Zwolnienie od podatku w związku z prowadzeniem hodowli ślimaka afrykańskiego (hodowlanego).
Zastosowanie zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy dla świadczonych usług szkoleniowych, - brak prawa do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących wydatki związane z realizacją Operacji.
Zastosowania zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c) ustawy dla świadczonych usług szkoleniowych oraz braku prawa do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących wydatki związane z realizacją szkoleń.
Prawo do obniżenia przez Wnioskodawcę kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur zakupowych wystawionych na obojga małżonków z tytułu zakupu maszyn i urządzeń.
Przekazanie nieodpłatne zakupionych przez Spółdzielnię środków do produkcji rolniczej członkom grupy, w ramach grupy producentów rolnych, nie spowoduje, że Spółdzielnia będzie posiadała status płatnika zobowiązanego do pobrania zaliczek na ryczałtowy podatek dochodowy od swoich członków grupy
Przychód ze sprzedaży przedmiotowej nieruchomości jest w całości wolny od podatku odchodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ponieważ zostały spełnione wszystkie przesłanki skutkujące zastosowaniem analizowanego zwolnienia od podatku.
Mając na uwadze powyżej cytowane definicje działalności handlowej i działalności wytwórczej stwierdzić należy, że działalność polegająca na sprzedaży piasku, który został nabyty w sposób pierwotny (przez jego wytworzenie bądź pozyskanie w wyniku odłączenia od innych towarów czy też wyodrębnienia z otaczającego środowiska) jest w istocie działalnością wytwórczą, z której przychody podlegają opodatkowaniu
Skoro Wnioskodawca jest rolnikiem równocześnie prowadzącym gospodarstwo rolne, to wskazany przez Pana rodzaj działalności gospodarczej, tj. sprzedaż piasku i żwiru wchodzących w skład gospodarstwa rolnego wykonywanej bez zatrudnienia pracowników, może podlegać opodatkowaniu w formie karty podatkowej, przy spełnieniu pozostałych warunków określonych w art. 25 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym
Skutki podatkowe otrzymania świadczenia pieniężnego za ustanowienie służebności gruntowej oraz odszkodowania za szkody w uprawach.
Uznanie wnioskodawcy za rolnika ryczałtowego oraz stawka zryczałtowanego zwrotu podatku.
Uznanie Wnioskodawcy za rolnika ryczałtowego świadczącego usługi polegające na chowie i hodowli ryb lub roślin akwariowych, jako usługi rolnicze zwolnione z opodatkowania podatkiem VAT oraz stawki zryczałtowanego zwrotu podatku dla świadczonych usług rolniczych przez Wnioskodawcę.
Rozliczenia zryczałtowanego zwrotu podatku, terminu zwrotu nadwyżki podatku VAT oraz opodatkowania dostawy hodowli ryb lub roślin akwariowych lub poszczególnych ryb lub roślin.
Opodatkowanie oraz udokumentowanie usług chowu i hodowli ryb lub roślin akwariowych wykonywanych przez rolnika ryczałtowego na rzecz Wnioskodawcy
opodatkowania oraz udokumentowania usług chowu i hodowli ryb lub roślin akwariowych wykonywanych przez rolnika ryczałtowego na rzecz Spółki.
Opodatkowania oraz udokumentowania usług chowu i hodowli ryb lub roślin akwariowych wykonywanych przez rolnika ryczałtowego na rzecz Wnioskodawcy.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży działek.
w zakresie możliwości zwolnienia od opodatkowania środków finansowych otrzymanych od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz zaliczenia do kosztów podatkowych wydatków sfinansowanych z tych środków.
Czy Spółka dokonując wypłat wynagrodzeń (odszkodowań), z tytułu ustanowienia na Jej rzecz służebności przesyłu w okolicznościach przedstawionego stanu faktycznego, na rzecz powyżej wskazanych grup osób (od nr 1 do nr 7) ma obowiązek sporządzać na rzecz tych osób jakąkolwiek informację o osiąganych przez te osoby dochodach podlegających opodatkowaniu?
Przekroczenie przez Wnioskodawcę wykonującego działalność w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej i korzystającego ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy limitu obrotu 150.000,00 złotych nie powoduje utraty ww. zwolnienia od podatku, a w konsekwencji, nie zobowiązuje Wnioskodawcy do dokonania zgłoszenia rejestracyjnego jako czynnego podatnika podatku od towarów i