Sprzedaż nieruchomości po przekształceniu prawa wieczystego użytkowania tych nieruchomości we własność.
Brak uznania sprzedaży nieruchomości będącej w istocie czynnością przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntu w prawo własności nieruchomości, na rzecz użytkownika wieczystego za odpłatną dostawę towarów opodatkowaną podatkiem VAT.
Skutki podatkowe opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych w zakresie sprzedaży pawilonu wraz z gruntem.
1. Czy interpretacja Wnioskodawcy w zakresie daty (17 marca 2015 roku) nabycia udziału wynoszącego 132/10000 we własności nieruchomości wspólnej objętej księgą wieczystą (…) - jako prawa związanego z lokalem jest prawidłowa? 2. Czy interpretacja Wnioskodawcy w zakresie braku obowiązku zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych w związku ze zbyciem przedmiotowego lokalu (wraz ze związanym z tym
Opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów (ustanowionego przed 1 maja 2004 r.), do którego doszło na podstawie ustawy o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów, stanowią wynagrodzenie za czynności podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT.
Odpłatne zbycie działki i wybudowanego na niej budynku jednorodzinnego w zabudowie bliźniaczej, po dokonaniu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego we własność.
Sprzedaż nie stanowi źródła przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Przekształcenie prawa wieczystego użytkowania w prawo własności i sprzedaż nieruchomości.
Opodatkowania podatkiem VAT przekształcenia wraz z dniem 1 stycznia 2019 r. prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, ustanowionego przed dniem 30 kwietnia 2004 r. (pytanie oznaczone we wniosku nr 1); - Opodatkowania podatkiem VAT przekształcenia wraz z dniem 1 stycznia 2019 r. prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, ustanowionego po dniu 1 maja 2004 r. (pytanie oznaczone we wniosku
Czy Wnioskodawczyni może skorzystać z ulgi mieszkaniowej, kiedy dochód ze sprzedaży odziedziczonego udziału przeznaczyła na: wykupienie gruntu, na którym położony jest zamieszkany przez Wnioskodawczynię dom, poprzez przekształcenie użytkowania wieczystego w prawo własności, spłatę rat kredytu hipotecznego udzielonego na zakup domu, w którym Wnioskodawczyni mieszka, zaciągniętego przez Jej mamę i przepisanego
Czy przychód uzyskany z odpłatnego zbycia nieruchomości podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych gdy nieruchomość gruntowa została nabyta w 2010 r., w 2011 r. został wybudowany na niej dom, w 2012 r. działka została przekształcona z użytkowania wieczystego w prawo własności, a następnie w 2016 r. została sprzedana wraz z posadowionym na niej budynkiem, czyli po upływie 5 lat od
Czy w przypadku podjęcia uchwały przez Wspólnotę o opłaceniu ze środków funduszu remontowego należności, które obciążają indywidualnie uwłaszczanych właścicieli lokali a nie Wspólnotę, będzie musiała ona odprowadzić podatek dochodowy od osób prawnych od opłaconych kwot?
Czy należna Miastu opłata jaką winien wnieść użytkownik wieczysty w kwocie 78169.00 zł. Podlega opodatkowaniu podatkiem VAT?, oraz czy w przypadku udzielenia wnioskodawcy bonifikaty od należnej opłaty, opodatkowaniu podatkiem VAT będzie podlegać kwota 78169.00 zł. czy kwota po udzieleniu bonifikaty?
Sprzedaż prawa użytkowania wieczystego nieruchomości na rzecz dotychczasowego użytkownika.
Sprzedaż prawa użytkowania wieczystego gruntu na rzecz użytkownika.
1. Czy sprzedaż użytkownikowi wieczystemu prawa własności nieruchomości, którą nabył już w roku 1996 powinna być traktowana jako dostawa towaru w rozumieniu ustawy o VAT? 2. Czy powinna zatem podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?