Ustalenie, czy zespół składników będących przedmiotem transakcji, tj. przekazania in natura na rzecz Gminy w ramach podziału majątku likwidowanej Spółki – stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy i czy w związku z tym opisana transakcja będzie wyłączona z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Interpretacja indywidualna w zakresie ustalenia, czy przekazanie nieruchomości do majątku prywatnego będzie korzystało ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o podatku od towarów i usług.
Ustalenie, czy zespół składników będących przedmiotem transakcji, tj. przekazania in natura na rzecz (...) w ramach podziału majątku likwidowanej Spółki – stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy i czy w związku z tym opisana transakcja będzie wyłączona z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Brak prawa do odzyskania podatku VAT w związku z realizacją operacji.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją Inwestycji przekazanej w nieodpłatne użytkowanie.
Ustalenie, czy czynność nieodpłatnego wniesienia mienia do fundacji rodzinnej oraz darowizny mienia będzie stanowiła czynność wykonywaną w ramach działalności gospodarczej, zwolnioną z opodatkowania oraz niewliczanie do obrotu, o którym mowa w art. 90 ust. 3 w zw. z art. 90 ust. 2 ustawy ww. czynności.
Brak obowiązku zapłaty podatku VAT w związku z nieodpłatnym przekazaniem nieruchomości na rzecz wspólników Spółki.
Wydanie do fundacji rodzinnej - będącej wspólnikiem Spółki - majątku tej Spółki, z tytułu nabycia którego Spółce przysługiwało prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego i który służył Spółce do wykonywania działalności opodatkowanej i nadal będzie wykorzystywany do prowadzenia działalności gospodarczej – lecz już przez inny podmiot jakim jest fundacja rodzinna, wypełnia warunki odpłatnego świadczenia
Brak podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT planowanego przekazania przez Państwa Udziałów na podstawie umowy darowizny na rzecz Fundacji rodzinnej. Kwestia zastosowania zwolnienia od podatku VAT, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 40a lit. a ustawy dla transakcji przekazania przez Państwa Udziałów na podstawie umowy darowizny na rzecz Fundacji rodzinnej.
Czy w okresie opodatkowania Spółki w formie Ryczałtu w rozumieniu ustawy o CIT, dywidenda rzeczowa (z zysku wypracowanego przed objęciem Spółki estońskim CIT, jak i z zysku wypracowanego po objęciu Spółki estońskim CIT) w postaci przeniesienia przez Spółkę na rzecz Wspólników własności Nieruchomości będzie stanowić ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy o CIT. Czy w okresie
Podatek od towarów i usług w zakresie podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT nieodpłatnego przeniesienia własności nieruchomości na rzecz samorządowej instytucji kultury oraz możliwości zastosowania zwolnienia od podatku ww. czynności.
Brak prawa do odzyskania w całości lub części podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Brak opodatkowania podatkiem VAT nieodpłatnego przekazania książek w ramach realizacji zadania pn. „(...)” oraz brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z nim związanego.
Możliwość zastosowania zwolnienia z podatku VAT dla czynności wniesienia przez Pana nieruchomości do fundacji rodzinnej.
Możliwość zastosowania zwolnienia z podatku VAT, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, dla czynności przeniesienia własności Nieruchomości A i B do fundacji oraz podleganie opodatkowaniu i brak możliwości zastosowania zwolnienia z podatku VAT dla czynności przeniesienia własności Nieruchomości C do fundacji.
Konieczność korekty podatku naliczonego, gdy posiadany węgiel nie będzie wykorzystany do czynności opodatkowanych, a będzie przekazywany osobom uprawnionym jako pomoc rzeczowa.
Brak możliwości rezygnacji przez Pana i Spółkę ze zwolnienia od podatku od towarów i usług z tytułu nieodpłatnego przeniesienia Nieruchomości A i wybrania opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 10 ustawy i brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu nabycia Nieruchomości A do Pana majątku prywatnego.
Czy planowane stosowanie przez Spółkę A. Nazwy A oraz Loga A bez ponoszenia na rzecz Wnioskodawcy dodatkowych opłat z tym związanych, w sytuacji wskazanej w treści wniosku będzie przychodem wynikającym z art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT?
Przekazanie nieruchomości na cele osobiste podatników będzie korzystało ze zwolnienia od podatku VAT na postawie powyższych przepisów.
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie podatku od towarów i usług dotyczącej braku prawa do odzyskania podatku VAT w związku z realizacją inwestycji (nieodpłatne przekazanie).
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług nieodpłatnego przekazania Praw.
Brak podlegania opodatkowaniu czynności zwrotu Wspólnikowi Spółki nieruchomości zabudowanej oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego, wynikającego z faktur dokumentujących wydatki związane z budową lub modernizacją budynków i budowli.
Zastosowanie zwolnienia dla czynności przekazania nieruchomości zabudowanej do majątku prywatnego wspólników spółki jawnej.