Czy wypłacone diety z tytułu podróży krajowej bądź zagranicznej na zasadach określonych w przedstawionym przez Spółkę stanie faktycznym będą zwolnione z opodatkowania?
Czy wypłacana dieta będzie zwolniona z opodatkowania w przypadku, gdy wielkość wypłacanej diety będzie na podstawie umowy oraz OWU różnicowana w zależności od indywidualnych ustaleń Spółki ze Zleceniobiorcami ale nigdy nie przekroczy kwoty wynikającej z rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 stycznia 2013 r. w sprawie wysokości oraz warunków ustalania należności przysługujących
Czy wypłacane ryczałty za nocleg na zasadach określonych w przedstawionym przez Wnioskodawcę stanie faktycznym, będą zwolnione z opodatkowania?
Czy do zwrotu kosztów podróży służbowej radnego zarówno krajowej jak i zagranicznej ma zastosowanie zwolnienie od podatku dochodowego od osób fizycznych określone w art 21 ust 1 pkt 16 lit. b) w związku z art. 21 ust. 1a pkt 13 (winno być art. 21 ust. 13) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. z 2012 r., poz. 361 z późn. zm.)?
Czy koszt niewykorzystanego z powodu odwołania przez kontrahenta spotkania z pracownikiem spółki, a co za tym idzie odwołania podróży służbowej pracownika, biletu lotniczego stanowi dla wnioskodawcy koszt uzyskania przychodów?
Czy kwoty zwracane pracownikom, na podstawie wewnątrzzakładowych przepisów, za przejazd środkami komunikacji publicznej w podróży służbowej na obszarze kraju, w wysokości ceny biletu PKP lub PKS w przypadku jego braku, będą kosztem uzyskania przychodu zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych?
dotyczy momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków związanych z podróżami służbowymi pracowników - na podstawie art. 15 ust. 1 oraz art. 16 ust. 1 pkt 57 ustawy z dnia 15.02.1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000r. Nr 54, poz. 654 ze zm.)
dotyczy zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w sprawie opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych przychodów uzyskanych przez pracowników z tytułu zwrotu wydatków dotyczących odbycia podróży służbowej na obszarze kraju.
Czy w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą, której przedmiotem jest świadczenie usług kierowcy przysługuje prawo zaliczania diet, ryczałtów, kosztów wyżywienia i noclegów w koszty uzyskania przychodu oraz czym należy powyższe wydatki udokumentować?
Czy podróż z siedziby Spółki w kraju do siedziby kontrahenta np. w Niemczech jest w całości podróżą zagraniczną czy też do momentu przekroczenia granicy jest podróżą krajową?
Czy należności wypłacane pracownikowi zatrudnionemu na umowę o pracę z tytułu podróży służbowych na obszarze kraju (diety i ryczałty za noclegi) są wolne od podatku dochodowego od osób fizycznych ?