dzieci żony, które nie zostały przysposobione.
Możliwość skorzystania z ulgi dla rodzin 4+ i ulgi prorodzinnej na utrzymywane pełnoletniego, nieprzysposobionego i uczącego się na studiach dziecko małżonka wobec którego nie pełni się funkcji rodzica zastępczego.
Ulga prorodzinna (przekroczenie dochodów, osoba samotnie wychowująca dziecko).
Ulga prorodzinna na dziecko pełnoletnie prowadzące działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym (art. 30c ustawy).
Możliwość skorzystania z ulgi dla rodzin 4+ i ulgi prorodzinnej na pełnoletnie dziecko uczące się na studiach i otrzymujące uposażenie zwolnione z art. 21 ust. 1 pkt 80, przy trójce małoletnich.
Możliwość skorzystania z odliczenia w ramach dodatkowego zwrotu z tytułu ulgi prorodzinnej za 2021 i 2022 rok z zapłaconych do KRUS składek zdrowotnych.
Przesłanki do skorzystania z ulgi prorodzinnej na niepełnosprawną, pełnoletnią córkę otrzymującą rentę socjalną oraz zasiłek (dodatek) pielęgnacyjny określonej w art. 27f ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz wpływ uzyskania dochodu ze zbycia nieruchomości na możliwość skorzystania z tej ulgi.
Prawo do skorzystania z ulgi prorodzinnej bez względu na uzyskany przez uczące się dziecko żołd.
W zakresie możliwości skorygowania zeznań podatkowych i obowiązku zapłaty odsetek przy zwrocie odliczeń w ramach tzw. ulgi prorodzinnej.
Możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej na pełnoletnią uczącą się córkę, która uzyskała dochody zwolnione z podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 148 ustawy.
Na Wnioskodawczyni nie ciąży obowiązek alimentacyjny, zatem przy ustanowieniu w 2015 r. opieki prawnej nad pełnoletnim ubezwłasnowolnionym krewnym (bratem stryjecznym męża), Wnioskodawczyni nie spełnia warunków do skorzystania z tzw. ulgi prorodzinnej, o której mowa w art. 27f ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
W sytuacji gdy Wnioskodawca z dwóch różnych związków posiada dwoje małoletnich dzieci w stosunku do których faktycznie wykonuje władzę rodzicielską co uprawnia Wnioskodawcę do ulgi prorodzinnej na każde z nich, to niezależnie od tego, że w wyniku porozumienia matka pierwszego z dzieci odlicza ulgę w pełnej wysokości na to z dzieci, w świetle przytoczonych przepisów (po spełnieniu wszystkich przesłanek