Interpretacja ogólna dotycząca opodatkowania podatkiem od towarów i usług świadczeń polegających na przekazywaniu wiedzy w ramach procesu kształcenia, przez osoby fizyczne będące podatnikami VAT, na podstawie umów zawieranych z uczelniami.
możliwość zastosowania zwolnienia od opodatkowania subwencji na utrzymanie i rozwój potencjału dydaktycznego oraz badawczego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 47 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Usługi polegające na udostępnianiu pomieszczeń szpitala świadczone przez C. na rzecz uczelni wyższej są zwolnione od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy o podatku od towarów i usług ponieważ są finansowane ze środków publicznych. Świadczenie usług na rzecz Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych oraz na rzecz podmiotu organizującego kursy specjalistyczne dla pielęgniarek korzysta
Brak prawa do skorzystania ze zwolnienia od podatku w związku z importem usługi akredytacji oraz usługi członkowstwa w instytucji akredytującej.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 ustawy VAT.
brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od wydatków dotyczących realizacji projektu polegającego na budowie, rozbudowie bazy naukowo badawczej poniesionych przed zmianą przeznaczenia tej infrastruktury
Zwolnienie od podatku świadczonych usług dydaktycznych dla szkoły wyższej w oparciu o przepisy art. 43 ust. 1 pkt 26 lub 27 ustawy o podatku od towarów i usług.
Czy wyodrębniona organizacyjnie i finansowo działalność gospodarcza zakładu pod nazwą Instytut korzysta podobnie jak Uczelnia ze zwolnienia wynikającego z art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych jako, że przeznacza dochód na działalność statutową Szkoły?
odliczenie podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu wykorzystywanego do czynności zwolnionych, opodatkowanych i niepodlegających opodatkowaniu;
Możliwość skorzystania przez Zakład ze zwolnienia określonego w art. 17 ust. 1 pkt 4 updop, w przypadku ponoszenia wydatków niestanowiących kosztów uzyskania przychodów za zwracane pracownikowi wydatki za parking oraz przejazd autostradą w związku z odbytą podróżą służbową.
Czy dochód osiągany przez Zakład będzie zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, w części przeznaczonej na realizację celów określonych w art. 13 i 14 Prawa o szkolnictwie wyższym?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z projektem, prawo do odliczenia podatku naliczonego w przypadku zmiany przeznaczenia rezultatów tego projektu, a także zastosowania korekty jednorazowej bądź wieloletniej.
1) Czy dochody uzyskane we Francji Wnioskodawczyni powinna wykazać w zeznaniu podatkowym za 2012 r.? 2) Czy od dochodów uzyskanych we Francji powinna zapłacić podatek w Polsce? 3) Czy ryczałt otrzymywany z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego powinna wykazać w zeznaniu podatkowym za 2012 r.? 4) Czy od ryczałtu z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego powinna zapłacić podatek w Polsce?
prawo do odliczenia w całości lub części bądź zwrotu podatku naliczonego zapłaconego w związku z zakupami dokonanymi przy realizacji projektu - wyznaczenie i analiza uwarunkowań rozwoju
Zwolnienie od podatku świadczonych usług finansowanych w całości ze środków publicznych pochodzących od jednostki budżetowej.
Czy świadczenie wypłacone przez zakład pracy na pokrycie kosztów przewodu doktorskiego podlega zwolnieniu od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Uczelnia od straty poniesionej przez wydzieloną jednostkę organizacyjną pn. Y, jeśli jej dochody i koszty są sumowane do przychodów i kosztów Uczelni, powinna zapłacić podatek dochodowy od osób prawnych?
Czy, jeżeli regulamin przyznawania stypendiów doktorskich i habilitacyjnych odwołuje się do ustawy o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki, to przyznawane stypendia są zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy przyznane jednorazowe stypendium doktoranckie jest zwolnione z podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 39, pkt 40 i pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Zwolnienie z podatku dochodowego dopłat w zakresie pokrycia przez pracodawcę części lub całości kosztów studiów podyplomowych.
Czy studia podyplomowe (opłata) są objęte zwolnieniem z art. 21 ust. 1 pkt 90 z podatku?