Czy w przedstawionym stanie faktycznym Wnioskodawca postępuje prawidłowo dokumentując wydatki na zakup towarów (owoców) kupowanych od osób wytwarzających je w ramach gospodarstwa rolnego, za pomocą dowodów wewnętrznych, zgodnie z § 14 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów oraz czy wydatki udokumentowane dowodami wewnętrznymi stanowią koszt uzyskania
Prawo do rejestracji jako podatnik VAT czynny w związku z prowadzeniem gospodarstwa rolnego.
Poprawność wskazywania w deklaracji VAT-7K w terminie 180 dni kwoty do zwrotu wynikającej z wartości zakupionych towarów.
W zakresie korzystania ze statusu rolnika ryczałtowego w związku z hodowlą ślimaków.
Czy Wnioskodawca wnosząc do spółki komandytowej w ramach aportu prawo własności nieruchomości, które w przeszłości nabył jako rolnik do swojego gospodarstwa rolnego, jest zwolniony od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 50b ustawy?
Czy w przedstawionym stanie faktycznym Wnioskodawcy przysługuje prawo dokumentowania wydatków związanych z zakupem towarów handlowych (owoców i warzyw) od osób wytwarzających je w ramach gospodarstwa domowego w przydomowych ogródkach i warzywniakach za pomocą dowodów wewnętrznych, zgodnie z § 14 ust. 2 rozporządzenia w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów oraz, czy wydatki udokumentowane
Zwolnienie z opodatkowania środków finansowych powstałych w wyniku likwidacji kółka rolniczego, przekazanych członkom kółka na działalność statutową
zwolnienie od podatku VAT dostawy miodu oraz odkładów pszczelich, mleczka pszczelego, propolisu, kitu pszczelego, ziołomiodu, pyłku pszczelego z własnej pasieki oraz żywych zwierząt hodowlanych objętych PKWiU 01.49.19.0,
Czy rejestracja Wnioskodawczyni została dokonana jako rejestracja czynnego podatnika VAT, czy też dotyczyła rejestracji czynnego podatnika VAT jako osoby określonej przepisem art. 15 ust. 4 u.p.t.u., która złożyła zgłoszenie rejestracyjne? Czy w związku z rejestracja Wnioskodawczyni jako czynnego podatnika VAT opodatkowaniu podlegają obroty uzyskane w prowadzonym przez nią specjalistycznym gospodarstwie
Czy Wnioskodawca, będąc rolnikiem ryczałtowym niepodlegającym obowiązkowi rozliczania się z podatku dochodowego od przychodów z działalności rolniczej, powinien odprowadzić podatek z przysądzonego Mu odszkodowania, które Jego zdaniem powinno być zakwalifikowane do przychodów z działalności rolniczej?
w zakresie możliwości odliczenia (korekty) podatku VAT przez zarejestrowanego rolnika od nabytego ciągnika udokumentowanego fakturą wystawioną na żonę Wnioskodawcy.
w zakresie skutków podatkowych odpłatnego zbycia nieruchomości zabudowanej budynkami niemieszkalnymi wykorzystywanej w pozarolniczej działalności gospodarczej niewprowadzonej do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.
Przekroczenie przez Wnioskodawcę wykonującego działalność w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej i korzystającego ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy limitu obrotu 150.000,00 złotych nie powoduje utraty ww. zwolnienia od podatku, a w konsekwencji, nie zobowiązuje Wnioskodawcy do dokonania zgłoszenia rejestracyjnego jako czynnego podatnika podatku od towarów i
Opodatkowanie sprzedaży działek wykorzystywanych w działalności rolniczej przez podatnika zwolnionego od podatku, nabytych w drodze darowizny.
Opodatkowanie sprzedaży działek wykorzystywanych w działalności rolniczej przez podatnika zwolnionego od podatku, nabytych w drodze darowizny.
Podatek od towarów i usług w zakresie korekty podatku naliczonego w związku z darowizną gospodarstwa rolnego.
Opodatkowanie dostawy działek stanowiących majątek gospodarstwa rolnego prowadzonego przez rolnika zarejestrowanego jako podatnik VAT czynny.
Braku obowiązku wspólnego rozliczania ze współmałżonkiem działalności rolniczej przez rolnika ryczałtowego, na zasadach ogólnych.
Zwolnienie od podatku sprzedaży świec z wosku pszczelego. Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą, jest czynnym podatnikiem VAT, rolnikiem ryczałtowym, PKWiU 01.49.26.0.
1. Czy w opisanych okolicznościach, Wnioskodawczyni słusznie przyjęła, iż nie posiadała prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od zakupu środka trwałego w postaci kombajnu zbożowego, a co za tym idzie powinna dokonać zwrotu otrzymanej różnicy podatku naliczonego nad należnym za okres pierwszego kwartału 2012 roku? 2. Czy będąc czynnym podatnikiem podatku VAT od roku 2014 w ramach wspólnego gospodarstwa
Wnioskodawca ma wątpliwości jak udokumentować ww. transakcję na rzecz innego rolnika ryczałtowego? Czy powinien wystawić na ww. transakcję fakturę VAT dla tej transakcji, czy też może sprzedaż ciągnik na podstawie umowy kupna-sprzedaży?