Interpretacje

Interpretacja
17.07.2024 Podatki

Uznanie odpłatnych przelewów Wierzytelności dokonywanych przez Spółkę do Banku w ramach Usługi świadczonej przez Bank na rzecz Spółki za element usługi w rozumieniu art. 8 ustawy o VAT podlegającej zwolnieniu od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy o VAT, rozpoznanie nabycia Usługi jako importu usług dla celów podatku VAT i uznanie Spółki za podatnika z tego tytułu.

Interpretacja
25.01.2024 Podatki

Moment powstania obowiązku podatkowego przy przelewie wierzytelności oraz czy zmiana wierzytelności ze spornej na bezsporną wpływa na podstawę opodatkowania i konieczność dopłaty podatku.

Interpretacja
29.12.2023 Podatki

Jeżeli w istocie podstawą nabycia wierzytelności mają być wyłącznie umowy przeniesienia ryzyka z wierzytelności, które zamierzają Państwo zawierać i umowy te będą zawierane na zasadach i w trybie określonym w ustawie o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi, a przelewy wierzytelności nie przybiorą postaci którejkolwiek z czynności wymienionych w art. 1 ust.

Interpretacja
29.12.2023 Podatki

1. Czy w świetle przedstawionego opisu zdarzenia przyszłego, działalność Fundacji Rodzinnej polegająca na obrocie - bezpośrednio lub na podstawie zawartej z bankiem umowy o zarządzanie aktywami - Inwestycjami, prawami w spółkach kapitałowych (udziały, akcje), spółkach osobowych (ogół praw i obowiązków), funduszach inwestycyjnych (certyfikaty inwestycyjne) i prawami w innych podmiotach o podobnym charakterze

Interpretacja
25.07.2023 Podatki

Czy Sekurytyzacja - w ramach której, w szczególności, następuje nabycie Wierzytelności przez Wnioskodawcę od Inicjatora - stanowi na gruncie ustawy o VAT kompleksową usługę świadczoną przez Wnioskodawcę na rzecz Inicjatora, korzystającą ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy o VAT?

Interpretacja
02.05.2022 Podatki

Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu - w rozumieniu art. 22 ust. 6c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych - z tytułu dokonanej sprzedaży nieruchomości: ‒ zapłaconej części ceny odpowiadającej wysokości nabywanego udziału, ‒ nominalnej wartości wierzytelności, które wygasły w wyniku przeniesienia prawa własności nieruchomości w ramach datio in solutum (wartość długu), ‒ wydatków

Interpretacja
23.08.2021 Podatki

Czy opisana transakcja polegająca na przelewie wierzytelności podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
14.05.2021 Podatki

Przyjmując za Wnioskodawcą, że umowa przelewu wierzytelności jaka zostanie zawarta przez Wnioskodawcę nie przybierze postaci którejkolwiek z czynności cywilnoprawnych wymienionych w art. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, umowa ta nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. W sytuacji, gdyby jednak któryś z dokonywanych przelewów wierzytelności przybrał

Interpretacja
07.12.2018 Podatki

Zwolnienie od podatku transakcji przelewu wierzytelności, prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu transakcji przelewu wierzytelności.

Interpretacja
04.12.2018 Podatki

skoro opisane we wniosku umowy przelewu wierzytelności z grupy 1, 2 i 3 stanowią transakcję sekurytyzacji wierzytelności, będącą podstawą do świadczenia kompleksowej usługi finansowej (i nie przyjęły oraz nie przyjmą także w przyszłości jak Wnioskodawca stwierdza w opisie stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego postaci umowy sprzedaży) to nie mieszczą się w ustawowym katalogu czynności podlegających

Interpretacja
02.03.2018 Podatki

Czy pisemna umowa przelewu wierzytelności, jaka zostanie zawarta przez Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty wpisany do rejestru funduszy inwestycyjnych prowadzonego przez Sąd Okręgowy Wydział Cywilny Rejestrowy, który reprezentuje i którym zarządza Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Spółka Akcyjna, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy, Wydział

Interpretacja
23.02.2018 Podatki

Czy pisemna umowa przelewu wierzytelności jaka zostanie zawarta przez Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty wpisany do rejestru funduszy inwestycyjnych prowadzonego przez Sąd Okręgowy Wydział Cywilny Rejestrowy, którego reprezentuje i zarządza Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Spółkę Akcyjną, wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy, Wydział Gospodarczy

Interpretacja
09.02.2017 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie poboru podatku u źródła z tytułu spłaty rat odsetkowych w drodze potrącenia w świetle przepisów obowiązujących do 31 grudnia 2016 r. oraz poboru podatku u źródła z tytułu spłaty rat odsetkowych w drodze potrącenia w świetle przepisów obowiązujących od 1 stycznia 2017 r.

Interpretacja
04.11.2016 Podatki

Skoro podstawą nabycia wierzytelności będą wyłącznie umowy sekurytyzacyjne, które zamierza zawierać Wnioskodawca w przyszłości i nie przybiorą postaci którejkolwiek z czynności wymienionych w art. 1 ustawy, nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.

Interpretacja
11.02.2016 Podatki

Przyjmując za Wnioskodawczynią, że Umowa przelewu wierzytelności z tytułu zachowku nie przybrała postaci umowy darowizny, powyższa czynność nie podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn, jako czynność nie wymieniona w art. 1 i 2 ustawy o podatku od spadków i darowizn. W związku z tym Umowa przelewu wierzytelności z tytułu zachowku opisana we wniosku nie podlega zgłoszeniu do Urzędu Skarbowego

Interpretacja
26.01.2016 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie podlegania opodatkowaniu czynności dokonywania przez Spółkę w sposób powtarzalny i zarobkowy przelewu wierzytelności uprzednio nabytych od kontrahentów.

Interpretacja
25.10.2012 Podatki

Obowiązek wystawienia faktury korygującejna rzecz ustępującego nabywcy w związku z przeniesieniem na rzecz osoby trzeciej praw wynikających z umowy przedwstepnej sprzedaży lokalu.

Interpretacja
06.05.2011 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie przychodu oraz kosztów jego uzyskania.

Interpretacja
23.03.2011 Podatki

Skutki podatkowe uzyskania przychodu z odpłatnego przeniesienia własności nabytych nieodpłatnie akcji pracowniczych na podstawie zawartej umowy przyrzeczonej.

Interpretacja
02.12.2010 Podatki

Wnioskodawca nie będzie podatnikiem podatku VAT z tytułu wniesienia odsetek aportem do spółki komandytowej, bowiem czynność zbycia wierzytelności własnych nie mieści się w definicji odpłatnej dostawy towarów ani odpłatnego świadczenia usług, podlegającej opodatkowaniu podatkiem VAT. Pozostaje ona zatem poza zakresem opodatkowania podatkiem VAT.

Poprzednia Następna