Obowiązki płatnika w związku z zapewnieniem oddelegowanym pracownikom noclegu.
W oparciu o przedstawione okoliczności faktyczne, czy Spółka posiada w Polsce zakład od dnia 1 stycznia 2023 roku w rozumieniu przepisów art. 4a pkt 11 Ustawy o CIT oraz w rozumieniu art. 5 UPO PL-DE?
Brak obowiązku uwzględniania obrotu z tytułu świadczonych usług poza terytorium kraju w limicie zwolnienia podmiotowego.
Obowiązki płatnika w związku ze świadczeniem usług opiekuńczych przez zleceniobiorców na terytorium Niemiec.
Czy Wnioskodawca będzie podlegał polskiemu podatkowi dochodowemu od osób prawnych (CIT) i będzie zobowiązany do rejestracji podatkowej w Polsce z powodu pracy Pracownika przez jeden tydzień w miesiącu z domu w Polsce?
1) Brak obowiązku poboru i odprowadzenia zaliczki na podatek dochodowy w związku z wypłacaniem wykonującym umowę zlecenia poza granicami Polski, kwot będących równowartością 25% diet, jako należności z tytułu zwiększonych kosztów utrzymania za granicą i ryczałtów z tytułu noclegów i/lub zwrotu kosztów podróży 2) Odprowadzanie zaliczki na podatek dochodowy od kwoty wynagrodzenia po odliczeniu kwoty
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą zleceniobiorcom zwrotnych zaliczek na pokrycie zwiększonych kosztów pobytu poza granicami kraju.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą zleceniobiorcom zwrotnych zaliczek na pokrycie zwiększonych kosztów pobytu poza granicami kraju.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą zwrotnej zaliczki na poczet zwiększonych kosztów pobytu za granicą oraz bezzwrotnej zaliczki na poczet wynagrodzenia zleceniobiorców w celu wykonywania usług pomocy domowej i opieki.
Czy Wnioskodawca powinien zaliczać do przychodu pracownika w rozumieniu art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wartość kwater noclegowych nieodpłatnie udostępnionych pracownikom w czasie ich delegowania za granicę, z których pracownicy będą korzystać w związku ze świadczoną pracą na kontraktach?
Uzyskany przez Wnioskodawczynię posiadającą miejsce zamieszkania w 2016 r. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich dochód z pracy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie podlega opodatkowaniu w Polsce.
Czy dochody uzyskiwane przez Wnioskodawcę z tytułu zatrudnienia w warunkach opisanych powyżej będą stanowiły wynagrodzenie z tytułu pełnienia funkcji zarządzającej wysokiego szczebla w rozumieniu art. 15 ust. 2 umowy z 18 listopada 2008 r. między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Kataru? Niezależnie od odpowiedzi na pytanie 1, czy dochody uzyskiwane przez Wnioskodawcę z tytułu zatrudnienia
Czy ta część z zaliczki na podatek dochodowy wpłacona w Polsce za pracę wykonywaną w Holandii podlega zwrotowi, jeżeli spółka holenderska płaciła do holenderskich urzędów również zaliczki na podatek dochodowy oraz kto jest beneficjentem ewentualnego zwrotu?
Czy zaliczki na podatek dochody wpłacane bezpośrednio przez firmę holenderską do holenderskich urzędów w czasie oddelegowania Wnioskodawcy do pracy w Holandii powinny być wykazywane przez Wnioskodawcę w Polsce jako dochód dodatkowy?
Możliwość skorzystania z ulgi abolicyjnej w 2016 r. i latach późniejszych. Dochód uzyskany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z Kataru
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z Kataru
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązku podatkowego.
Czy świadczenia dodatkowe zapewnione Wnioskodawcy bezpośrednio przez spółkę zagraniczną z tytułu pracy wykonywanej na terytorium Zjednoczonych Emiratów Arabskich (m.in. pokrycie kosztów zakwaterowania, kosztów transportu), należy uznać za zwolnione od podatku w myśl art. 27 ust. 8 stawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w powiązaniu z art. 24 ust. 1 pkt a) umowy?
Czy wynagrodzenie zasadnicze oraz świadczenie w postaci pokrycia kosztów podróży prywatnych pomiędzy Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi a Polską, zapewnione mu bezpośrednio przez spółkę polską za pracę wykonywaną w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, których koszt poniosła ostatecznie spółka zagraniczna, należy uznać za zwolnione od podatku w myśl art. 27 ust 8. ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
Czy w celu obliczania dochodu pracownika oddelegowanego wykazywanego w PIT-11 (rubryka 39) od przychodu odejmuje się równowartość 30% diety za wszystkie dni kalendarzowe, w których pracownik przebywał za granicą, również te w których nie świadczył pracy (weekendy i święta), a pozostawał w stosunku pracy i przebywał na terenie Niemiec?