1. Wnioskodawca zalicza się do III grupy podatkowej i sprawował opiekę nad spadkodawczynią przez okres ponad 2 lat od dnia zawarcia umowy o opiekę z podpisami notarialnie poświadczonymi, ma więc prawo do skorzystania z ulgi mieszkaniowej w związku z nabyciem lokalu mieszkalnego tytułem spadku, mimo że jest współwłaścicielem innych lokali mieszkalnych. 2. Jeżeli Wnioskodawca nie złoży zeznania o nabyciu
Skutki podatkowe sądowego stwierdzenia nieważności umowy kredytowej.
Skutki podatkowe inwestowania w instrumenty finansowe za pośrednictwem zagranicznych banków i instytucji.
Skutki podatkowe złożenia korekty zeznania podatkowego za lata poprzednie.
Możliwość obniżenia stawek amortyzacji dla wybranych środków trwałych od 1 stycznia 2024 roku do wysokości 0% oraz ustalenie, czy Spółka jest uprawniona do obniżenia stawek amortyzacyjnych dla wybranych środków trwałych za lata 2018-2023 i złożenia korekty zeznania CIT-8 za każdy rok objęty zmianą.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 77.32.10.0 oraz dokonania korekty złożonego zeznania podatkowego za 2023 r.
Czy Spółka jest uprawniona do wstecznego obniżenia stawek amortyzacyjnych od przyjętych do amortyzacji środków trwałych do dowolnej wysokości (wyższej niż 0%), w tym również za wcześniejsze lata podatkowe?
Postanowienie sądu o stwierdzenie zasiedzenia na rzecz spadkobiercy nie powoduje odnowienia obowiązku podatkowego w PSD tytułem spadku. Nie można złożyć korekty SD-Z2 zmieniając osobę spadkodawcy lub dopisując nowy składnik masy spadkowej.
Jeżeli w złożonym zeznaniu za 2022 r. zastosowali Państwo obniżoną 5% stawkę podatku do kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej, to - z uwagi na powyższe oraz w związku z faktem, że ulga IP Box jest prawem, a nie obowiązkiem podatnika, a także, że nie osiągnęli Państwo straty z danych kwalifikowanych IP - mogą Państwo złożyć korektę ww. deklaracji i rozliczyć osiągnięte
Skutki podatkowe sprzedaży mieszkania w kontekście zwolnienia przedmiotowego.
Czy Wnioskodawca powinien wyłączyć z podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych (CIT-8) pozyskane ze Skarbu Państwa (z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, o których mowa w art. 65 ustawy o COVID-19) dofinansowanie dodatków do wynagrodzeń pracownikom wykonującym zawód medyczny, nieposiadającym wykształcenia wyższego, zatrudnionym na podstawie stosunku pracy w zespołach ratownictwa
Korekta zeznania, zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów odsetek naliczonych w związku ze zwrotem części dotacji oświatowej za 2017 r.
Brak możliwości zaliczenia zwróconej bonifikaty do kosztów uzyskania przychodu, gdy dotyczy darowanego lokalu mieszkalnego. Jej uiszczenie nie stanowi powodu do składania korekty zeznania o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) w roku 2021.
Sposób skorzystania z preferencyjnego opodatkowania dochodów generowaych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP BOX).
Czy Spółka jest uprawniona do korekty złożonych za poprzednie lata podatkowe deklaracji CIT-8 (z uwzględnieniem okresu przedawnienia zobowiązań podatkowych) poprzez zmianę stawek amortyzacyjnych w myśl art. 16i ust. 5 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, dla opisanych w stanie faktycznym środków trwałych?
Korekta zeznania rocznego w związku ze zwrotem nienależnie pobranego świadczenia.
Czy w opisanym stanie faktycznym mógł Pan zastosować od przedmiotowej zaległości podatkowej odsetki za zwłokę w obniżonej wartości równej 50% stawki odsetek za zwłokę?
Sposób obliczenia wysokości zobowiązania podatkowego z tytułu odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego, na zakup którego skorzystano ze zwolnienia dotyczącego celów mieszkaniowych, w tym kosztów uzyskania przychodu i korekty zeznania przy braku wydatkowania w okresie trzech lat na własne cele mieszkaniowe środków ze sprzedaży w 2020 r. tego lokalu.
Czy składając korektę zeznania PIT-39 za 2018 rok w miesiącu kwietniu 2022 roku jestem uprawniony do obniżonych odsetek od powstałego zobowiązania podatkowego, o których mowa w artykule 56a ustawy z dnia 29 sierpnia 2997 roku Ordynacja podatkowa? (Pytanie ostatecznie przeformułowane w uzupełnieniu wniosku)
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z rozliczenia w sposób przewidziany dla osoby samotnie wychowującej dziecko.
Możliwość rezygnacji z korzystania ze zwolnień przewidzianych w art. 24n i 24o ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i skorzystania z regulacji ogólnych, a także dokonania ewentualnej korekty rozliczeń.
Prawo do odliczenia podatku VAT od zakupu lokalu, zgodnie z art. 86 ust. 1 ustawy oraz obowiązku dokonania korekty deklaracji oraz plików JPK za okresy od lipca 2018 r.