Zwolnienie od podatku VAT sprzedaży budynków i lokali oraz wyłączenie spod działania ustawy sprzedaży przedsiębiorstwa.
Skutki podatkowe przejścia zakładu pracy, zawarcia umowy dzierżawy i zbycia składników majątkowych oraz prawo do odliczenia.
Opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży nieruchomości jako dostawy niestanowiącej sprzedaży przedsiębiorstwa ani zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Uznanie opisanej Transakcji za transakcję zbycia przedsiębiorstwa, która zgodnie z art. 6 pkt 1 ustawy będzie wyłączona z opodatkowania podatkiem od towarów i usług.
Nieuznania zbywanych składników majątku za przedsiębiorstwo i zorganizowaną część przedsiębiorstwa, opodatkowania dostawy Nieruchomości oraz prawa do odliczenia podatku VAT.
Przeniesienie własności składników majątku Spółki stanowi transakcję zbycia przedsiębiorstwa, która nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Przedmiot planowanej transakcji, nie będzie stanowił przedsiębiorstwa w rozumieniu powołanego art. 551 Kodeksu cywilnego, ponieważ zbyciu nie będzie towarzyszył transfer szeregu kluczowych składników, wchodzących w skład normatywnej definicji przedsiębiorstwa i determinujących funkcjonowanie przedsiębiorstwa Zbywcy. Zbyciu podlegać będzie wyłącznie opisana we wniosku Nieruchomość wraz z dokumentacją
Należy wskazać zatem, że przedmiot Transakcji nie będzie obejmował szeregu kluczowych składników, wchodzących w skład normatywnej definicji przedsiębiorstwa, m.in. tajemnicy i know-how przedsiębiorstwa, należności, zobowiązań, ksiąg rachunkowych, środków trwałych, a także oznaczenia firmy. W ramach planowanej Transakcji sprzedaży składników majątkowych nie dojdzie więc do przeniesienia wielu kluczowych
W zakresie skutków podatkowych sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy Nieruchomości oraz prawo do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony lub prawo do obniżenia za następne okresy kwoty podatku należnego o nadwyżkę podatku naliczonego
1. W jaki sposób ustalić przychód ze zbycia przedsiębiorstwa Wnioskodawczyni, który Wnioskodawczyni osiągnie w przyszłości w wyniku zawarcia umowy sprzedaży swojego przedsiębiorstwa opisanego we wniosku? 2. W jaki sposób ustalić koszty uzyskania przychodu ze zbycia przedsiębiorstwa Wnioskodawczyni, które Wnioskodawczyni będzie mieć w przyszłości w wyniku zawarcia umowy sprzedaży swojego przedsiębiorstwa
Skutki podatkowe sprzedaży spółki cywilnej na rzecz podmiotu trzeciego.
W zakresie nieuznania zbywanych składników majątku za przedsiębiorstwo i zorganizowaną część przedsiębiorstwa, opodatkowania dostawy Nieruchomości oraz prawa do odliczenia podatku VAT.
Uznanie sprzedaży składników majątkowych za zbycie przedsiębiorstwa i wyłączenia tej transakcji z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Nieuznanie przedmiotu sprzedaży za przedsiębiorstwo lub zorganizowaną część przedsiębiorstwa.
Uznanie przedmiotu transakcji za zbycie przedsiębiorstwa, brak opodatkowania przedmiotu transakcji i brak prawa do odliczenia podatku VAT.
Uznanie transakcji zbycia przez Spółkę składników majątkowych za zbycie przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa, Prawo Nabywcy do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony określony przez Zbywcę w fakturach sprzedaży, Obowiązek dokonania przez Spółkę korekty podatku VAT wcześniej odliczonego przy zakupie składników majątkowych wchodzących w skład zbywanego przedsiębiorstwa
Uznanie transakcji sprzedaży całości udziałów w Spółce Celowej w dwóch etapach za czynność wyłączoną z opodatkowania podatkiem VAT lub podlegającą opodatkowaniu, ale zwolnioną od podatku.
Nieuznanie zbywanych składników majątku za przedsiębiorstwo i zorganizowaną część przedsiębiorstwa, opodatkowania dostawy Nieruchomości oraz prawa do odliczenia podatku VAT.
Wartość firmy oraz środki pieniężne zgromadzone w gotówce i na rachunkach bankowych nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych w związku z nabyciem zorganizowanej części przedsiębiorstwa.