Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku VAT wobec organizowanych zawodów jeździeckich, imprez jeździeckich, nauki jazdy konnej oraz udostępniania w związku z nią koni i infrastruktury do nauki, brak możliwości zastosowania ww. zwolnienia dla usługi wynajmowania infrastruktury wraz z niezbędnym sprzętem oraz możliwość zastosowania zwolnienia podmiotowego od podatku VAT.
Usługa polegającej na prowadzeniu zajęć sportowych korzysta ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy. Natomiast Usługa polegająca na udostępnieniu obiektów sportowych nie może korzystać z ww. zwolnienia od podatku VAT.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu pn. „…”.
Gmina nie będzie miała możliwości odliczenia podatku VAT w odniesieniu do planowanej realizacji projektu.
Gmina nie będzie miała możliwości obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w ramach projektu.
Wnioskodawca w odniesieniu do opisanych usług polegających na organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej w okresie ferii letnich i zimowych (w formie półkolonii) może korzystać ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24 lit. a oraz art. 43 ust. 17 ustawy.
Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy usług podnajmu pomieszczeń biurowych oraz pomieszczeń pomocniczych, sali gimnastycznej oraz strzelnicy sportowej na rzecz klubu sportowego.
Brak możliwości odzyskania kwoty podatku od towarów i usług w związku z realizacją zadania.
Brak zwolnienia dla usługi związanej z działalnością obiektu sportowego oraz zastosowanie właściwej stawki.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Opodatkowanie usług, o których mowa w pkt od 1 do 5 opisu sprawy, a także prawa do odliczenia podatku naliczonego oraz sposobu określenia proporcji.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu realizowanego projektu.
Udostępnianie przez Gminę, za pośrednictwem gminnych jednostek budżetowych, obiektów sportowych na cele uprawiania sportu i wychowania fizycznego opisanym we wniosku podmiotom nie może korzystać ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy o podatku od towarów i usług w związku z art. 132 ust. 1 pkt m Dyrektywy 2006/112/WE.
Brak możliwości odzyskania podatku naliczonego w związku z wydatkami zawiązanymi z inwestycją.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Zwolnienia bądź stawki dla usługi związanej z działalnością obiektu sportowego.
opodatkowania nieodpłatnego przekazania pracownikom towarów i usług oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia tych towarów i usług.
braku obowiązku dokonywania korekty podatku odliczonego od zakupów poniesionych do 31 grudnia 2015 r. dotyczących nakładów inwestycyjnych oraz od wydatków bieżących na funkcjonowanie infrastruktury stadionowej na podstawie art. 90c ustawy o VAT
prawa do obniżenia kwoty podatku VAT należnego o kwotę podatku VAT naliczonego w związku z wynajmem obiektów sportowych dla pracowników, braku obowiązku naliczenia podatku VAT należnego z tytułu nieodpłatnego udostępniania ww. obiektów sportowych pracownikom