Zwrot podatku VAT na podstawie sporządzonej w tym celu odrębnej ewidencji sprzedaży VAT zawierającej skorygowaną sprzedaż z właściwą stawką VAT.
Możliwość wystawiania faktur i paragonów podczas zawieszenia działalności gospodarczej oraz brak obowiązku naliczania podatku VAT i dokumentowania fakturą wynagrodzenia otrzymywanego z tytułu umowy zlecenia.
Brak obowiązku zapłaty błędnie zarejestrowanych na kasie rejestrującej kwot podatku należnego.
Brak obowiązku wysłania Klientom paragonu fiskalnego w sytuacji wyrażenia przez nich zgody na wydanie i przesłanie faktur elektronicznych poprzez udostępnienie ww. faktur na indywidualnych kontach Klientów lub przesłaniu tych faktur jako załącznik w wiadomości elektronicznej oraz prawidłowości postępowania Wnioskodawcy w świetle art. 106h ustawy.
Obniżenie podstawy opodatkowania i dokonania korekty (zmniejszenia) VAT należnego w przypadku zwrotu towaru bez posiadania oryginału paragonu fiskalnego.
Wskazany w opisie zdarzenia przyszłego sposób archiwizacji, wystawionych w sklepie internetowym paragonów fiskalnych, w ramach którego Spółka będzie przechowywać wyłącznie treści paragonów fiskalnych zapisanych w formie elektronicznej dematerializując (niszcząc) wydrukowane paragony fiskalne (tzw. oryginały dla klienta) będzie stanowić realizację obowiązku wynikającego z art. 106h ustawy o VAT i będzie
Obniżenie podstawy opodatkowania i dokonania korekty (zmniejszenia) VAT należnego w przypadku zwrotu towaru bez posiadania oryginału paragonu fiskalnego.
Niszczenie paragonu fiskalnego przy transakcji udokumentowanej fakturą elektroniczną.
Prawo do zmniejszenia wartości podatku należnego o wartość podatku należnego związanego ze zwracanym przez klienta (nabywcę) towarem, w przypadku nieposiadania paragonu fiskalnego dostarczonego przez nabywcę, ale posiadania innego dokumentu sprzedaży.
Sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych dokumentuje się na kasie rejestrującej i wydaje się paragon, ale w sytuacji zwolnienia z ewidencjonowania sprzedaży na kasie rejestrującej nic nie stoi na przeszkodzie aby Wnioskodawca dokumentował tą sprzedaż fakturą, na której dodatkowo wskaże rachunek bankowy. Skoro Wnioskodawca nie będzie miał
Ewidencjonowanie sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej i sposób użytkowania kasy rejestrującej. Dokumentowanie sprzedaży.
możliwości przechowywania faktur w formie elektronicznej oraz niszczenia paragonu fiskalnego dokumentującego transakcję, dla której wystawiona zostanie faktura VAT
1. Czy w związku z zawarciem pomiędzy Operatorem a właścicielami umowami współpracy w zakresie najmu krótkotrwałego, prawidłowym jest zastosowanie przez Operatora stawki 8% VAT przy opodatkowaniu usług najmu krótkotrwałego? 2. Czy otrzymane przez Operatora zaliczki na poczet konkretnych przyszłych najmów, wartość których Operator okresowo raportuje właścicielom lecz nie przekazuje na rachunki właścicieli
1. Czy w związku z zawartą pomiędzy Spółką a Operatorem umową współpracy w zakresie najmu krótkoterminowego, prawidłowym jest zastosowanie stawki 8% VAT przez Spółkę przy opodatkowaniu usług najmu krótkoterminowego, fakturując te usługi na rzecz Operatora? 2. Czy w związku z zawartą pomiędzy Spółką a Operatorem umową współpracy w zakresie najmu krótkoterminowego, prawidłowym jest, że podstawą do wystawienia
Brak obowiązku ewidencjonowania przy pomocy kasy rejestrującej obrotu z tytułu sprzedaży kwiatów, pochodzących z własnej działalności rolniczej.
obowiązek wykazania podatku VAT należnego w deklaracji VAT-7 według raportu fiskalnego z pominięciem faktur wystawionych na życzenie klienta zarówno w sytuacji gdy klient zwraca oryginał paragonu jak również w przypadku braku zwrotu paragonu
W zakresie możliwości zmniejszenia obrotu oraz kwot podatku należnego zaewidencjonowanych przy zastosowaniu kasy fiskalnej w przypadku zwrotu towaru przez nabywcę bez oryginału paragonu fiskalnego.
Brak prawa do korekty sprzedaży zaewidencjonowanej przy zastosowaniu kasy rejestrującej w przypadku zwrotu towaru, gdy klient posiada wyłącznie potwierdzenie zapłaty kartą płatniczą, a płatność może nie być bezpośrednio powiązana z konkretną transakcją.
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku ewidencjonowania przez Wnioskodawcę na własnej kasie rejestrującej wpłat wnoszonych przez osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej za czynności polegających na udostępnieniu przez Gminę miejsca grzebalnego oraz obowiązku wydania usługobiorcom paragonów fiskalnych, które zawierają dane identyfikacyjne Wnioskodawcy oraz w którym momencie powstaje
Dot. sprzedaży biletów dokonywanych w imieniu i na rzecz zleceniodawcy.
Czy należny podatek VAT zaewidencjonowany na kasie fiskalnej po śmierci wspólnika (zakończenie bytu prawnego spółki z dniem 6.01.2014 r.) w okresie od 7 stycznia do 31 marca 2014 r. podlega obowiązkowi zapłaty do Urzędu Skarbowego?
W zakresie ewidencjonowania obrotu za pomocą kas rejestrujących, danych sprzedawcy znajdujących się na paragonach fiskalnych, wystawiania faktur VAT na żądanie nabywcy oraz odliczenia od podatku kwoty wydatkowanej na zakup kas rejestrujących. Sprzedaż na rzecz osób fizycznych własna oraz w imieniu i na rzecz innego podmiotu
Podate od towarów i usług w zakresie korekty podatku należnego błędnie zaewidencjonowanego na kasie rejestrującej.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwiększenia podatku należnego do zapłaty, korekty deklaracji VAT oraz obowiązku zapłacenia odsetek z tytułu zaległości podatkowych.