Czy środki uzyskane przez A. w postaci środków finansowych uzyskanych na podstawie wniosku o płatność nr (…) skierowany do ARiMR i przeznaczony w całości na realizację celów statutowych A. będzie korzystał ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych.
Czy dochód Fundacji, w części przeznaczonej na darowizny pieniężne przekazane na realizację projektów wskazanych w opisie stanu faktycznego, korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób prawnych, na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 6c ustawy o CIT.
Ustalenie zwolnienia przedmiotowego z opodatkowania dochodu przeznaczonego na pokrycie straty na działalności gospodarczej.
Czy środki pieniężne otrzymane przez Stowarzyszenie tytułem darowizny na rachunek bankowy Stowarzyszenia z przeznaczeniem ich na pokrycie działań naukowych, naukowo-technicznych i oświatowych podejmowanych w ramach działalności statutowej i dla realizacji celów statutowych, stanowiące dochód Stowarzyszenia, korzystają ze zwolnienia przedmiotowego z podatku CIT, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4
Czy w odniesieniu do dochodów wydatkowanych na Nabycie części zakładu pracy Instytut może zastosować zwolnienie, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT?
Dotyczy ustalenia: - czy wydatkowanie środków własnych Uczelni na finansowanie projektu będzie podlegało zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 w zw. art. 17 ust. 1b, - czy w momencie spłaty poszczególnych rat kredytu i pożyczek otrzymanych na finansowanie projektu (kapitał+odsetki) dokonana spłata podlegała zwolnieniu z opodatkowania podatkiem
W zakresie ustalenia, czy dochód uzyskany z jednorazowej sprzedaży majątku przez Fundację - Jachtu, przeznaczony w całości na cele statutowe Fundacji będzie korzystać ze zwolnienia o którym mowa w przepisie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT.
Wyłączenie od opodatkowania VAT świadczonych przez Gminę czynności wykonywanych za pośrednictwem Szkół, Przedszkoli i Domu Pomocy Społecznej i tym samym nieuznania Gminy w tym zakresie za podatnika VAT.
Ustalenie, czy Wnioskodawca jest zwolniony z obowiązku składania do właściwego Urzędu Skarbowego zeznania CIT-8?
Czy mając na uwadze przedstawione powyżej okoliczności stanu faktycznego, dochody osiągane przez Wnioskodawcę, przeznaczane zgodnie ze statutem na wsparcie realizacji celów statutowych, korzystają w całości ze zwolnienia przedmiotowego od opodatkowania CIT zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 39 ustawy o CIT?
Wyłączenie od opodatkowania VAT świadczonych przez Gminę czynności wykonywanych za pośrednictwem Szkół, Przedszkoli i Domu Pomocy Społecznej, i tym samym nieuznania Gminy w tym zakresie za podatnika VAT.
Możliwość zastosowania zwolnienia zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych przez Spółkę.
Możliwość odzyskania podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących realizację projektu.
Skoro Wnioskodawca spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych, który co do zasady obowiązany jest do opodatkowania uzyskanych dochodów podatkiem dochodowym od osób prawnych według zasad wynikających z tej ustawy, to niezależnie od faktu działania w sferze zadań publicznych określonych w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie i
Czy przychody/dochody uzyskiwane przez Wnioskodawcę podlegają zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym na gruncie przepisów ustawy o PDOP?
w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia przedmiotowego zawartego w art. 17 ust. 1 pkt 5 w stosunku do dochodu przekazanego w formie darowizny a także w stosunku do dochodu przekazanego w formie darowizny innej niż darowizna pieniężna
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie obowiązku zamknięcia przez spółkę komandytowo-akcyjną ksiąg rachunkowych na dzień 31 grudnia 2013 r. oraz w zakresie zapłaty zaliczki przez spółkę komandytowo-akcyjną na podatek dochodowy od osób prawnych za poszczególne miesiące obecnie trwającego roku obrotowego.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie obowiązku zamknięcia przez spółkę komandytowo-akcyjną ksiąg rachunkowych na dzień 31 grudnia 2013 r., zapłaty zaliczki przez spółkę komandytowo-akcyjną na podatek dochodowy od osób prawnych za styczeń 2014 r.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie: - zamknięcia przez spółkę komandytowo-akcyjną ksiąg rachunkowych na dzień 31 grudnia 2013 r., - zapłaty zaliczki przez spółkę komandytowo-akcyjną na podatek dochodowy od osób prawnych za styczeń 2014 r.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie podmiotowości podatkowej spółki komandytowo-akcyjnej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie podmiotowości podatkowej spółki komandytowo-akcyjnej.
1. Czy Wnioskodawca zgodnie z przepisem art. 4 ust. 2 Nowelizacji ma obowiązek zamknąć księgi rachunkowe na dzień 31 grudnia 2013 r.? 2. Czy Wnioskodawca zgodnie z przepisem art. 4 ust. 1 Nowelizacji ma obowiązek zapłacić na konto właściwego urzędu skarbowego zaliczkę, o której mowa w art. 25 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych za miesiąc styczeń 2014 r. do dnia 20 lutego 2014 r.?
w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia z opodatkowania, na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 6c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych