Uznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT z tytułu sprzedaży udziałów w działkach zabudowanych nr 1, 2, 3, 4 oraz braku zwolnienia z podatku VAT przy dostawie ww. udziałów w działkach.
W omawianym przypadku Wnioskodawca jest właścicielem gospodarstwa rolnego o powierzchni 8,65 ha, należącego do jego majątku osobistego, zaś żona Wnioskodawcy jest współwłaścicielką gospodarstwa rolnego o powierzchni 1,04 ha (gospodarstwo to stanowi współwłasność żony i jej brata). W wyniku dokonanej czynności łącznie w posiadaniu małżonków znalazłyby się grunty o powierzchni ponad 11 ha, jednakże z
Czy nabycie udziału w nieruchomości poprzez jej współwłaściciela prowadzące do tego, że nabywca stanie się wyłącznym właścicielem nieruchomości, bez faktycznej zmiany powierzchni gospodarstwa rolnego stanowi w rozumieniu przepisu ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych jego utworzenie względnie powiększenie, a tym samym nastąpi spełnienie jednego z warunków zwolnienia od podatku?
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy o VAT.
Nawet w sytuacji spełnienia pozostałych warunków zwolnienia wymienionych w art. 9 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych (tj. powiększenia gospodarstwa rolnego o grunt stanowiący gospodarstwo rolne, prowadzenie tego gospodarstwa przez 5 lat od dnia nabycia oraz zmieszczenie się w limicie pomocy de minimis w rolnictwie), nie będzie możliwe zastosowanie ww. zwolnienia do nabycia kolejnych
Umowa sprzedaży nieruchomości grunty rolne art. 9 pkt 2 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Podatek od spadków i darowizn w zakresie skutków podatkowych nieodpłatnego zniesienia współwłasności.
1. Czy w sytuacji, gdy w ramach jednej czynności prawnej (ugody sądowej) dochodzi do nieodpłatnego zniesienia współwłasności kilku nieruchomości, przy czym uczestnicy czynności wzajemnie zbywają i nabywają udziały w tych nieruchomościach, podstawą opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn stanowi różnica wartości praw przysługujących podatnikowi do nieruchomości objętych taką czynnością przed zniesieniem
1. Czy notariusz prawidłowo pobrał od małżonków opłatę od czynności cywilnoprawnych w kwocie 6 600 zł od zakupionych gruntów? 2. Czy nabycie ww. gruntu rodzi obowiązek podatku od czynności cywilnoprawnych?
Czy na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 28 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych przychód z opisanej wyżej sprzedaży jest wolny od podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 28 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych przychód z opisanej wyżej sprzedaży jest wolny od podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy zniesienie współwłasności gospodarstwa rolnego podlega zwolnieniu na podstawie art. 9 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Czy nabycie prawa własności zabudowanej działki o tej powierzchni i klasyfikacji gruntów podlega zwolnieniu z podatku od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 9 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych i art. 1 i 2 ustawy o podatku rolnym?