Zwolnienie od podatku VAT usług szkoleniowych z zakresu spawania dla spawaczy, monterów i przepalaczy, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy.
Dla świadczonych w Pana Ośrodku usług, obejmujących szkolenia: kwalifikacja wstępna, kwalifikacja wstępna przyspieszona, kwalifikacja wstępna uzupełniająca, kwalifikacja wstępna uzupełniająca przyspieszona i szkolenie okresowe zastosowanie znajduje zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy.
Podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w przypadku zwracanych pracownikom kosztów poniesionych w związku z podnoszeniem kwalifikacji zawodowych (kwalifikacje językowe)
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT dla usług polegających na organizacji kursów w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym uaktualniających wiedzę określonej grupy wiekowej.
Świadczone usługi przygotowania i wygłoszenia referatów, korzystają ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy, a ich wartości nie należy uwzględniać do limitu, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy jako wartości sprzedaży zwolnionej.
Obowiązki płatnika – podnoszenie kwalifikacji zawodowych przez pracowników.
Usługa polegająca na sprzedaży szkoleń dietetycznych on-line nie może korzystać ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26, art. 43 ust. 1 pkt 29 ani art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy
zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19a ustawy usług, które zostały nabyte we własnym imieniu, ale na rzecz Klientów Wnioskodawcy od podmiotów współpracujących z Wnioskodawcą, zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy usług terapii czaszkowo-krzyżowej świadczonych przez Wnioskodawcę oraz niewliczanie do limitu wskazanego w art. 113 ust. 1 ustawy
zwolnienie od podatku VAT usług psychoterapii świadczonych przez Wnioskodawcę osobiście oraz przez osoby współpracujące z Wnioskodawcą
zwolnienie z opodatkowania świadczenia sfinansowanego na pokrycie studiów podyplomowych w związku z podnoszeniem kwalifikacji zawodowych
Czy przychód wynikający z pokrycia kosztów studiów podyplomowych podlega zwolnieniu z podatku dochodowego?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
obowiązki płatnika w związku ze zwrotem kosztów wyżywienia poniesionych przez pracownika podczas podróży służbowej
Możliwości zastosowania zwolnienia zawartego w art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Studia podyplomowe- bez zawartej umowy.
Wydatki związane ze studiami podyplomowymi poniesione w trakcie prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej, mogą stanowić koszty uzyskania przychodów i stosownie do art. 22 ust. 6b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych będą potrącalne w dacie ich poniesienia. Wydatki, poczynione w okresie zawieszenia działalności gospodarczej, których poniesienie nie wynikało z wcześniejszych zobowiązań
Brak możliwości stosowania zwolnienia od podatku dla organizowanych szkoleń dla psychoterapeutów oraz innych osób, którym wiedza z zakresu psychoterapii jest niezbędna do wykonywania zawodu.
Czy w przypadku, gdy Spółka poniesie koszty z tytułu uczestnictwa Zarządzającego w kursach, szkoleniach i konferencjach, wartość poniesionych kosztów będzie stanowić przychód dla Zarządzającego z tytułu nieodpłatnego świadczenia i stanowić będzie przychód z działalności wykonywanej osobiście, o której mowa w art. 13 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy Spółka jako płatnik podatku dochodowego zastosowała prawidłowo zwolnienie od podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy o podatku dochodowym dotyczącym wartości świadczeń przyznanych przez pracodawcę na podnoszenie kwalifikacji zawodowych tylko w okresie od dnia 12 września 2016 r. do dnia 30 czerwca 2017 r., tj. w trakcie obowiązywania umowy o pracę?
w zakresie obowiązków płatnika w związku ze sfinansowaniem świadczeń związanych z podnoszeniem kwalifikacji zawodowych pracowników
Podatek dochodowego od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
W zakresie możliwości stosowania zwolnienia od podatku dla organizowanych szkoleń dla psychoterapeutów oraz innych osób, którym wiedza z zakresu psychoterapii jest niezbędna do wykonywania zawodu.
Czy sfinansowanie studiów podyplomowych pracownikowi stanowi jego przychód stosownie do art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i czy ma zastosowanie zwolnienie wynikające z art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?