Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy przez doradcę restrukturyzacyjnego, działającego jako syndyk, tymczasowy nadzorca sądowy i zarządca przymusowy.
Dotyczy powstania przychodu w związku z zmniejszeniem wartości zobowiązania z tytułu Umowy kredytowej w następstwie postępowania restrukturyzacyjnego.
Interpretacja w zakresie skutków podatkowych otrzymania przez Wnioskodawcę kwoty wypłaconej z funduszów masy upadłości w związku z przeprowadzeniem postępowania upadłościowego podmiotu, którego Wnioskodawca jest udziałowcem.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na nabycie usług w związku z planowaną restrukturyzacją oraz prawidłowa alokacji ww. kosztów do odpowiednich źródeł przychodów.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na nabycie usług w związku z planowaną restrukturyzacją oraz prawidłowa alokacja ww. kosztów do odpowiednich źródeł przychodów.
zastosowanie zwolnienia od podatku dochodowego dochodów z dywidendy, o którym mowa w art. 22 ust. 4 ustawy
Wypłacona Wnioskodawczyni odprawa jak i dodatkowe jednorazowe świadczenie w wysokości 45.500 zł nie są zwolnione od podatku. Świadczenia te stanowią dla Wnioskodawczyni przychód ze stosunku pracy podlegający opodatkowaniu zgodnie z art. 12 ust. 1 ustawy, albowiem podstawą ich wypłaty jest stosunek pracy.
W zakresie uznania planowanego zbycia składników masy sanacyjnej za czynność podlegającą opodatkowaniu VAT na podstawie art. 5 ust. 1 ustawy.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu kwoty jednorazowego świadczenia ustalonego w drodze porozumienia zawartego z Pracownikiem.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu odszkodowania wypłaconego Pracownikowi.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT usług doradcy restrukturyzacyjnego, działającego jako syndyk, tymczasowy nadzorca sądowy i zarządca przymusowy.
Wymienione usługi wchodzące w skład Pakietu jako element kompleksowej usługi udzielenia pożyczki podlegają opodatkowaniu na takich samych zasadach jak świadczenie główne, tym samym korzystają one ze zwolnienia od podatku od towarów i usług w oparciu o art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy. Z uwagi na powyższe okoliczności należy stwierdzić, że ze względu na zwolnienie od podatku Prowizji, Odsetek oraz Opłaty
w zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania rekompensaty wypłaconej w związku z rozwiązaniem umowy o pracę
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych z tytułu nabycia zapasów w pełnej wysokości, jako kosztów bezpośrednio powiązanych z przychodem.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia wartości początkowej środków trwałych będących przedmiotem umowy leasingu finansowego.
Powstanie przychodu w związku z przejęciem Wydziału Działalności Redakcyjnej i Reklamowej w ramach podziału spółki przez wydzielenie.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT świadczonych usług.
Opodatkowanie dochodów z prowadzonej przez Spółkę działalności gospodarczej w Polsce (osiągane przez Spółkę bezpośrednio w wyniku przeprowadzenia opisanej restrukturyzacji).
Podatek od czynności cywilnoprawnych w zakresie zmiany umowy spółki kapitałowej.
W jaki sposób Wnioskodawca powinien ustalić koszt nabycia udziałów w spółkach kapitałowych w przypadku przyszłego odpłatnego ich zbycia?
stosowanie zwolnienia określonego w art. 17 ust. 1 pkt 4 tej ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
W którym momencie Spółka powinna rozpoznać przychód podatkowy z tytułu wynagrodzenia w formie prowizji w związku z realizacją umowy o refinansowanie zobowiązań oraz umowy o restrukturyzację zadłużenia i przejęcie długu?
Czy wydatki poniesione przez spółkę w związku z procesem restrukturyzacji zadłużenia mogą stanowić koszty uzyskania przychodu, podlegające rozliczeniu w dacie ich poniesienia, tj. w dniu wprowadzenia ich do ksiąg rachunkowych na podstawie otrzymanych faktur, czyli odpowiednio w roku 2012 i 2013, niezależnie od sposobu ich ujęcia dla celów rachunkowych?