Konsekwencje podatkowe udzielenia Spółce opodatkowanej estońskim CITem nieoprocentowanych pożyczek przez komplementariusza.
Dotyczy ustalenia: - czy ukryte zyski z tytułu zwrotu przez Wnioskodawcę części pożyczki wraz z kwotą odsetek, w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy o poatku dochodowym od osób prawnych, należy rozpoznać w momencie faktycznej wypłaty/zwrotu Wspólnikowi; - czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do zapłaty ryczałtu od dochodów spółek, jeżeli dojdzie do umorzenia zobowiązania do zwrotu odsetek
Przeznaczenie dochodów w formie nieoprocentowanych pożyczek na rzecz Rolnika nie jest wydatkiem na cele statutowe w postaci ochrony środowiska, gdyż ze względu na charakter świadczenia objętego tą umową, niezależnie od statusu pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy, unicestwia prawo do skorzystania ze wskazanych zwolnień podatkowych a więc nie stanowi wydatku na cele statutowe.
Czy udzielenie Spółce przez Wspólnika nieoprocentowanej pożyczki, a co za tym idzie korzystanie przez Spółkę z kapitału pożyczki nieodpłatnie podlegać będzie opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek?
Uznanie czynności udzielenia na rzecz wspólnika pożyczki oprocentowanej i nieoprocentowanej za podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT i jednocześnie korzystającą ze zwolnienia od podatku.
Ustalenie czy udzielenie nieoprocentowanej pożyczki podmiotowi powiązanemu spowoduje powstanie obowiązku podatkowego w CIT na zasadach ogólnych.
Czy wnioskodawca miał obowiązek uwzględnienia w podstawie opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek kwoty pożyczek wypłaconych na rachunek bankowy powiązanej spółki kapitałowej?
Ustalenie czy udzielenie Spółce nieoprocentowanej pożyczki, a co za tym idzie korzystanie przez Wnioskodawcę z kapitału pożyczki nieodpłatnie podlega opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek w myśl art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
W zakresie ustalenia, czy środki wypłacane przez Spółkę z o.o. na rzecz Wnioskodawczyni z tytułu zwrotu pożyczki rewolwingowej będą skutkować objęciem tych wypłat opodatkowaniem ryczałtem od dochodów spółek.
Ustalenie, czy środki wypłacane przez Spółkę z o.o. na rzecz Wnioskodawcy z tytułu zwrotu pożyczki rewolwingowej będą skutkować objęciem ich opodatkowaniem ryczałtem od dochodów spółek.
Brak powstania przychodu z tytułu otrzymania nieoprocentowanej pożyczki, ustalenie momentu powstania ewentualnego przychodu oraz brak powstania przychodu z tytułu otrzymania zwrotu od pożyczkodawcy wartości zapłaconego podatku z tytułu otrzymanej nieoprocentowanej pożyczki.
Czy udzielenie Spółce nieoprocentowanej pożyczki, a co za tym idzie korzystanie przez Wnioskodawcę z kapitału pożyczki nieodpłatnie podlega opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek w myśl art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT
Obowiązki płatnika w związku z udzieleniem oraz umorzeniem pożyczki pracownikom.
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla czynności udzielania nieoprocentowanych pożyczek pracownikom Spółki.
Czy usługa polegająca na udzielaniu przez Państwa pożyczki klientowi w ramach akcji promocyjnej (pożyczki nieoprocentowanej i bez prowizji) jest zwolniona z opodatkowania w zakresie podatku od towarów i usług?
skutki podatkowe w związku z otrzymaniem od siostry nieoprocentowanej pożyczki
w zakresie zwolnienia z opodatkowania przychodu powstałego z tytułu otrzymania nieoprocentowanej pożyczki i zwolnienia z obowiązku zwrotu kwoty pożyczki
Jeżeli strony umowy pożyczki ustaliły, że pożyczka zostanie udzielona nieodpłatnie, tj. umowa nie przewidywała obowiązku naliczania oraz płatności odsetek, to pożyczka ma charakter nieodpłatny. Zatem nieoprocentowana pożyczka, którą Wnioskodawca zaciągnął u członka najbliższej rodziny nie spowodowała powstania po stronie Wnioskodawcy przychodu z tytułu nieodpłatnego świadczenia, a tym samym zwolnienie
Czy w przypadku udzielania pracownikowi nieoprocentowanej pożyczki na podstawie § 17 Regulaminu, różnica wynikająca z preferencyjnego oprocentowania tego typu pożyczki stanowi dla pracownika przychód ze stosunku pracy i czy podlega opodatkowaniu podatkiem od osób fizycznych, a co za tym idzie czy powoduje po stronie Wnioskodawcy wyliczenia pobrania i odprowadzania zaliczki na podatek dochodowy od osób
Czy zwrot w wyniku egzekucji komorniczej kwoty głównej udzielonej pożyczki, odsetek umownych oraz kosztów sądowych stanowi przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy w sytuacji udzielenia Spółce nieoprocentowanych pożyczek przez matkę Wnioskodawcy, Wnioskodawca osiągnie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy w sytuacji udzielenia Spółce nieoprocentowanych pożyczek przez syna Wnioskodawczyni, Wnioskodawczyni osiągnie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodów w związku z pełnieniem przez wspólników funkcji członków zarządu/prokurentów bez wynagrodzenia oraz udzieleniem przez wspólników Spółce nieodpłatnej pożyczki.
zwolnienie z opodatkowania transakcji udzielenia nieoprocentowanej pożyczki pracownikom ze środków obrotowych Spółki