Czy przychody wynikające ze sprzedaży usług programistycznych wraz z przekazaniem praw autorskich będzie należało uznać za przychody z zysków kapitałowych zdefiniowanych w art. 7b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy przychody wynikające ze sprzedaży usług programistycznych wraz z przekazaniem praw autorskich należy uznać za przychody z zysków kapitałowych zdefiniowanych w art. 7b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Klasyfikacja do źródła przychodów przychodów ze zbycia lokali mieszkalnych wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej, obejmującej prawo użytkowania wieczystego działki gruntu oraz częściach wspólnych budynku i urządzeń.
Dochód uzyskany z tytułu sprzedaży spadku po matce podlega opodatkowaniu na zasadach ogólnych, według skali podatkowej określonej w art. 27 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy przychody z licencji terminowych i bezterminowych nabywanych celem ich dystrybucji z marżą, ujmowanych przez Wnioskodawcę jako WNiP należy zakwalifikować jako przychody z zysków kapitałowych zgodnie z art. 7b ust. 1 pkt 6 lit. a ustawy o CIT. Czy przychody z licencji terminowych i bezterminowych oraz subskrypcji bezterminowych i terminowych nabywanych celem ich dystrybucji z marżą, nieujmowanych
W zakresie ustalenia czy oferowanie przez Spółkę Produktów w postaci dostępu do oprogramowania powstałego na bazie oprogramowania nabytego, jednakże modyfikowanego oraz aktualizowanego nie powoduje dla Spółki powstania przychodu z zysków kapitałowych, o którym mowa w art. 7b ust. 1 pkt 6 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Określenie źródła przychodów, a także sposobu i terminu zapłaty podatku - przeniesienie praw autorskich do programu komputerowego.
Skutki podatkowe nieodpłatnego nabycia obligacji, ich zbycia przed terminem wykupu oraz terminowego wykupu przez Skarb Państwa. Zastosowanie zwolnienia dochodu powstałego ze zbycia obligacji przeznaczonego na cele statutowe.
Przychody uzyskiwane z tytułu dzierżawy znaku towarowego nie mogą zostać opodatkowane zryczałtowanym podatkiem dochodowym.
opodatkowanie ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych przychodów z tytułu dzierżawy znaku towarowego
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości opodatkowania przychodów z dzierżawy znaku towarowego ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.
Kwestia pełnienia przez Spółkę komandytową funkcji płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych w odniesieniu do wypłacanych przez nią na rzecz cedentów kwot z tytułu cesji wierzytelności.
Kwalifikacja przychodu uzyskanego ze sprzedaży świadectwa pochodzenia z OZE do odpowiedniego źródła przychodów oraz sposób obliczenia proporcji o jakiej mowa w art. 15 ust. 2b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Kwalifikacja przychodu uzyskanego ze sprzedaży świadectwa pochodzenia z OZE do odpowiedniego źródła przychodów. Sposób obliczenia proporcji kosztów o jakiej mowa w art. 15 ust. 2b updop.
Skutki podatkowe osiągania przychodów z tytułu udostępnienia programów komputerowych na zasadzie licencji.
skutki podatkowe wystąpienia ze Spółki jawnej w związku z wypłatą środków pieniężnych z tytułu: wypłaty z zysku Spółki jawnej (pytanie Nr 1) obliczenia podstawy opodatkowania z tytułu odpłatnego zbycia ogółu praw i obowiązków (pytanie Nr 2) zwolnienia z podatku dochodowego zwrotu wniesionego przy zakładaniu Spółki jawnej wkładu pieniężnego (pytanie Nr 3)
W zakresie opodatkowania przychodów z tytułu zbycia Kryptowaluty oraz powstania przychodów w związku z zamianą jednego rodzaju Kryptowaluty na inny.
Czy przychód z odpłatnego przeniesienia praw i obowiązków wynikających z udziałów w spółce jawnej, w której uczestniczy Wnioskodawca, powinien zostać zakwalifikowany do przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej (art. 14 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych), z których dochód może zostać opodatkowany 19% podatkiem liniowym na zasadzie art. 30c ustawy o podatku dochodowym od osób
1. Czy prawidłowe jest stanowisko, że w stanie faktycznym przedstawionym we wniosku, przychody uzyskiwane przez Wnioskodawcę w ramach najmu prywatnego lokalu mieszkalnego nie będącego składnikiem majątku związanym z działalnością gospodarczą powinny być zakwalifikowane do źródła przychodów, o którym mowa w art. 10 ust 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych najem, podnajem, dzierżawa
Czy w związku ze sprzedażą udziału w nieruchomości (tj. prawa zbywanego po upływie 5 lat od jego nabycia), Wnioskodawca jest zobowiązany do sporządzenia PIT-39 i rozliczenia przychodu ze sprzedaży udziału w nieruchomości, a następnie uiszczenia podatku dochodowego od osób fizycznych?