Brak zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT importu usług pocztowych nabywanych przez Wnioskodawczynię od niemieckiego operatora pocztowego.
możliwość przekazywania przez płatnika Pracownikom i byłym Pracownikom informacji PIT-11 za pomocą środków komunikacji elektronicznej
w zakresie zwolnienia od podatku od towarów i usług dla usługi dostarczenia przesyłki, gdy opłata za dostarczenie przesyłki pocztowej zostanie uiszczona poprzez zakup za cenę równą wartości nominalnej, naklejanych na przesyłkę pocztową znaków opłaty pocztowej stosowanych przez Spółkę jako operatora pocztowego
Czy dochód organizacji pożytku publicznego wydatkowany na odsetki umowne naliczone przez kontrahenta za zwłokę w zapłacie za usługi i towary zgodnie z art. 481 K.C. jest zwolniony z art. 17 ust. 1 pkt 6c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania obrotu za pomocą kasy rejestrującej dostawa towarów w systemie wysyłkowym, zapłata za pomocą banku.
Jaką stawkę VAT stosować w przypadku usług świadczonych przez pracowników Urzędu, tj. wynagrodzenie za usługi pocztowe oraz odsprzedaży znaczków?
Zagadnienie, o rozstrzygnięcie którego zwraca się Spółka, dotyczy zapytania czy powinna wystawiać fakturę bez podatku VAT za całość usługi (tj. koszty zewnętrzne poniesione przez Spółkę oraz usługę własną) oraz czy powinna podpisać umowę o refakturowanie kosztów i oddzielnie zarefakturować koszty usługi P. stosując stawkę podatku VAT-zwolniony i oddzielnie zafakturować własną usługę. Spółka stoi na
Czy usługi świadczone dla poczty państwowej, wykonywane na podstawie umowy agencyjnej, kwalifikowane według PKWiU do grupowania 64.11, korzystają ze zwolnienia od podatku od towarów i usług?
Czy w 2004 r. korzystają ze zwolnienia od podatku dochodowego kwoty wypłacane listonoszom z tytułu zwrotu kosztów związanych z używaniem prywatnych pojazdów do celów służbowych?