Czy w sytuacji opisanej we wniosku syndyk masy upadłości ma prawo do złożenia wniosku o stwierdzenie nadpłaty w podatku dochodowym od osób fizycznych za lata 2017/2018 (czynność techniczna) bez dokonywania korekt deklaracji PIT36L.
Wniosek wspólny do tyczy skutków podatkowych wniesienia ZCP do Spółki Przejmującej.
Czy wskutek pełnienia przez Prezesa Zarządu Wnioskodawcy swojej funkcji bez wynagrodzenia, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia przychodu podatkowego z tytułu sprzedaży energii elektrycznej Prosumentowi, ustalenia kosztów uzyskania przychodów w związku z wypłatą Prosumentowi wynagrodzenia z tytułu nabytej energii elektrycznej oraz ustalenia skutków podatkowych w przypadku gdy żadna ze stron nie będzie miała obowiązku zapłaty wynagrodzenia drugiej stronie.
W związku z powyższym stanem faktycznym powstaje pytanie, czy obowiązek zapłaty podatku dochodowego przez wspólnika Spółki Sprzedającej - Wnioskodawcę: od wynagrodzenia opisanego w lit b) tj. elementu zmiennego (zwanego dalej dopłatami) płatnego w zdefiniowanym 6 - letnim okresie po zakończeniu Transakcji, którego wystąpienie oraz wysokość jest uzależniona od osiągnięcia przez nabytą jednostkę biznesową
Czy w opisanym stanie faktycznym sprawy, wierzytelność nabyta przez spółkę jawną na podstawie art. 518 par 1 pkt 1 Kodeksu cywilnego w związku ze spłaceniem przez spółkę jawną zobowiązania spółki akcyjnej wobec sp. z o.o., może, na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 20 w zw. z art. 23 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zostać odpisana i potraktowana jako koszt uzyskania przychodu Wnioskodawcy
Czy zaprzestanie pobierania opłaty za parking a jednocześnie nie wykazywanie przychodu z tego tytułu będzie uchybieniem w myśl art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ?
Czy zaliczka otrzymana przed sprzedażą praw wieczystego użytkowania działek wraz z prawem własności znajdujących się na nich budynkami, budowlami innymi urządzeniami, stanowi przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w momencie jej otrzymania?
1. Która ze Spółek (Spółka dzielona czy wydzielona) będzie zobowiązana do rozpoznania w rocznym zeznaniu podatkowym przychodów i kosztów dotyczących wydzielenia zorganizowanej części przedsiębiorstwa, powstałych po dniu podziału? 2. Która ze Spółek (Spółka dzielona czy wydzielona) będzie uprawniona do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów związanych ze zorganizowaną częścią przedsiębiorstwa powstałych
Czy w sytuacji, gdy po przeprowadzeniu transakcji przeniesienia na rzecz Kupującego bazy klientów Spółki, cena sprzedaży ulegnie zwiększeniu na skutek ziszczenia warunku przedstawionego w opisie zdarzenia przyszłego, Spółka będzie zobowiązana do rozpoznania przychodu należnego z tytułu zwiększenia ceny sprzedaży w dacie ziszczenia się przedmiotowego warunku?
1. W jakim momencie Wnioskodawca winien rozpoznać przychód z tytułu sprzedaży na raty urządzeń do wytwarzania energii cieplnej? 2. Czy do czasu przeniesienia na nabywcę własności urządzeń do wytwarzania energii cieplnej, urządzenia te spełniają ustawową definicję środków trwałych, podlegających odpisom amortyzacyjnym, a tym samym powinny zostać wprowadzone przez Spółkę do ewidencji środków trwałych
Czy w przedstawionym stanie faktycznym różnice kursowe od tej części środków własnych w walucie obcej, która odpowiada wartości podatku VAT płaconego na rzecz kontrahenta, będą miały wpływ na wysokość przychodów lub kosztów podatkowych Spółki?
Wnioskodawca wnosi o potwierdzenie, że w sytuacji, gdyby sąd cywilny wydał orzeczenie ustalające nieważność umowy sprzedaży Nieruchomości z dnia 23 września 2008r., Spółka powinna dokonać korekty zeznania podatkowego za 2008r. eliminując w zeznaniu podatkowym za ten okres skutki unieważnionej umowy.
opodatkowanie kwoty pieniężnej wypłaconej pracownikowi z tytułu nienależnej nagrody jubileuszowej
Czy różnice kursowe powstałe w związku z rozliczeniem wystawionych lub otrzymanych faktur wraz z częścią dotyczącą podatku VAT będą stanowiły koszty bądź przychody podatkowe lub też zwiększą lub zmniejszą wartość początkową majątku trwałego stanowiąc podstawę amortyzacji podatkowej (jeżeli dotyczą faktur zakupu majątku trwałego)?
1) Otrzymane pieniądze (zapłata przez klienta kwoty wynikającej z wystawionych co miesiąc faktur) stanowią przedpłatę na poczet wykonania przedmiotu Umowy, jakim jest zapewnienie dobrego stanu technicznego pojazdu poprzez wykonywanie napraw/ odpowiednie serwisowanie, dlatego nie należy zaliczać (w ostatnim dniu roku podatkowego) do przychodów należnych niewykorzystanej w danym roku rezerwy na naprawy
Czy ponoszone przez Spółdzielnię Mieszkaniową od 01.01.2007 r. koszty: 1. opłaty sądowe, koszty komornicze, koszty zastępstwa procesowego związane z windykacją wierzytelności zarachowanych przed 01.01.2007 r. jako przychody należne z w/w innej działalności,2. wierzytelności odpisane jako nieściągalne, zarachowane przed 01.01.2007 r. jako przychody należne z w/w innej działalności,