Opodatkowanie wynagrodzenia za opinię wykonaną na rzecz sądu przez biegłego sądowego.
Czy ujmowanie kosztów amortyzacji od wartości początkowej budynku określonej w operacie szacunkowym dokonanym przez rzeczoznawcę majątkowego według stawki 10% rocznie (zgodnie z art. 22j ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych) jest prawidłowe?
wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozliczania różnic kursowych według przepisów o rachunkowości.
Czy sporządzanie opinii na rzecz sądów w zakresie szacowania wartości nieruchomości oraz czynszu, w formie operatu szacunkowego i poza tą formą, jest doradztwem, a jeśli nie to czy Wnioskodawca może skorzystać ze zwolnienia podmiotowego określonego przepisami prawa w art. 113 ust. 11 ustawy o VAT?
Czy Spółka jako osoba prawna świadcząca usługi na rzecz sądów powszechnych i administracyjnych oraz prokuratur może dokonywać płatności podatku od towarów i usług w momencie zapłaty za te faktury przez ww. organy?
W przypadku usług świadczonych na rzecz sądów, rozliczenie podatku należnego z urzędem skarbowym winno zostać dokonane za okres rozliczeniowy, w który dokonano zapłaty za świadczoną usługę tj. w miesiącu otrzymania całości lub części wynagrodzenia.
Czy Wnioskodawca powinien wraz z zeznaniem podatkowym złożyć sprawozdania finansowe za rok 2010 wraz z opinią biegłego rewidenta - oddzielnie dla XXX i oddzielnie dla Gospodarstwa Rolnego? Czy też sprawozdanie finansowe (wraz z opinią biegłego rewidenta) łącznie dla obydwu tych działalności?
Czy od wypłat wynagrodzenia biegłemu za wydanie opinii winno się pobierać zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych (liczoną od podstawy opodatkowania zmniejszonej o koszty uzyskania przychodu) czy zryczałtowany podatek dochodowy od osób fizycznych (nie uwzględniający kosztów uzyskania przychodu) stosując zapisy art. 30 ust. 1 pkt 5a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy koszty przejazdu biegłego przy wydawaniu opinii sądowej zwolnione są z podatku dochodowego?
Czy czynności wykonywane na zlecenie sądu polegające na wydawaniu opinii korzystają ze zwolnienia podmiotowego?
dotyczy: stosowania przepisów ustawy o podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności wykonywanych na zlecenie sądu przez biegłego sądowego
Czy biegli sądowi opracowujący opinie na zlecenie sądów dla potrzeb postępowań sądowych obowiązani są płacić podatek VAT od wynagrodzeń przyznanych im przez sądy?
Podatnik prowadzi działalność gospodarczą w zakresie m.in. wycen nieruchomości. Ponadto jest biegłym sądowym w zakresie wyceny nieruchomości i budownictwa. Za opinie sporządzone na zlecenie sądów, podatnik wystawia faktury VAT, które ewidencjonuje w podatkowej księdze przychodów.Sądy potrącają i odprowadzają zaliczki na podatek dochodowy od kwoty netto wystawianych faktur, przez co ten sam dochód opodatkowny
1. Czy wykonywane przez lekarza psychiatrę badania i wydawane opinie w zakresie biegłego psychiatry dla Sądów podlegają zwolnieniu od podatku od towarów i usług? 2. Czy istnieje konieczność rejestracji dla potrzeb podatku od towarów i usług?3. Czy przysługuje prawo do odliczania podatku od towarów i usług z tytułu dokonanych nabyć?
Czy do wynagrodzenia biegłego sądowego za udział w rozprawach należy zaliczyć koszty uczestnictwa i dojazdu?
Czy po otrzymaniu od płatnika (sądu) informacji PIT 8B z której wynika, że płatnik ten pobrał zaliczki na podatek dochodowy od wypłaconych mi należności należało skorygować zapisy w podatkowej księdze przychodów i rozchodów według których przychody wynikające z informacji płatnika zaliczone były dotychczas przeze mnie do przychodów ze sprzedaży usług geodezyjnych wykonywanych w ramach prowadzonej działalności