Obowiązek sporządzenia informacji PIT-8C w przypadku wypłaty Świadczeń UFK z tytułu umów ubezpieczenia na rzecz Uposażonych.
Ustalenia, czy Wnioskodawca może zaliczyć na bieżąco składki, zarówno regularne jak i dodatkowe, wpłacane przez niego w ramach polisy na życie i dożycie z UFK zawartej na rzecz Prezesa oraz Prokurenta do kosztów uzyskania przychodu w ramach prowadzonej przez niego firmy.
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zaległych składek ZUS, odsetek za zwłokę, ewentualnych kar nałożonych przez Organ rentowy oraz momentu rozpoznania kosztu.
Możliwość skorzystania przez Stowarzyszenie ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 21 lub 31 ustawy oraz możliwości korzystania z ww. zwolnienia od podatku VAT po przekroczeniu kwoty 200.000 złotych z tytułu wpłat członków za organizowane zajęcia.
W zakresie ustalenia, czy Spółka może dokonać odliczenia na podstawie art. 18d ust. 1 w związku z ust. 2 pkt 1-1a Ustawy o CIT wymienionych Składników Wynagrodzenia B+R w proporcji czasu pracy z miesiąca poprzedzającego miesiąc wypłaty wynagrodzenia zgodnie z przedstawionym opisem stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego.
Skutki podatkowe dotyczące umorzenia wierzytelności dotyczącej kredytu hipotecznego oraz otrzymania przez wnioskodawcę kwoty wynikającej z zawarcia ugody z bankiem.
Przychody z tytułu składek członkowskich Izby korzystały w latach 2019-2023 jak również będą korzystały w przyszłości ze zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 40 ustawy o CIT skoro pozyskane z nich środki przeznaczane były/będą na działalność inną niż gospodarcza.
Skutki podatkowe rozliczenia funduszu remontowego spółdzielni mieszkaniowej.
Skutki podatkowe rozliczenia funduszu remontowego spółdzielni mieszkaniowej.
Możliwość zaliczenia wydatków ponoszonych na składki ubezpieczeniowe dla Prezesa Zarządu, Pracownika i Zleceniobiorcy jako kosztów uzyskania przychodów Spółki.
Skutki podatkowe otrzymania zwrotu zgromadzonych na funduszu remontowych składek.
Skutki podatkowe otrzymania zwrotu zgromadzonych na funduszu remontowych składek.
Możliwość zaliczenia wydatków poniesionych na składki na ubezpieczenie na życie dla Prezesa Zarządu jako kosztów uzyskania przychodu Spółki.
Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, w świetle art. 15 ust. 1 w zw. z art. 16 ust. 1 pkt 59 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej odpowiednio „Ustawa CIT"), Wnioskodawca może zaliczać na bieżąco do kosztów uzyskania przychodów równowartości zapłaconych składek regularnych oraz składek dodatkowych opłacanych w oparciu o Umowy ubezpieczenia na Życie z Ubezpieczeniowym
Czy według opisanego przyszłego stanu faktycznego (zdarzenia przyszłego) Wnioskodawca zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych może zinterpretować wydatek na ubezpieczenie na życie Członków Zarządu jako koszt Spółki?
Powstanie przychodu oraz kosztu w sytuacji kiedy Wnioskodawca pełni rolę płatnika składki na ubezpieczenia OC oraz zwolnienia przedmiotowego.
Dotyczy ustalenia: - czy wydatek na czynsz dzierżawionych gruntów od podmiotów powiązanych tj. wspólników, na których znajduje się stacja narciarska należy uznać za tzw. ukryty zysk zgodnie z art. 28 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT, - czy wydatek na składkę członkowską do (…) należy uznać za wydatek niezwiązany z działalnością gospodarczą zgodnie z art. 28m ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT, - czy wydatek na składkę
1. Czy w związku z Podziałem po stronie Spółki nie powstanie dochód (przychód) opodatkowany podatkiem dochodowym od osób prawnych. 2. Czy Spółka Przejmująca, będzie uprawniony do wykazania jako kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych, o których mowa w art. 16a-16m Ustawy o CIT, dotyczących składników majątkowych wchodzących w skład wydzielanego ZCP za miesiąc Podziału. 3. Czy Spółka Przejmująca
Możliwość obniżenia w Polsce podstawy opodatkowania o zintegrowaną składkę na ubezpieczenie społeczne potrącaną z wynagrodzenia pracownika i płaconą do węgierskiego systemu ubezpieczeniowego.
W zakresie ustalenia, czy wydatki w postaci składek na ZUS od nagród na rzecz pracowników, wypłaconych z zysku po opodatkowaniu, w części dotyczącej pracodawcy, pokryte z kosztów bieżących Wnioskodawcy stanowią zgodnie z art. 15 ust. 1 Ustawy CIT dla Wnioskodawcy koszty uzyskania przychodów oraz czy wydatki te mogą zostać uznane za wydatki przeznaczone na cele statutowe i tym samym korzystające ze
1) Czy dochód uzyskany przez Stowarzyszenie, który zostanie przeznaczony i wydatkowany przez Stowarzyszenie na realizację celów statutowych Stowarzyszenia może korzystać ze zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 updop? 2) Czy składki członkowskie uzyskiwane przez Stowarzyszenie korzystają ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 40 updop?