Czy z uwagi na brak możliwości określenia wartości zwolnienia podatkowego, brak jest możliwości i tym samym obowiązku kalkulacji i wpłaty zaliczek na podatek dochodowy w trakcie roku podatkowego
Obowiązek informacyjny po stronie banku w związku z przedawnieniem roszczenia.
Prawo do otrzymania zwrotu kwoty podatku naliczonego w terminie 180 dni od dnia złożenia rozliczenia bezpośrednio na rachunek bankowy na podstawie art. 87 ust. 1 w związku z art. 87 ust. 5a ustawy.
Obowiązek zwiększenia podstawy opodatkowania, o której mowa w art. 18f ustawy o CIT w zawiązku z zawartym porozumieniem.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym, nabytej w części na podstawie testamentu i w części w spadku po osobie, która również nabyła ją na podstawie testamentu.
Ujawnienie dodatkowego składnika majątkowego po upływie terminu przedawnienia prawa do ustalenia zobowiązania podatkowego, nie powoduje ponownego powstania obowiązku podatkowego.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia podatkowego w związku z wydatkowaniem środków pochodzących z odpłatnego zbycia lokalu użytkowego bez prowadzenia działalności gospodarczej (przed upływem 5 lat) na cele mieszkaniowe w postaci nabycia działki pod budowę domu, gdy działka ta została przeznaczona pod budownictwo mieszkaniowe (art. 21 ust. 25 pkt 1 lit. a), oraz wpłaty na rzecz dewelopera realizującego
Czy zawiadomienie ZAW-RD o wyborze opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek zostało skutecznie złożone z zachowaniem ustawowego terminu.
Stwierdzenie, czy oświadczenie Wnioskodawcy o rezygnacji ze zwolnienia oraz wyborze opodatkowania opisanych transakcji zostało złożone w terminie wymaganym dla skuteczności takiego oświadczenia, zgodnie z art. 43 ust. 10 pkt 2 ustawy.
1) Czy w związku z planowanym Połączeniem powstanie po stronie Wnioskodawcy i Spółki Przejmującej dochód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce? 2) Czy dla potrzeb zastosowania zwolnienia z art. 22 ust. 4 ustawy o CIT, Spółka Przejmująca będzie uprawniona do uwzględnienia w okresie, o którym mowa w art. 22 ust. 4a Ustawy o CIT, okresu posiadania udziałów w Spółce przez
1. Czy w związku z planowanym Połączeniem powstanie po stronie Wnioskodawcy i Spółki Przejmującej dochód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce? 2. Czy dla potrzeb zastosowania zwolnienia z art. 22 ust. 4 Ustawy o CIT, Spółka Przejmująca będzie uprawniona do uwzględnienia w okresie, o którym mowa w art. 22 ust. 4a Ustawy o CIT, okresu posiadania udziałów w Spółkach
Czy w przypadku otrzymania wpłaty w pełnej wysokości na poczet dostaw towarów, wykonania usług planowanych w następnych okresach sprawozdawczych, Spółka powinna rozpoznać przychód podatkowy na podstawie art. 12 ust. 3a w związku z art. 12 ust. 4 pkt 1 ustawy o CIT w dacie dostawy towarów i usług nie później niż w dniu wystawienia faktury
Ustalenia: - czy po utworzeniu podatkowej grupy kapitałowej przez Wnioskodawcę i MRE, koszty finansowania dłużnego, które zgodnie z art. 15c ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „ustawa o pdop”), podlegają wyłączeniu z kosztów uzyskania przychodów, nie powinny być uwzględniane przy ustalaniu dochodu lub straty podatkowej spółek tworzących podatkową grupę kapitałową, ale koszty
Czy Wnioskodawczyni jako jedyny spadkobierca po śmierci cioci powinna zgłosić i dokonać zapłaty podatku od spadku od części działki nabytej drogą zasiedzenia przez zmarłego męża cioci na mocy postanowienia Sądu z 2023 r.?
Sprzedaż udziału w lokalu mieszkalnym, nabytego w drodze spadku po osobie, która również nabyła go w drodze spadku mniej niż pół roku wcześniej, stanowi źródło przychodu z art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o PIT w związku z art. 10 ust. 5 tej ustawy, ponieważ została dokonana przed upływem pięciu lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło jego nabycie przez spadkodawcę. Dochód z tego zbycia
Ustalenie, czy Spółka jest uprawniona do uzyskania zwrotu podatku VAT od opisanych rozliczeń z dystrybutorem albo klientem w terminie 25 dni.
Skutki podatkowe nabycia w spadku dodatkowych składników majątku a zachowanie 6 miesięcznego terminu do skorzystania ze zwolnienia określonego w art. 4a ustawy.
Skutki podatkowe nabycia w spadku dodatkowych składników majątku a zachowanie 6 miesięcznego terminu do skorzystania ze zwolnienia określonego w art. 4a ustawy.
W zakresie prawa do korzystania ze zwolnienia podmiotowego na mocy art. 113 u.p.t.u. od dnia wznowienia działalności pomimo niezłożenia w terminie aktualizacji zgłoszenia rejestracyjnego VAT-R w zakresie danych objętych zawiadomieniem o ponownym zwolnieniu.
W zakresie ustalenia, terminu uregulowania Ryczałtu z tytułu wypłaty zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy, z zysków wypracowanych za okres opodatkowania Ryczałtem, wypłaconej przez Spółkę w trakcie roku.
Ujawnienie dodatkowego składnika majątkowego po upływie terminu przedawnienia prawa do ustalenia zobowiązania podatkowego, nie powoduje ponownego powstania obowiązku podatkowego
Termin roczny na złożenie wniosku o uzyskanie zwrotu akcyzy biegnie od czynności faktycznej, którą jest dostawa wewnątrzwspólnotowa, tj. przemieszczenie samochodów osobowych z terytorium kraju na terytorium państwa członkowskiego.