Czy wydatki na bilety lotnicze, taksówki do/z lotniska do siedziby Spółki, opłaty promu poniesione przez Spółkę na rzecz Wiceprezesa zarządu stanowią dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu w dacie ich poniesienia.
Czy wydatki na bilety lotnicze, taksówki do/z lotniska do siedziby Spółki, opłaty promu poniesione przez Spółkę na rzecz Wiceprezesa zarządu stanowią dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu w dacie ich poniesienia.
Skutki podatkowe dokonywania pracownikom zwrotu kosztów przejazdów taksówkami
Skutki podatkowe wypłacania pracownikowi zwrotu kosztów przejazdu w związku z oddelegowaniem w podróż służbową.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów refakturowanych Kosztów transferowanych, związanych z realizowanymi Projektami w ramach świadczonych przez Spółkę Usług
zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej obrotu z tytułu sprzedaży usług konsultacji psychologicznych
Czy nieodpłatne świadczenie otrzymane od zleceniodawcy przez zleceniobiorcę w postaci usługi transportu z siedziby zleceniodawcy do miejsca zamieszkania zleceniobiorcy, stanowi przychód zleceniobiorcy w rozumieniu art. 13 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, opodatkowany podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy zwrot przez Wnioskodawcę kosztów napiwków do wysokości 10% faktury, rachunku lub paragonu za posiłki lub przejazd Taxi stanowi przychód pracownika w rozumieniu art. 12 ust. 1 ustawy, opodatkowany podatkiem dochodowym od osób fizycznych? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
Zakres skutków podatkowych związanych z pokrywaniem przez Spółkę kosztów podróży służbowej lub zwrotem pracownikom kosztów ponoszonych przez nich w trakcie zagranicznej podróży służbowej.
1. W jakich okresach Wnioskodawca powinien wykonać obowiązkowy przegląd techniczny? 2. Czy Zainteresowany musi dokonać zwrotu ulgi przy zachowaniu 3 lat okresu korzystania z urządzenia oraz dokonywania obowiązkowego przeglądu technicznego na mocy rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27 grudnia 2010 r. w sprawie odliczenia i zwrotu kwot wydatkowanych na zakup kas rejestrujących (Dz. U. z 2010 r.
Czy koszty wynajmu samochodów osobowych (czynsz najmu) oraz pozostałe koszty dotyczące tych samochodów (np. paliwo, autostrady, parkingi) mogą stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodów w całości bez względu na limit, o którym mowa w art. 16 ust. 1 pkt 51 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
W związku z przedstawionym zdarzeniem przyszłym Spółka zwraca się o potwierdzenie, że przy zastosowaniu opisanej powyżej procedury rozliczania kosztów związanych z odbyciem wyjazdu służbowego, prawidłowe jest zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów Spółki wydatków za przejazdy taksówkami udokumentowanych paragonami fiskalnymi pochodzącymi z kas rejestrujących zainstalowanych w taksówkach?
1. Czy w świetle zapisów art. 12 ust. 1, art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. a) ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, wypłacane pracownikowi kwoty, jako zwrot wydatków za przejazdy taksówkami w podróży służbowej stanowi przychód ze stosunku pracy zwolniony z podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 16 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i nie zachodzi obowiązek pobierania
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy u pracownika odbywającego zagraniczną podróż służbową zwrócone kwoty kosztów za przejazdy taksówkami korzystają ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków dot. podróży służbowych poniesionych na: 1. usługi parkingowe i usługi taksówek osobowych zapłacone kartą służbową, 2. usługi parkingowe i usługi taksówek osobowych zapłacone gotówką, 3. usługi parkingowe, usługi taksówek osobowych, przejazdy "a"/"b" lub przejazdy autostradami zapłacone kartą
zwolnienie z obowiązku prowadzenia ewidencji za pomocą kasy rejestrującej dla usług wynajmu limuzyn z kierowcą i bez kierowcy
1. Czy poniesione wydatki na: noclegi (faktury za hotele), przejazdy (bilety kolejowe, autobusowe, paliwo do samochodu) oraz diety (nie przekraczające wartości diet ustalonych odrębnymi przepisami dla pracowników) stanowią koszty uzyskania przychodów? 2. Czy poniesione miesięczne opłaty czynszu najmu samochodu, na podstawie zawartej umowy, stanowią koszty uzyskania przychodu ewidencjonowane w poz.
dotyczy zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na przejazd taksówką do kontrahenta
W roku bieżącym Strona rozpoczęła działalność gospodarczą w zakresie mycia pojazdów samochodowych wybierając zwolnienie w podatku od towarów i usług. Obecnie działalność została rozszerzona o usługi przewozu osób taksówkami. Zdaniem Strony w chwili obecnej nie ma ona obowiązku ewidencjonowana za pomocą kasy fiskalnej obrotów osiąganych z tytułu mycia pojazdów.