Wydatki ponoszone na zwrot kosztów podróży pracowników (opłaty za parkingi oraz autostrady) oraz zwrot kosztów podróży odbytych przy wykorzystaniu prywatnych samochodów pracowników oraz osób współpracujących ze Spółką (tzw. kilometrówki) nie stanowią dochodów z tytułu ukrytych zysków ani dochodów z tytułu wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą. Tym samym nie będą podlegały opodatkowaniu
Prawo do zmniejszenia podatku należnego o podatek naliczony wykazany w fakturze z tytułu czynności zarządu i reprezentacji wykonywanych przez komplementariusza na rzecz spółki komandytowej.
Czy pełnienie funkcji reprezentanta oddziału przedsiębiorcy zagranicznego w Polsce stanowi działalność prowadzoną osobiście rozumianą jako udział w składzie zarządów, rad nadzorczych, komisji lub innych organów stanowiących osób prawnych, o którym mowa w art. 13 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
W przypadku gdy Spółce nie przysługuje obniżenie kwoty lub zwrot różnicy podatku od towarów i usług, a naliczony podatek od towarów i usług nie powiększa wartości środka trwałego lub wartości niematerialnej i prawnej, Spółka będzie mogła na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 46 lit. a), tiret drugie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych uznać za koszt uzyskania przychodów kwotę podatku naliczonego
Czy zakaz zaliczania do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych dotyczy wydatków na reprezentację spółki (m. in. usług gastronomicznych i hotelowych) w kwocie netto (bez podatku VAT wliczonego w cenę nabytych towarów i usług), czy też w kwocie brutto (obejmującej ten podatek VAT zawarty w tej cenie)?
Czy należny podatek VAT, naliczony przez Spółkę zgodnie z przepisem art. 7 w/w ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług w brzmieniu obowiązującym do dnia 1.06.2005r., w tym VAT od przekazań wymienionych powyżej, stanowił koszt uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych.
Podatnik zapytuje, czy pełnomocnik Spółki ustanowiony do jej reprezentowania przed organami podatkowymi, może podpisywać formularz identyfikcyjny/aktualizacyjny NIP-2?